[Z ostatniej chwili] Żłobki i przedszkola zamknięte do 9 kwietnia. “Trzecia fala będzie gorsza niż druga”

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie konferencji zapowiedzieli nowe, bardziej rygorystyczne obostrzenia. Wszystko za sprawą trzeciej fali pandemii, która przybiera na sile. Co z uczniami oraz przedszkolakami i dziećmi w żłobkach? Czy żłobki i przedszkola zostaną zamknięte?

Uczniowie nadal z nauką zdalną

Wszystkie obostrzenia, które obowiązują aktualnie zostają przedłużone. Oznacza to, że uczniowie szkół podstawowych pozostaną w domu i będą kontynuowali naukę zdalną.

Przedszkola i żłobki zamknięte do 9 kwietnia

Pomimo tego, że wśród przedszkolaków i młodszych dzieci nie obserwuje się wzrostu zakażeń, to ze względu na ograniczenie mobilności dorosłych przedszkola oraz żłobki zostaną zamknięte od poniedziałku (29 marca). Zamknięcie żłobków oraz przedszkoli będzie trwało conajmniej do 9 kwietnia.

Wyjątek dotyczący żłobków i przedszkoli

Żłobki i przedszkola będą otwarte dla dzieci medyków oraz służb porządkowych.

Co z zasiłkiem opiekuńczym od 27 marca?

Podobnie, jak przy poprzednich zamknięciach żłobków oraz przedszkoli, tak i teraz rodzice, których dzieci zostaną w domu będą mogli starać się o zasiłek opiekuńczy.

Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał wszystkim osobom, które będą musiały zostać w domu z dziećmi. Zasiłkiem będą objęte dzieci, które nie ukończyły jeszcze 8 roku życia (tak, jak miało to miejsce w czasie poprzednich obostrzeń).

Obostrzenia mają na celu zatrzymanie wzrostu zachorowań na COVID-19, a zwłaszcza na jego brytyjską odmianę, która bardzo szybko rozprzestrzenia się w naszym kraju.

Inne obostrzenia od soboty 27 marca

Nie tylko żłobki oraz przedszkola zostaną zamknięte od najbliższego weekendu. Conajmniej do 9 kwietnia 2021 zamknięte pozostaną także zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Bardziej rygorystyczne obostrzenia będą także dotyczyły budowlanych sklepów wielkopowierzchniowych oraz miejsc kultów religijnych. Do tych miejsc będzie wpuszczane znacznie mniej osób niż do tej pory.

Rząd apeluje także do pracodawców, żeby wysłali pracowników na pracę zdalną. To właśnie w miejscach pracy w ostatnim czasie zanotowano największy wzrost zakażeń.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: [Z ostatniej chwili] Żłobki i przedszkola zamknięte do 9 kwietnia. “Trzecia fala będzie gorsza niż druga”

  1. Jakoś tej trzeciej fali nie widać…

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo