Zabraniasz dziecku korzystania z tabletu? To taki sam błąd jak pozwalanie mu na nieograniczony dostęp do nowych technologii!

Przeraża Cię, gdy Twoje dziecko chce spędzać wolny czas z tabletem lub komórką w ręku? Prawda jest jednak taka, że nasze dzieci nie znają życia bez komputerów, smartfonów i nowinek technologicznych. Każde z tych urządzeń jest częścią ich codzienności i musimy liczyć się z tym, że przyszła praca naszych dzieci może być w dużej mierze związana z rozwojem nowych technologii. Dlatego zabranianie dziecku korzystania z tabletu to taki sam błąd, jak pozwalanie mu na nieograniczone serfowanie po sieci.

Zabraniasz dziecku korzystania z tabletu? To taki sam błąd jak pozwalanie mu na nieograniczony dostęp do nowych technologii!

Znajdź złoty środek!

Oczywiście ideałem byłoby, gdybyśmy mogli spędzić cały czas z dzieckiem sprawdzając, co robi w sieci. Rzeczywistość wielu rodziców sprowadza się jednak do ciągłego biegu pomiędzy pracą a szkołą, odrobieniem lekcji a szybkim zrobieniem obiadu. W codziennej gonitwie zdarza nam się wykorzystywać czas spędzany przez dziecko z komórką lub tabletem na sprzątnięcie czy prasowanie. Jak w takim razie kontrolować, co dziecko robi chociażby w internecie? Z pomocą przyjdą nam nowe technologie! Nowoczesne urządzenia oferują nam nie tylko spersonalizowane aplikacje, ale również kącik dla dzieci czy tryb odpowiedni dla małych oczu.

Huawei MediaPad M5 lite: idealny tablet dla dziecka

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego tabletu lub smartfona dla dziecka, warto sprawdzić, czy urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenia oraz możliwość stworzenia dodatkowego konta przeznaczonego dla dzieci. Takie rozwiązania znajdziemy w tablecie Huawei MediaPad M5 lite. Na koncie dziecka możemy nie tylko ustawić jedynie te aplikacje, które akceptujemy, ale również zaprogramować maksymalny czas, przez jaki dziecko może korzystać z urządzenia. Załączony do tabletu rysik zwiększa też ilość zastosowań tabletu. Dziecko może robić w nim notatki albo po prostu sobie rysować.

Dodatkową funkcją Huawei MediaPad M5 lite jest redukujący szkodliwe dla oczu niebieskie światło tryb ochrony oczu. Urządzenie dostosowuje też jasność ekranu do otoczenia. Co więcej może informować dziecko, że ekran znajduje się za blisko jego oczu lub że pozycja malucha jest niewłaściwa.

Jeszcze więcej zabawy i nauki z rysikiem Huawei M-Pen

Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie rysunkiem? Rysik M-Pen pozwoli mu poczuć się jak analogowy artysta. M-Pen posiada bardzo czułą końcówkę, dzięki której doskonale symuluje uczucie rysowania na papierze.

Powrót do szkoły z Huawei MediaPad M5 lite

Wakacje dobiegają końca, ale oznacza to ni mniej ni więcej to, że już 3 września wielu z nas stanie w niekończących się korkach w drodze do szkoły oraz na zajęcia dodatkowe dziecka. Tablet Huawei MediaPad M5 lite świetnie sprawdzi się w drodze do lub ze szkoły: jest lekki i poręczny, a ponadto wytrzymały. Dzięki dużemu ekranowi o rozdzielczości Full HD oraz świetnym głośnikom doskonale nadaje się do oglądania filmów, grania czy słuchania muzyki.

O dostęp do internetu i uwielbianego przez dzieci YouTube’a nie musimy martwić się nawet podczas wakacyjnych wyjazdów w nieznane. Dzięki wbudowanej antenie obsługującej pasmo B20 Huawei MediaPad M5 lite zapewni nam dostęp do szybkiego internetu LTE również w górach czy mniejszych miejscowościach.

Bateria o pojemności 7 500 mAh umożliwia odtwarzanie filmów nawet przez 13 godzin. Jeśli wolicie słuchać muzyki, bateria wystaczy na niemal dwie doby. Gdy się rozładuje, może zostać szybko podładowana dzięki funkcji Quick Charge. Wszystko wskazuje więc na to, że tablet Huawei MediaPad M5 lite będzie idealnym  rozwiązaniem dla Waszej rodziny!

Materiał powstał we współpracy z Huawei

Dodaj komentarz

Rozszerzanie diety niemowlaka
Dieta rocznego dziecka: Jak komponować prawidłową dietę po pierwszych urodzinach?
Kiedy maluch zdmuchnie pierwszą świeczkę na torcie, to wielka radość dla całej rodziny. Dziecko jest już coraz bardziej samodzielne i wydaje się takie dorosłe. Istotnie, rodzice mają wspaniałe powody do
Czytaj dalej
Szczepienia
Szczepienia obowiązkowe - na co musisz zaszczepić swoje dziecko?
W Polsce szczepienie dziecka jest obowiązkowe. Ma ono zapewnić maksymalną ochronę dziecka przed zachorowaniem na niebezpieczne choroby zakaźne, a także chronić społeczeństwo przed rozwojem epidemii chorób zakaźnych. Społeczeństwo obecnie jest
Czytaj dalej
Wychowanie Newsy
Rzeźnik Praw Dziecka: “Absolutnie nie wolno bić dzieci, ale… klaps nie zostawia wielkiego śladu”
"Rzeźnik" w tytule to nie freudowska pomyłka. To pierwsze słowa naszej redakcyjnej koleżanki po zapoznaniu się z wywiadem pana Mikołaja Pawlaka. Trudno bowiem rzecznikiem dzieci nazwać osobę, która "z estymą"
Czytaj dalej
Wychowanie
5 rad dziadków, których nie powinnaś słuchać
1. Dziecko z gorączką powinno się "wygrzać" Dodatkowy koc, jeszcze jeden sweterek - kiedyś chore dziecko musiało być ciepło ubrane. Dziś wiemy, że gdy gorączka przestaje rosnąć, malca należy ubrać w
Czytaj dalej
Wychowanie
Pokolenie samotnych dzieci i nieobecnych rodziców?
Dla większości dzieci rodzic jest wzorem. Zwłaszcza dla tych najmłodszych, mama i tata to bohaterzy. Jaki wpływ ma więc ich nieobecność na życie dziecka? Coraz częściej w codziennym pędzie potrzeby
Czytaj dalej
Wychowanie Prawo
Te kilka rzeczy powinniście powiedzieć najmłodszym o prawach dziecka!
Janusz Korczak, znany pedagog, napisał w jednej ze swoich książek: „Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć.” Mimo
Czytaj dalej