Jak sprawdzić wyniki matur 2018 online? Kiedy będą podane na stronach OKE?

Wyniki matur 2018 zostały opublikowane we wtorek 3 lipca 2018 r. Przed otrzymaniem świadectwa dojrzałości, można było sprawdzić wynik z poszczególnych egzaminów maturalnych online na stronach internetowych OKE.

Gdzie sprawdzić wyniki matur 2018?

Tegoroczni maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki matury 2018 w swoich liceach. Zanim jednak Centralna Komisja Egzaminacyjna przesłała je do szkół, absolwenci liceów i techników sprawdzili wyniki matur online na stronach OKE (Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych). Kiedy? 03.07.2018 roku tuż po północy. Sprawdzanie wyników matur było możliwe od godziny 00:01. Tego samego dnia szkoły otrzymały świadectwa i aneksy informujące o wynikach, by niezwłocznie przekazać je maturzystom.

Sprawdź też:

Wyniki matur online

Choć tegoroczni maturzyści otrzymają świadectwa w szkołach, wielu z nich chciało poznać wyniki egzaminu dojrzałości choćby z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Z tego powodu serwery OKE przeżywały prawdziwe oblężenie. Gdzie sprawdzić wyniki matur 2018 online? Kliknij w link odpowiadający Twojemu regionowi, by przejść na stronę Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych:

Chcąc sprawdzić notę, jaką otrzymaliśmy na egzaminie maturalnym powinniśmy wejść na stronę właściwego OKE, wybrać zakładkę dla uczniów, a następnie wpisać otrzymany wcześniej w szkole login i hasło. Jeśli dana szkoła została zlikwidowana, login i hasło do systemu można odebrać w szkole, w której zdawali egzamin lu w  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Po zalogowaniu w serwisie uczeń uzyska dostęp do wyników wszystkich egzaminów, które zdawał w bieżącym roku.

Matura 2018: łatwa czy trudna?

Zanim dowiedzieliśmy się, jakie są wyniki matury 2018 mogliśmy posiłkować się opiniami internautów:

Nawet nie chcę znać wyniku z rozszerzonej geografii, to będzie komedia ?

Matma to moj jedyny pewniak na tej maturze najbardziej boje się ze polskiego nie zdalam 🙂

Całe 3 lata obawiałam się że nie zdam matury z matmy, teraz jest to jeden z nielicznych wyników, o które się nie boję, ach te paradoksy życioweXDD

https://twitter.com/troyespiggie/status/1012607817948258304

boje się że nie będę mieć tych 30% z polskiego

Wśród opinii uczniów pojawiły się też deklaracje:

gdybym przestała się tu udzielać to znaczy że #matura2018 mi nie wyszła i jestem gdzieś na końcu świata zakładając farmę z organicznymi rzodkiewkami

Jeśli zdałam matme to wytatuuje sobie wzór na deltę przysięgam

Zapytałam się taty, co by się stało, jakbym źle napisała #matura2018 i nie dostała się na studia w tym roku.
On: No to byś popracowała, douczyła się rozszerzeń i spróbowała za rok. Co się przejmujesz? Nie masz większych problemów?
Kocham Cię, tato

Ciekawe, czy po ogłoszeniu wyników matury zostaną spełnione? 😉

Ogólnopolskie wyniki matur 2018: statystyki CKE

03 lipca 2018 o godzinie 10:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła ogólnopolskie wyniki matur 2018.

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 247 840 osób. Wśród przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej maturzyści musieli zmierzyć się z:

  • językiem polskim
  • językiem obcym nowożytnym
  • matematyką
  • jednym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym

W części ustnej obowiązkowo odpowiadali na pytania z:

  • języka polskiego
  • języka obcego nowożytnego.

Każda z podchodzących do egzaminu dojrzałości osób mogła też zdawać egzamin z od 1 do 5 kolejnych przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

Ze statystyk CKE wynika, że maturę w 2018 zdało 79,7% osób. 14,8% uczniów ma szansę na poprawkę. 5,5% absolwentów nie zdało egzaminu maturalnego.

Co jeśli ktoś nie zdał? Uczniowie, którzy nie osiągnęli progu 30% możliwych do zdobycia punktów mogą poprawiać maturę. Chcąc zrobić to jeszcze przed 11 lipca, należy złożyć wniosek o maturę poprawkową do dyrektora szkoły. Maturzyści, którzy nie uzyskali wymaganego progu 30% wszystkich punktów z większej ilości przedmiotów, do poprawkowego egzaminu maturalnego będą mogli przystąpić dopiero za rok. I niestety po raz kolejny przeżyją stres związany z oczekiwaniem na wyniki matur.

[Zdjęcie główne: depositphotos]

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo