Warszawa likwiduje opłatę za przedszkola

Od 1 września 2017 warszawskie przedszkolaki będą miały zapewnioną bezpłatną opiekę. Na jakiej zasadzie?

Bezpłatna opieka w przedszkolu publicznym

Publiczne przedszkola do tej pory nie były zupełnie darmowe. Rodzice musieli dopłacać za opiekę, jeśli dziecko przebywało w przedszkolu dłużej niż 6 godzin. Dopłata wynosiła 1 zł za każdą godzinę. Od 1 września 2017 ma jej już nie być. Rodzice zapłacą jedynie za jedzenie.

Ile zaoszczędzą rodzice?

Co to oznaczało w praktyce dla osób pracujących na cały etat? Licząc 8 godzin pracy i średnio jedną lub dwie godziny dojazdu do niej można założyć, że średnio dziecko przebywało w przedszkolu około 9 – 10 godzin dziennie. Oznacza to dopłatę w wysokości 60-80 zł co miesiąc. Rocznie można więc będzie zaoszczędzić nawet około 1000 zł.

Więcej miejsc w przedszkolach

Systematycznie zwiększa się też liczba miejsc w przedszkolach. W ciągu ostatnich 10 lat wybudowano 27 nowych przedszkoli, a około 200 zmodernizowano. W wyniku tego miasto zyskało około 5000 miejsc. W tym roku zakończy się budowa 4 kolejnych przedszkoli.

Zobacz też:

Bon żłobkowy – finansowa pomoc dla warszawskich rodziców

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo