Zabraniasz dziecku korzystania z tabletu? To taki sam błąd jak pozwalanie mu na nieograniczony dostęp do nowych technologii!

Przeraża Cię, gdy Twoje dziecko chce spędzać wolny czas z tabletem lub komórką w ręku? Prawda jest jednak taka, że nasze dzieci nie znają życia bez komputerów, smartfonów i nowinek technologicznych. Każde z tych urządzeń jest częścią ich codzienności i musimy liczyć się z tym, że przyszła praca naszych dzieci może być w dużej mierze związana z rozwojem nowych technologii. Dlatego zabranianie dziecku korzystania z tabletu to taki sam błąd, jak pozwalanie mu na nieograniczone serfowanie po sieci.

Znajdź złoty środek!

Oczywiście ideałem byłoby, gdybyśmy mogli spędzić cały czas z dzieckiem sprawdzając, co robi w sieci. Rzeczywistość wielu rodziców sprowadza się jednak do ciągłego biegu pomiędzy pracą a szkołą, odrobieniem lekcji a szybkim zrobieniem obiadu. W codziennej gonitwie zdarza nam się wykorzystywać czas spędzany przez dziecko z komórką lub tabletem na sprzątnięcie czy prasowanie. Jak w takim razie kontrolować, co dziecko robi chociażby w internecie? Z pomocą przyjdą nam nowe technologie! Nowoczesne urządzenia oferują nam nie tylko spersonalizowane aplikacje, ale również kącik dla dzieci czy tryb odpowiedni dla małych oczu.

Huawei MediaPad M5 lite: idealny tablet dla dziecka

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego tabletu lub smartfona dla dziecka, warto sprawdzić, czy urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenia oraz możliwość stworzenia dodatkowego konta przeznaczonego dla dzieci. Takie rozwiązania znajdziemy w tablecie Huawei MediaPad M5 lite. Na koncie dziecka możemy nie tylko ustawić jedynie te aplikacje, które akceptujemy, ale również zaprogramować maksymalny czas, przez jaki dziecko może korzystać z urządzenia. Załączony do tabletu rysik zwiększa też ilość zastosowań tabletu. Dziecko może robić w nim notatki albo po prostu sobie rysować.

Dodatkową funkcją Huawei MediaPad M5 lite jest redukujący szkodliwe dla oczu niebieskie światło tryb ochrony oczu. Urządzenie dostosowuje też jasność ekranu do otoczenia. Co więcej może informować dziecko, że ekran znajduje się za blisko jego oczu lub że pozycja malucha jest niewłaściwa.

Jeszcze więcej zabawy i nauki z rysikiem Huawei M-Pen

Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie rysunkiem? Rysik M-Pen pozwoli mu poczuć się jak analogowy artysta. M-Pen posiada bardzo czułą końcówkę, dzięki której doskonale symuluje uczucie rysowania na papierze.

Powrót do szkoły z Huawei MediaPad M5 lite

Wakacje dobiegają końca, ale oznacza to ni mniej ni więcej to, że już 3 września wielu z nas stanie w niekończących się korkach w drodze do szkoły oraz na zajęcia dodatkowe dziecka. Tablet Huawei MediaPad M5 lite świetnie sprawdzi się w drodze do lub ze szkoły: jest lekki i poręczny, a ponadto wytrzymały. Dzięki dużemu ekranowi o rozdzielczości Full HD oraz świetnym głośnikom doskonale nadaje się do oglądania filmów, grania czy słuchania muzyki.

O dostęp do internetu i uwielbianego przez dzieci YouTube’a nie musimy martwić się nawet podczas wakacyjnych wyjazdów w nieznane. Dzięki wbudowanej antenie obsługującej pasmo B20 Huawei MediaPad M5 lite zapewni nam dostęp do szybkiego internetu LTE również w górach czy mniejszych miejscowościach.

Bateria o pojemności 7 500 mAh umożliwia odtwarzanie filmów nawet przez 13 godzin. Jeśli wolicie słuchać muzyki, bateria wystaczy na niemal dwie doby. Gdy się rozładuje, może zostać szybko podładowana dzięki funkcji Quick Charge. Wszystko wskazuje więc na to, że tablet Huawei MediaPad M5 lite będzie idealnym  rozwiązaniem dla Waszej rodziny!

Materiał powstał we współpracy z Huawei

Dodaj komentarz

Wychowanie

Te 10 rzeczy powinnaś często mówić dziecku!

Rodzice od najmłodszych lat kształtują światopogląd dziecka. Należy o tym pamiętać każdego dnia, ponieważ nieodpowiednimi komentarzami łatwo jest wypaczyć spojrzenie małego człowieka na świat. Dziecko przyjmuje Wasz sposób myślenia i...

Czytaj dalej →
Wychowanie

Tych 5 zdań nigdy nie mów dziecku!

Wychowanie małego człowieka jest jedną z najtrudniejszych stron rodzicielstwa. Czasami ten trud powoduje chwilowy kryzys, nerwy i pod jego wpływem wypowiadamy słowa, które nigdy nie powinny być wypowiedziane. Kiedy ugryźć...

Czytaj dalej →
Wychowanie, Prawo

Prawa dziecka, które warto znać!

Janusz Korczak, znany pedagog, napisał w jednej ze swoich książek: „Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć.” Mimo...

Czytaj dalej →
Wychowanie

Kontrola rodzicielska

Internet to wspaniałe narzędzie, które daje nieograniczone możliwości. Pozwala poznawać świat, zwiedzać go bez wychodzenia z domu, oglądać dzieła sztuki bez konieczności wizyty w muzeum, uczyć się języków przez rozmowy...

Czytaj dalej →
Wychowanie

Sposób na niegrzeczne dziecko

9 sposobów by Twoje dziecko było grzeczne Czy istnieje skuteczny sposób na niegrzeczne dziecko? Wielu rodziców już dawno straciło na to nadzieję. Na szczęście, niesforne dziecko można okiełznać. Co więcej,...

Czytaj dalej →
Karmienie niemowląt

Czy kogel mogel jest zdrowy?

Dla jednych przysmak, który kojarzy się z dzieciństwem. Dla innych coś obrzydliwego, czego nie sposób zjeść. Jedni uważają, że pod żadnym pozorem nie można podawać go dziecku przed piątym rokiem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general