Przerwa wielkanocna 2021: Te dni będą wolne od szkoły i pracy w tym roku

4 i 5 kwietnia obchodzimy Wielkanoc 2021. Dni wolne od szkoły rozpoczną się jednak jeszcze wcześniej. Które dni obejmuje przerwa wielkanocna w 2021 roku? Czy po świętach wielkanocnych wracamy do szkoły? 

Przygotowanie do Wielkiejnocy w kościele katolickim rozpoczyna się trwającym 40 dni Wielkim Postem. Zaczyna się on w Środę Popielcową i trwa do Soboty Wielkanocnej. Pod koniec Wielkiego Postu w kościele obchodzony jest Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek, Wieki Piątek i Wielka Sobota. 

Wielkanoc jest świętem ruchomym i przypada zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, czyli przypadającej po 21 marca. Dlatego też w 2020 roku Wielkanoc świętowaliśmy 12 i 13 kwietnia, a Święta Wielkanocne 2021 wypadają 4 i 5 kwietnia. Jak zwykle będą to dni wolne od pracy. Wolne w szkole rozpocznie się wcześniej – już 1 kwietnia i będzie trwać do 6 kwietnia. 

Przerwa wielkanocna od szkoły i pracy

Przerwa wielkanocna od zajęć lekcyjnych będzie trwała od 1. do 6. kwietnia, natomiast przerwa od pracy w przypadku większości pracowników będzie dotyczyła tylko lanego poniedziałku, czyli 5 kwietnia. Pracownicy, którzy w tym czasie będą musieli iść do pracy, będą mogli odebrać sobie dzień wolny.

Sprawdź: Jakie obostrzenia na Wielkanoc planuje rząd?

Czy po świętach wielkanocnych dzieci wracają do szkoły?

Do zajęć lekcyjnych wracamy, ale większość uczniów wciąż w trybie zdalnym. Zajęcia rozpoczynają się 7 kwietnia. Kolejnym nadprogramowym dniem wolnym od zajęć będzie dopiero 3 maja, który w tym roku przypada w poniedziałek.
Po świętach wielkanocnych do szkoły (w formie stacjonarnej) wrócą wyłącznie uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Nie wiadomo jednak, czy we wszystkich regionach kraju. Aktualnie uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z Pomorza oraz Warmii i Mazur także odbywają edukację w trybie zdalnym. To wszystko ze względu na zwiększoną liczbę zakażeń w tych regionach.

Kiedy możemy więc spodziewać się fizycznego powrotu wszystkich dzieci do szkół? W tej chwili tego nie wiadomo. 

Decyzje o powrocie do szkoły zależą nie tylko i nie tyle od zaszczepienia się wszystkich nauczycieli, co od wielu czynników, zwłaszcza ilości zakażeń, zgonów w Polsce, za granicą, rozwoju koronawirusa w tych różnych odmianach wirusa – tego brytyjskiego czy południowoafrykańskiego, od tego, jak wygląda sytuacja dotycząca przestrzegania obostrzeń przez Polaków. – mówił w lutym minister edukacji Przemysław Czarnek w radiowym wywiadzie.

Przypomnijmy zatem, przerwa wielkanocna w nauce będzie obowiązywała od 1. do 6. kwietnia 2021 roku. Liczba dni wolnych od zajęć ze względu na Święta Wielkanocne w 2021 roku nie różni się od tych w poprzednich latach.

Dowiedz się: Jak zagęścić żurek (nie tylko wielkanocny)?

Dodaj komentarz

Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general