Wyjmij z lodówki i posmaruj resztki kleju na słoiku. Po 15 minutach zejdzie bez zdrapywania

Chcesz zrobić przetwory na zimę do starych słoików, ale uporczywy klej od naklejki nie chce zejść ze szkła? Problem rozwiążesz z tą domową sztuczką.

Wiele osób magazynuje słoiki po sklepowych dżemach, warzywach czy innych produktach, aby w sezonie letnim wykorzystać je do przygotowania domowych przetworów. Szkło może wyglądać jak nówka sztuka nieśmigana, bo okazuje się, że resztek kleju można pozbyć się bez mozolnego ściernia. Jakim sposobem? Podpowiadamy.

Sprawdź: Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Z tym prostym trikiem żadna zakrętka nie będzie problemem

Jak pozbyć się resztek kleju ze słoika? Domowe sposoby, które sprawdzą się za każdym razem

Jak zdjąć naklejkę ze słoika jednym ruchem tak, aby nie został na szkle klej? Pomocny okaże się… majonez. Odrobinę produktu używanego zazwyczaj do sałatek, wystarczy nałożyć na resztki kleju i zostawić na 15 minut. Po tym czasie wszystko zejdzie bez problemu. Na koniec trzeba jedynie przetrzeć całość wilgotną szmatką. Równie dobrze poradzą sobie tłuszcze wykorzystywane do smażenia tj. olej lub oliwa z oliwek. Jest jeszcze jeden trik, choć ze względu na niezbyt przyjemny zapach, rzadko się go wykorzystuje. Z klejem po etykietach poradzi sobie też ocet. Należy go nieco podgrzać i przelać do miski, a następnie wymoczyć w nim słoiki. Po kilku minutach wyjmujemy szkło i dokładnie myjemy wodą z płynem do naczyń.

Sprawdź: Weź nóż i natnij pokrywkę od słoika. Ten trik odmieni twoje życie

Jak pozbyć się zapachu ze słoika? Usuniesz go na dobre produktami za grosze

Drugi problem, który się często pojawia przy ponownie wykorzystywanych słoikach, jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z wewnątrz. Co wówczas zrobić? Sięgnąć po proszek do pieczenia. Wsypujemy jedną łyżkę do słoika, zalewamy ciepłą wodą i zostawiamy na 20 minut. Później wylewamy płyn, jeszcze raz płuczemy środek i gotowe. Jeśli nie mamy proszku do pieczenia pod ręką, świetnie sprawdzi się też soda oczyszczona. Również wystarczy jedna łyżka do usunięcia przykrych zapachów.

Sprawdź: Teściowa od lat robi tak buraczki na zimę. Słoiki znikają jak świeże bułeczki

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo