Zabawki kreatywne dla dziewczynek

Zabawki kreatywne wspierają rozwój dziecka. Ćwiczą wyobraźnię, pomagają w nauce myślenia przestrzennego, wymagają wykazania się przez malucha pomysłowością i sprytem. Rynek oferuje szeroki wybór zabawek dedykowanych nie tylko dla określonego wieku dziecka, ale także z podziałem na płeć. Jakie są najlepsze zabawki kreatywne dla dziewczynek?

Zabawki kreatywne dla dziewczynek

Kreatywne zabawki mają wpływ na rozwój zainteresowań dziecka, a także pomagają mu rozwijać jego talenty. Warto od początku podsuwać maluchom zróżnicowane zabawki, które pozwolą sprawdzić, jaki rodzaj aktywności je pociąga. Być może jesteście rodzicami małego muzyka lub plastyka?

Maty edukacyjne

Jako pierwsza zabawka kreatywna dla dziewczynek świetnie sprawdzi się mata edukacyjna. Model, który nie tylko szeleści, ale również wydaje piszczące dźwięki lub gra różnorodne melodyjki, wspaniale pobudza mózg dziecka do rozwoju. Nowe doznania słuchowe i wzrokowe odpowiadają za tworzenie się w mózgu połączeń neuronów, które pracują następnie przez całe życie człowieka.

Najlepiej wybierać maty edukacyjne zaprojektowane tak, by “rosły” wraz z dziećmi. Po pewnym czasie można odczepić od nich pałąk z zabawkami, a maluszek bawi się elementami umieszczonymi na macie.
[Na zdjęciu Mata edukacyjna Chmurka KLIK]

Marakasy

Marakasy to rodzaj grzechotek. Góra zabawki wykonuje się z gliny, drewna lub skorupy orzechów egzotycznych czy kokosów. Środek wypełniony jest sypkim piaskiem lub twardymi nasionami, które uderzając o wnętrze zabawki wydają dźwięki, które maluchom zazwyczaj uwielbiają. Marakasy do zabawki kreatywne nie tylko dla dziewczynek. Rozwijają poczucie rytmu i muzykalność każdego dziecka. Jednocześnie to są dość tanie, więc niewielkim kosztem można sprawić maluchowi wiele radości.

Marakasy marki BIECO nie tylko bawią odgłosami, jakie wydają, ale również przyciągają wzrok zwariowanymi kolorami [KLIK]

Pacynki

Pacynki to wspaniałe zabawki kreatywne, których można używać już do zabawiania nawet półrocznego dziecka. Mogą służyć do opowiadania bajek, a także być zalążkiem do urządzenia prawdziwego przedstawienia teatralnego. Zabawa nimi nie tylko pomaga poszerzać wyobraźnię, ale także odpowiada za rozwój obszarów mózgu odpowiedzialnych za motorykę i koordynację ruchów. Pacynki to świetne zabawki na roczek dla dziewczynki – jeżeli nie masz pomysłu co kupić jej w prezencie, możesz śmiało skorzystać z tej opcji.

Teatrzyk z pacynkami na palec Farma [KLIK] powinien być świetną rozrywką dla każdego maluszka!

Zestawy do malowania na tkaninach

Jako zabawka kreatywna dla dziewczynki świetnie sprawdzi się zestaw flamastrów przeznaczonych do malowania po tkaninach. Sprawią, że córeczka będzie mogła rozwijać swój talent plastyczny, a także wyobraźnię. Przygotujcie kilka jednokolorowych podkoszulków, które maluch będzie mógł ozdobić wedle swojego uznania. Podobnie może zrobić z poszewkami na poduszki czy ściereczkami kuchennymi.

Porównaj ceny farb do malowania po tkaninach >>>>

Zestawy koralików

Zestaw koralików idealnie nadaje się jako zabawka kreatywna dla dziewczynki w wieku 8-10 lat. Będzie mogła dzięki niemu samodzielnie wykonać biżuterię dla siebie i dla swoich przyjaciółek. Bogaty wybór koralików i ozdób, które można z nimi zestawić, z pewnością wspaniale pobudzą wyobraźnię dziewczynki, a jednocześnie zabawka tego rodzaju pomoże doskonalić zdolności manualne.

Co powiecie na połączenie zabawy koralikami z postacią z bajki, którą wiele dziewczynek uwielbia? Kolorowy zestaw koralików w tym wypadku służy do stworzenia zwariowanej fryzury kucyka z My Little Pony [KLIK]

Najmodniejsze zabawki dla dziewczynek

Od dziesięcioleci, a nawet od stuleci, niesłabnącą popularnością cieszą się domki dla lalek. To wspaniała zabawka kreatywna, która zajmuje dziecko na długie godziny, a jednocześnie wspomaga rozwój jego wyobraźni i motorykę rąk. Obecnie furorę robią domki, w których można włączać światło, telewizor czy nawet radio.

Niektóre domki dla lalek są wręcz zachwycające. Spójrzcie na propozycję marki Kidkraft! [KLIK]
Zobacz więcej propozycji zabawek kreatywnych nie tylko dla dziewczynek >>>>

[Zdjęcie główne: kolaż Nokaut.pl]

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo