Z wózkiem po górach, czyli jak Mistrzyni Świata inspiruje do aktywnego rodzicielstwa

Na Instagramie Emelie Forsberg – legendy biegów górskich, która niedawno została mamą – pojawiło się nagranie, na którym biegaczka pokazuje, jak można połączyć treningi z wciąganiem dziecka w aktywne życie. Sposobem na to jest wspólne bieganie.

Emelie to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek górskich w historii – specjalizuje się w biegach trail i tzw. skyrunningu (czyli pokonywaniu tras w wyższych partiach gór, po szlakach, ścieżkach czy nawet lodowcach – trasy te mogą znajdować się na wysokości kilku tysięcy metrów). Kilkukrotnie zdobyła m.in. tytuł mistrzyni Skyrunning World Series Ultra, na koncie ma też mistrzostwa Świata i Europy w innych zawodach. Prywatnie związana jest z Kílianem Jornetem… którego jest równie legendarną postacią w świecie biegów górskich, w kategorii męskiej (warto wspomnieć, że Killian szykuje się właśnie do niespotykanego wyzwania sportowego – w ramach projektu Phantasm 24 będzie przez 24 godziny biegł po bieżni, próbując pobić rekord najdłuższego dystansu pokonanego w tym czasie).

Córka Emelie oraz Kíliana urodziła się w marcu br. – teraz biegowi rodzice uznali najwyraźniej, że nadszedł dobry moment, by mogła zacząć uczestniczyć w treningach biegowych (oczywiście, wyłącznie jako towarzyszka mamy). Emelie poinformowała w serwisie społecznościowych, że została ambasadorką szwedzkiej marki Thule i dołączyła do Thule Crew – czyli wspieranego przez Thule zespołu wybitnych sportowców z różnych dyscyplin.

“Jestem zachwycona rozpoczęciem współpracy z Thule – ponieważ wyznajemy te same wartości jeśli chodzi o życie rodzinne, środowisko i aktywne spędzanie czasu z bliskimi. Używaliśmy produktów Thule od dawna, a wózek Thule Glide 2 pozwala mi na spędzanie bezcennego czasu z moją córkę, niezależnie od tego, czy właśnie trenuję do kolejnych zawodów, czy po prostu razem spacerujemy” – wyjaśnia Emelie.

Szerzej o współpracy z Thule Emelie opowiada w filmie:

Warto dodać, że bieganie z wózkiem jest świetną aktywnością, i to zarówno dla doświadczonych, jaki początkujących biegaczy. Ci pierwsi mogą w ten sposób stawiać sobie nowe wyzwania (i zwiększać obciążenia), jednocześnie angażując dzieci w swoje treningi – które, jak wiadomo, mogą zajmować nawet kilka godzin w tygodniu. Dla początkujących bieganie z wózkiem może być świetnym patentem na rozpoczęcie biegowej przygody – z badań przeprowadzonych przez naukowców (opublikowanych w serwisie Plos.org) wynika, że dla wielu osób trening z wózkiem jest mniej wyczerpujący i wymagający niż bieganie solo (co zwykle związane z jest z faktem, że z dziećmi biegamy jednak nieco wolniej i krócej).

Więcej informacji na temat biegania z wózkiem znaleźć można w poradniku Thule.

Dodaj komentarz

Porady Kulinarne, Rodzice

Co można jeść po terminie ważności?

Co można jeść po terminie ważności? To pytanie, które zapewne zadaje sobie każdy z nas, kiedy zdecyduje się zrobić porządki w lodówce i spiżarni. Spoglądając na nadruki i grawery umieszczone...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia urodzinowe dla taty

Urodziny taty to świetna okazja, by przypomnieć sobie i swojemu ojcu o tym, jak ważną postacią jest dla Ciebie i jak ważną rolę pełni w Twoim życiu. Nie zawsze relacje...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general