Wyjmij z kuchennej szafki i wsmaruj w skórę. Drogi antyperspirant nie będzie ci już potrzebny

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że domowe produkty mogą nam z powodzeniem zastąpić kosmetyki ze sklepu. Są tańsze i nie musisz mieć oporów, by z nich korzystać. Okazuje się, że jeden z nich możesz wykorzystać jako antyperspirant. Co będzie ci potrzebne?

Soda oczyszczona kosztuje około 2 zł i znajduje się praktycznie w każdym domu. Zazwyczaj przechowujemy ją w kuchennej szafce, gdyż służy nam do gotowania potraw, jednak produkt ma też inne, świetne i nietypowe zastosowania. Sprawdź, jak wykorzystać sodę oczyszczoną jako antyperspirant. Wystarczy, że wypróbujesz ten sposób raz, a już więcej nie kupisz kosmetyku w sklepie.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Co naturalnego pod pachy? Sprawdzi się soda oczyszczona

Jeśli lubisz stosować naturalne środki zamiast sklepowych, chemicznych preparatów, porzuć antyperspirant w kulce na rzecz sody oczyszczonej. Okazuje się, że produkt w prosty sposób pochłania wilgoć i działa antybakteryjnie. Nie ma więc żadnych oporów, by wykorzystać sodę do podsypania pach. Jeśli to zrobisz, szybko zapomnisz o plamach z potu na ubraniach i towarzyszącemu mu zapachowi. To świetny sposób na życie w zgodzie z ekologią.

Sprawdź: Tę maść stosowały w PRL-u nasze babcie. Ujędrnia, opóźnia starzenie i możesz zrobić ją w domu

Jak zrobić naturalny antyperspirant? Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Jak zastosować sodę oczyszczoną pod pachy? Okazuje się, że to bardzo łatwe. Wystarczy, że umyjesz ciało i wytrzesz się dokładnie do sucha ręcznikiem. Później delikatnie zwilż palce wodą i nałóż na nie odrobinę proszku. Potrzyj w dłoniach, by utworzyć gęstą papkę i nałóż preparat pod pachy. Poczekaj, aż wyschnie i załóż koszulkę. Jedyne, o czym warto pamiętać, to by przed pierwszym użyciem sody oczyszczonej przeprowadzić próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry. Dzięki temu unikniesz potencjalnej reakcji alergicznej i sobie nie zaszkodzisz. Jeśli wiesz już, że nie masz uczulenia na produkt, możesz stosować go nawet codziennie. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, które przeznaczysz na inne przyjemności.

Sprawdź: Eliksir młodości to nie mit. Te 3 kosmetyki cofają skutki starzenia. Skóra jędrna i wygładzona

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo