6 rzeczy dla noworodka, które warto mieć przed powrotem ze szpitala zakupy dla noworodka 1

6 rzeczy dla noworodka, które warto mieć przed powrotem ze szpitala

Młodzi rodzice, a zwłaszcza przyszłe mamy, często popadają w zakupowe szaleństwo, gdy przychodzi czas kompletowania wyprawki dla noworodka. Lista rzeczy niezbędnych jest obszerna, ale podczas ich kupowania kierujcie się zdrowym rozsądkiem. W trakcie nieprzemyślanych zakupów w koszyku może znaleźć się wiele akcesoriów, z których nigdy nie skorzystacie i które niepotrzebnie obciążą Wasze portfele, a jednocześnie łatwo wtedy zapomnieć o akcesoriach naprawdę przydatnych.

Pierwszy dzień noworodka w domu

Przygotowaliśmy dla Was listę niezbędnych dla noworodka rzeczy, które warto mieć zanim wrócicie ze szpitala.

Sprawdź także: Co powinna zawierać wyprawka dla mamy do szpitala >>

1. Body

Body dla noworodka

Podstawowy element garderoby niemowlaka. Wybieraj takie, które są uszyte z materiałów dobrej jakości i naturalnych. To ważne w przypadku bardzo delikatnej skóry noworodka, ubrania gorszej jakości mogą powodować alergie, wysypki czy otarcia. Najlepiej wybrać body tzw. kopertowe lub zapinane na brzuszku. Unikniecie dzięki temu konieczności przekładania główki maluszka przez otwór na górze, a dla świeżo upieczonych rodziców jest to spore ułatwienie.
Noworodki mają najczęściej rozmiar 56.
Sprawdź: Ceny body dla noworodków >>

2. Pieluszki tetrowe

Pieluszki tetrowe dla noworodka

Kolejny obowiązkowy punkt w wyprawce niemowlaka. Pieluszki tetrowe mają cały szereg zastosowań. Są przydatne przy karmieniu, możesz nimi obetrzeć buzię dziecka, gdy popłynie po niej mleko. Można je także położyć na ramieniu tuż po karmieniu, gdy przytrzymujesz dziecko czekając aż mu się odbije i ewentualnie uleje, dzięki czemu Twoje ubranie pozostanie czyste. Przydają się także przy kąpieli, a także podczas wizyt u lekarza czy w innych obcych miejscach, by położyć na nich malucha. Można nimi przykryć dziecko lub osłonić je przed słońcem w czasie spaceru w pogodny dzień.
Sprawdź: Ceny pieluszek tetrowych >>

3. Pieluszki jednorazowe i chusteczki

Pieluszki jednorazowe dla noworodka

Rzecz niby oczywista, ale wielu rodziców zapomina o uzupełnieniu pierwszych niemowlęcych zapasów o jednorazowe pieluszki. Warto mieć przygotowany pokaźny stosik już przed narodzeniem dziecka. Noworodek zabrudza jedną pieluszkę średnio co dwie godziny, więc jak łatwo policzyć już pierwszej doby w domu będzie potrzebne ok. 20-25 pieluszek, co daje liczbę ponad 140 pieluch tygodniowo! Ponadto niezbędne są nawilżane chusteczki, które przydają się podczas przewijania malucha. Z łatwością oczyścisz nimi skórę dziecka. Przyda się także maść typu Bepanthen. Łagodzi prodrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.
Sprawdź: Ceny pieluszek jednorazowych dla noworodków >>

4. Kołyska – bujak

Kołyska dla noworodka

Kołyska, bujak lub leżaczek – różnie nazywany jest ten wynalazek, za którego wielu rodziców nieraz dziękowało w duchu. Przydaje się wielokrotnie w ciągu dnia, można mieć malucha stale przy sobie, a jednocześnie mieć wolne ręce. Dziecko może w nim leżeć podczas gdy się kąpiesz, gotujesz obiad, wieszasz pranie lub ćwiczysz jogę. Masz szkraba stale na oku, a i on Ciebie również. Leżaczki sprawdzają się idealnie w przypadku towarzyskich dzieci, które nie lubią przebywać same w łóżeczku i stale domagają się Waszej obecności.
Sprawdź: Ceny kołysek dla niemowląt >>

5. Laktator

Laktatory

Rzecz przydatna nie tyle noworodkowi, co jego mamie. Jest to urządzenie służące do odciągania mleka z piersi. Przydaje się w sytuacjach, gdy produkcja pokarmu przewyższa ilość mleka wypijanego przez malucha. Jest także sprzymierzeńcem podczas problemów z laktacją, ponieważ nic jej tak nie pobudza, jak regularne ssanie piersi przez dziecko czy też właśnie używanie laktatora.
Sprawdź: Ceny laktatorów >>

6. Fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy dla noworodka

Będzie niezbędny już podczas pierwszej podróży malucha, tej ze szpitala do domu. Wybór fotelików jest ogromny, zawsze jednak należy sprawdzić czy sprzęt posiada niezbędne atesty. Zdaniem wielu specjalistów najlepsze są foteliki, w których dziecko skierowane jest tyłem do kierunku jazdy. Fotelik musi także być dobrany do wagi i rozmiaru dziecka.
Sprawdź: Ceny fotelików samochodowych dla noworodka >>