Z wózkiem po górach, czyli jak Mistrzyni Świata inspiruje do aktywnego rodzicielstwa

Na Instagramie Emelie Forsberg – legendy biegów górskich, która niedawno została mamą – pojawiło się nagranie, na którym biegaczka pokazuje, jak można połączyć treningi z wciąganiem dziecka w aktywne życie. Sposobem na to jest wspólne bieganie.

Emelie to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek górskich w historii – specjalizuje się w biegach trail i tzw. skyrunningu (czyli pokonywaniu tras w wyższych partiach gór, po szlakach, ścieżkach czy nawet lodowcach – trasy te mogą znajdować się na wysokości kilku tysięcy metrów). Kilkukrotnie zdobyła m.in. tytuł mistrzyni Skyrunning World Series Ultra, na koncie ma też mistrzostwa Świata i Europy w innych zawodach. Prywatnie związana jest z Kílianem Jornetem… którego jest równie legendarną postacią w świecie biegów górskich, w kategorii męskiej (warto wspomnieć, że Killian szykuje się właśnie do niespotykanego wyzwania sportowego – w ramach projektu Phantasm 24 będzie przez 24 godziny biegł po bieżni, próbując pobić rekord najdłuższego dystansu pokonanego w tym czasie).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Emelie Forsberg (@tinaemelie)

Córka Emelie oraz Kíliana urodziła się w marcu br. – teraz biegowi rodzice uznali najwyraźniej, że nadszedł dobry moment, by mogła zacząć uczestniczyć w treningach biegowych (oczywiście, wyłącznie jako towarzyszka mamy). Emelie poinformowała w serwisie społecznościowych, że została ambasadorką szwedzkiej marki Thule i dołączyła do Thule Crew – czyli wspieranego przez Thule zespołu wybitnych sportowców z różnych dyscyplin.

“Jestem zachwycona rozpoczęciem współpracy z Thule – ponieważ wyznajemy te same wartości jeśli chodzi o życie rodzinne, środowisko i aktywne spędzanie czasu z bliskimi. Używaliśmy produktów Thule od dawna, a wózek Thule Glide 2 pozwala mi na spędzanie bezcennego czasu z moją córkę, niezależnie od tego, czy właśnie trenuję do kolejnych zawodów, czy po prostu razem spacerujemy” – wyjaśnia Emelie.

Szerzej o współpracy z Thule Emelie opowiada w filmie:

Warto dodać, że bieganie z wózkiem jest świetną aktywnością, i to zarówno dla doświadczonych, jaki początkujących biegaczy. Ci pierwsi mogą w ten sposób stawiać sobie nowe wyzwania (i zwiększać obciążenia), jednocześnie angażując dzieci w swoje treningi – które, jak wiadomo, mogą zajmować nawet kilka godzin w tygodniu. Dla początkujących bieganie z wózkiem może być świetnym patentem na rozpoczęcie biegowej przygody – z badań przeprowadzonych przez naukowców (opublikowanych w serwisie Plos.org) wynika, że dla wielu osób trening z wózkiem jest mniej wyczerpujący i wymagający niż bieganie solo (co zwykle związane z jest z faktem, że z dziećmi biegamy jednak nieco wolniej i krócej).

Więcej informacji na temat biegania z wózkiem znaleźć można w poradniku Thule.

Dodaj komentarz

Dom i ogród, NA ZAKUPACH

Jak wyprać kurtkę puchową?

Kurtka puchowa to bardzo specyficzny element garderoby. Ze względu na to, iż jest wypełniona pierzem, jej waga jest niewielka. Pomimo tego, charakteryzuje się bardzo wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi i doskonale utrzymuje...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo