Wózki dla dzieci. Pozwól maluchowi wygodnie i bezpiecznie odkrywać świat

Lada moment powitasz na świecie nowego członka rodziny? Wspaniale! Zadbaj więc, aby możliwie jak najbezpieczniej i komfortowo poznawał otaczającą go rzeczywistość. Pomoże w tym odpowiednio dobrany wózek dziecięcy. Gondola? Spacerówka? A może opcja 2 w 1? Poznaj wszystkie możliwe warianty wózków dla dzieci, wybierz najlepszy z nich i zadbaj o wspólną radość z odkrywania świata.

Wózek dla dziecka to inwestycja w jego rozwój

To, że kupując wózek dla dziecka zapewnisz maluchowi wygodę i bezpieczeństwo, a sobie pełną kontrolę, kiedy znajdziecie się poza domem, jest raczej jasne. Pomyśl jednak, że celując w zakup wózka dla dziecka, nie tylko wydajesz określoną sumę, ale także inwestujesz w rozwój dziecka, które już praktycznie od swoich pierwszych dni ma szasnę odkrywać otaczający go świat.

Jak? Otóż taki sprzęt będzie towarzyszył Wam przez kilka najbliższych lat, właściwie od momentu urodzenia maleństwa. Bez względu na to, czy planujecie podróżowanie na szeroką skalę, czy ograniczycie się do codziennych spacerów, wózek dla malucha jest tym, co pomoże Wam zmobilizować się do codziennej aktywności, czyniąc ją o wiele bardziej komfortową i bezpieczną. Ponadto wesprze ogólny rozwój dziecka, m.in. poprzez obcowanie z naturą. Dlatego tak ważne jest, aby sprzęt ten był odpowiednio dopasowany do potrzeb Twoich i Twojego szkraba.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Pamiętaj jednak, że wózki dziecięce różnią się pomiędzy sobą wieloma aspektami, które w efekcie końcowym mają wpływ na ogólne odczucie rodziców i dzieci. Ich szeroką ofertę znajdziesz w sklepie al.to: https://www.al.to/g-24/c/2129-wozki-dzieciece.html

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zastanów się zatem, jak długo ma Wam posłużyć taki pojazd. Jeśli zakładasz, że rzeczywiście będzie to kilka najbliższych lat, to zwróć uwagę na jego konstrukcję (czy np. jest regulowana) – tak, aby zmieniała się ona wraz z potrzebami dziecka. Określ także, po jakim podłożu będzie się poruszał przez większość czasu – pozwoli to dobrać odpowiednie koła (np. gumowe, piankowe, pompowane itd.) oraz rodzaj amortyzatorów. Dobrze upewnić się też, czy tkanina, jaką wózek został wyściełany, przeszła testy pod kątem alergii, a tym samym nie będzie uczulała delikatnego ciała Twojego maleństwa.

Nowoczesne wózki dla dzieci i ich rodzaje

Dochodzimy do najważniejszego, czyli do wyodrębnienia podstawowych rodzajów nowoczesnych wózków dla dzieci. To właśnie one pomogą ostatecznie zadecydować, na jaki model warto postawić w przypadku indywidualnych potrzeb dziecka i rodzica. Sprawdź, czy znajdziesz w nich wariant dla Waszej rodziny.

Wózki wielofunkcyjne

Mowa o najpopularniejszym obecnie modelu wózków dla dzieci, które zamiennie nazywane są także wózkami hybrydowymi. Wyróżniają je dwie podstawowe cechy.

Po pierwsze są bardzo funkcjonalne. Ich najważniejszą częścią jest bowiem stelaż, do którego mocowane są kolejne części wymienne wózka. Dzięki temu model wielofunkcyjny potrafi zmienić się w tradycyjny pojazd dla dzieci z gondolą, spacerówkę, a w niektórych sytuacjach będzie kompatybilny nawet z fotelikiem samochodowym. Z reguły występuje w opcjach 2 w 1 lub 3 w 1.

Po drugie regulowana konstrukcja wózka wielofunkcyjnego zwiększa też jego mobilność, że bez trudu można go złożyć i zapakować do samochodowego bagażnika i zabrać ze sobą np. na wycieczkę poza miejsce zamieszkania czy wakacyjny wyjazd. 

Oba powyższe aspekty sprawiają, że kupno nowoczesnego wózka wielofunkcyjnego jest polecane zarówno dla noworodków, jak i starszych maluchów – nawet do 4 roku życia.

wozek wielofunkcyjny Kinderkraft XMOOV

Wózki spacerowe

Spacerówki wybiera się zazwyczaj dopiero koło 6. miesiąca życia malucha, kiedy zaczyna on już samodzielnie siadać. Możesz oczywiście zdecydować się na takie rozwiązanie wcześniej, ale zadbaj wówczas, aby jego oparcie, było całkiem rozkładane. Nie powinno być z tym problemu, bo wózki spacerowe służą dziecku przez lata, a ich konstrukcje w znacznej większości są regulowane – zarówno w kwestii oparcia czy siedziska, ale i np. podnóżka.

Biorąc pod uwagę niesforność malucha, który w pierwszych latach swojego życia jest niezwykle ciekawy świata, w wózkach spacerowych uwzględniono też solidne zabezpieczenia. Chodzi np. o specjalny pałąk oraz pięciopunktowe pasy, z którymi nie poradzi sobie nawet kilkulatek.

Poszczególne modele mogą także pochwalić się różnymi rodzajami kół, które stworzono, aby poradziły sobie nawet na trudnym terenie, typu np.: piach lub błoto. Istotne wydaje się też, że spacerówka, po złożeniu, zajmuje jeszcze mniej miejsca niż inne wózki, stając się tym samym najbardziej mobilnym i łatwym do przechowywania rozwiązaniem.  

Akcesoria do dziecięcych wózków 

Wózek wybrany? Doskonale. Aby jednak, wraz z maluszkiem, czerpać z jego wykorzystania, warto poznać akcesoria do wózków dla dzieci. Znajdziesz wśród nich m.in. uchwyty na butelki, moskitiery, osłony przeciwdeszczowe, czy np. specjalne śpiworki. Jednym słowem produkty, które zostały stworzone, aby korzystanie z pojazdu dla dziecka było jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne – zarówno dla malca, jak i jego rodziców.

Chcesz poznać konkretne propozycje? Najlepsze wózki dla dzieci znajdziesz w sklepie al.to

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo