Weź nóż i natnij pokrywkę od słoika. Ten trik odmieni twoje życie

Jak się okazuje, słoiki mogą przydać się nie tylko do przetworów. Świetnie sprawdzą się jako opakowanie na zupę czy obiad do pracy, ozdobę DIY do domu czy przechowywania różnych drobiazgów. O tej ukrytej funkcji jednak mało kto wie.

Sezon na przetwory rozpoczęty, a więc wiele osób poszukuje cenowych okazji na słoiki. Niektórzy oczywiście je magazynują i wykorzystują ponownie słoiki co sezon. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Mowa tutaj w szczególności o sytuacjach, gdy wieczko podważamy nożem. Wtedy raczej nie jest już on szczelny i większość z nas się takiego słoika pozbywa, a niepotrzebnie. Może on bowiem się w kuchni jeszcze przydać.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi ten trik na przetwory. Prosty i żałuję, że nie znałam go wcześniej!

Co zrobić ze starymi słoikami? Domową tarkę stworzysz w kilka minut! Potrzebne produkty już masz

Z tego triku często korzystały nasze babcie. Przyda się do tego oczywiście słoik, ale także ostry nóż lub scyzoryk. Trzeba jednak zachować ostrożność, aby przypadkiem ostrze się nie omsknęło, gdyż możemy się skaleczyć. Musimy bowiem w pokrywce od słoika zrobić podłużną dziurę (lub w razie potrzeby kilka mniejszych czy też dziurki). Następnie delikatnie ją podważamy i tyle. Prosta tarka gotowa. Co więcej, jest bardzo wygodna, gdyż warzywa wpadają od razu do słoika.

Sprawdź: Zapomnij o nudnych przetworach – oto ogórki krokodylki! Hit tego sezonu szybko znika ze słoików

Jak pozbyć się kleju ze słoika? Zapomnij o szorowaniu. Są znacznie prostsze sposoby

Problematyczny najczęściej jest klej po etykietach, którego trudno się pozbyć ze szkła. Zamiast decydować się na żmudne szorowanie, wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki. Tłuszcz tj. olej czy oliwa z oliwek szybko rozprawią się z takimi resztkami. Wystarczy nanieść odrobinę na słoik i delikatnie potrzeć, aby klej zszedł bez problemu. Jako alternatywę można wykorzystać… majonez. Należy nałożyć go na klej i zostawić na godzinę. Po tym czasie zmyć go za pomocą gąbki i ciepłej wody z odrobiną płynu. Na słoiku nie zostanie nawet ślad.

Sprawdź: Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Z tym prostym trikiem żadna zakrętka nie będzie problemem

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo