Weselny alkohol

Jak wspominałam już wcześniej na stole weselnym powinien znajdować alkohol. Obowiązkowym alkoholem weselnym jest szampan. Zwykle pierwszy toast weselny wznoszony za Parę Młodą jest właśnie szampanem. Inne alkohole powinny trafiać w gusta naszych gości weselnych. Dlatego należy zadbać o to by każdy z nich znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

wódka weselna

Wódka weselna

Wódka jest niezbędnym i najbardziej procentowym alkoholem weselnym. Wódka może być czysta – biała lub kolorowa. Trzeba zadbać o to aby była ona dobrze schłodzona. Osobiście uważam, że weselna wódka powinna być biała. Weselna wódka to alkohol który zwykle wybierają mężczyźni.

 

Ile wódki na jednego gościa weselnego?

Na pewno przed zakupem alkoholu zastanawialiście się ile go kupić. Trudno jednoznacznie określić ilość potrzebnego alkoholu na wesele. Wszystko zależy od tego ile nasi weselnicy będą w stanie wypić. Jedno jest pewne. Wódki nie powinno zabraknąć, bo nie wyjdziemy na tym z twarzą.
Najczęściej na wesele kupuje się 0,5-1l wódki na osobę. Niektórzy wypiją więcej, ale niektórzy nie będą pić wcale i się wyrówna.
Co do wina to najczęściej kupuje się około 0,5l na 5-6 osób.

 

 

Wino na weselu

Innym alkoholem cieszącym się dużym powodzeniem gości weselnych jest wino. Możemy zaserwować gościom wino białe (np. wytrawne, reńskie, mozelskie itp. ) lub czerwone (np. bułgarskie, węgierskie itp. ). Kolejnym alkoholem weselnym jest likier. Wina i likiery cieszą się ogromną popularnością u kobiet. Kobiety wybierają je ze względu na to iż są one mniej procentowe niż wódka i smakowo są lepsze. Zazwyczaj wśród młodzieży dużym powodzeniem cieszy się piwo.

Często na weselach serwowane są również drinki. Coraz bardziej modne staje się wynajmowanie barmanów, którzy nie tylko przygotowują drinki ale robią też niesamowite show żonglując butelkami i shakerami.
Jeżeli Młodzi zdecydowali się na stół wiejski to musi się na nim znaleźć piwo z beczki, bimber, żubrówka. Alkohol inny ale cieszący się nie mniejszą popularnością niż pozostałe alkohole.

Należy zadbać o to by alkohol weselny był dobry gatunkowo i nie szkodził gościom weselnym. Trzeba również zachować starą i sprawdzoną zasadę by nie mieszać ze sobą różnych alkoholi. Jeżeli ktoś zdecyduje się na picie wódki to powinien pić tylko ją a nie mieszać jej np. z piwem.
Z własnego doświadczenia wiem, że taka mieszanka może okazać się „mieszanką wybuchową”.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo