Wygodny i ergonomiczny plecak dla dziecka to trudny wybór – doradzamy!

Przygotowując wyprawkę szkolną dla dziecka rodzice muszą stanąć przed wieloma wyborami, a jeden z nich dotyczy odpowiedniego plecaka. Kluczowa jest nie tylko wygoda czy system nośny dostosowany do budowy ciała młodego człowieka, ale również pojemność czy uniwersalność, by plecak dla dziecka mógł być używany zarówno podczas codziennych wyjść do szkoły, jak i klasowych czy rodzinnych wycieczek terenowych w okresie wiosenno-letnim. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas doboru wygodnego plecaka dla dziecka i przekonaj się, jak odpowiednio dobrana konstrukcja może stać się czymś wyjątkowym dla młodego człowieka.

Plecak dla dziecka – od czego zacząć wybór?

Pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę przy okazji doboru plecaka dla dziecka, jest kolor lub wzór tkaniny. I o ile są to istotne elementy konstrukcji, które wpływają na ogólny komfort użytkowania (w końcu dobrze jest czuć, że używane rzeczy są w jakiś sposób dopasowane do danej osoby), to większą rolę warto przyłożyć do materiału, z jakiego został wykonany plecak dla dziecka. Wpływa on nie tylko na wytrzymałość, ale sprawia również, że konstrukcja jest miła w dotyku i dobrze się jej używa, nawet podczas dłuższych wycieczek pieszych. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy dany materiał jest wodoodporny – będzie to istotnym udogodnieniem zwłaszcza podczas wycieczek w góry, gdzie pogoda bywa nieprzewidywalna.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego systemu nośnego – szerokie paski na ramiona czy zapinany pas piersiowy pomogą w utrzymaniu odpowiedniej pozycji, nawet jeśli plecak dla dziecka jest wypełniony dużą liczbą książek czy ekwipunkiem niezbędnym przy okazji biwakowania czy wycieczek. Dziecko chce czuć, że jest pełnoprawnym uczestnikiem wyprawy, dlatego warto mu to umożliwić, dobierając odpowiedni plecak, który będzie dostosowany do budowy ciała (zwłaszcza pleców) młodego człowieka.

Pojemność oraz przegrody plecaka dla dziecka – jakie rozwiązanie będzie efektywne i wygodne?

Współczesne plecaki dla dzieci mają zazwyczaj dwie komory główne i jedną mniejszą, która idealnie nadaje się do przechowywania mniejszych rzeczy, które powinny być pod ręką. W zależności od wieku dziecka konfiguracja ta może się zmieniać – uczniowie z wczesnych lat podstawówki nie muszą nosić aż tylu książek jak ich starsi koledzy. Stąd uniwersalnym rozwiązaniem jest plecak o pojemności 10 l z jedną komorą główną oraz dodatkową, mniejszą przestrzenią np. na zeszyty w formacie A5.

Taka konfiguracja dobrze sprawdzi się również podczas szkolnych wycieczek, jednak wtedy dobrze pamiętać o tym, by taki plecak dla dziecka miał dodatkowe przegródki zapinane na suwak, w których łatwo można umieścić małą butelkę z wodą lub inne podręczne akcesoria.

Dobry plecak dla dziecka to wybór na lata

Przy okazji szukania wygodnego i ergonomicznego plecaka dla dziecka, który będzie zdatny do używania nawet po dwóch czy nawet trzech latach, dobrze jest wziąć pod uwagę konstrukcję, która będzie odporna na przetarcia czy uszkodzenia spowodowane długotrwałym użytkowaniem. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli rodzic czy opiekun decyduje się zakup plecaka przez Internet. Wtedy, by mieć pewność, że wybrało się właściwą konstrukcję, dobrze jest wybierać plecaki sprawdzonych producentów – tutaj godnym polecenia się wytrzymałe produkty marki Kanken.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo