Chcą wprowadzić zakaz WiFi w szkołach. W Sejmie jest petycja w tej sprawie

W ostatnich dniach media obiegła informacja, że do Sejmu wpłynęła petycja w sprawie zakazu bezprzewodowej sieci internetowej w szkołach. Wnioskodawca nie ujawnia swoich danych, a petycję uzasadnia rzekomym szkodliwym działaniem fal WiFi na zdrowie dzieci. Czy prawdopodobne jest, aby został wprowadzony zakaz WiFi w szkołach?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • W Sejmie złożono petycję, w której wnioskodawcy domagają się usunięcia bezprzewodowej sieci internetowej WiFi ze wszystkich szkół, przedszkoli, domów dziecka i szpitali.
  • Autorzy projektu twierdzą, że WiFi jest szkodliwe dla zdrowia ludzi, szczególnie dzieci oraz osób starszych i chorych.
  • Fale WiFi emitowane przez routery mają rzekomo powodować liczne choroby i dolegliwości, np. nowotwór mózgu, zaburzania koncentracji, nastrój depresyjny itd., chociaż nie istnieją na to żadne naukowe dowody.
  • Wnioskodawcy domagają się, aby zakaz WiFi w szkołach i pozostałych wskazanych miejscach został wprowadzony pod groźbą kary grzywny w wysokości 100 złotych za dzień, kiedy sieć będzie aktywna.

Petycja w sprawie zakazu WiFi dotarła do Sejmu

Niedawno do Sejmu trafiła dosyć kontrowersyjna petycja dotycząca zakazania używania bezprzewodowej sieci internetowej w szkołach, przedszkolach, domach dziecka oraz szpitalach. Wniosek został skierowany do sejmowej Komisji do Spraw Petycji, gdzie będzie rozpatrywany. Nie wiadomo nic o wnioskodawcy, ponieważ nie zdecydował się on na ujawnienie swojej tożsamości. Wiemy natomiast, jakich argumentów używa, aby uzasadnić swoją petycję.

Radio Zet dotarło do szczegółów, z których wynika, że zdaniem autorów wniosku urządzenia WiFi „wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych”. W treści petycji można odnaleźć także listę potencjalnych schorzeń wywołanych rzekomymi szkodliwymi falami, są to m.in. nowotwór mózgu, nerwiak nerwu słuchowego, zaburzania koncentracji, nastrój depresyjny, „trudności w znajdowaniu słów” czy bóle zatok. Wnioskodawca sugeruje, że używanie WiFi w szkole powinno podlegać karze grzywny w wysokości 100 złotych za każdy dzień aktywności sieci.

Sprawdź: Szczepienie pięciolatków przeciwko koronawirusowi już wkrótce?

Będzie zakaz WiFi w szkołach?

Chociaż autorzy petycji przywołują w uzasadnieniu domniemane groźne dla zdrowia skutki oddziaływania WiFi, to jednak nie ma na ten temat żadnych naukowych dowodów. Z przeprowadzanych dotychczas analiz wynika, że fale emitowane przez routery nie są szkodliwe dla człowieka. Mało tego, dziennikarze Radia Zet powołują się na badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ramach International EMF Project, które wykazały, że nawet urządzenia wysyłające silniejsze fale nie mają negatywnego wpływu na zdrowie.

Nie należy zatem obawiać się WiFi w szkołach. Jest to niezbędne narzędzie do nauki i prawidłowego funkcjonowania każdej placówki. Sprawne poruszanie się w internecie, skuteczne wyszukiwanie informacji i odpowiednia ich selekcja to jedne z najbardziej przydatnych umiejętności w dzisiejszych czasach. Wniosek o zakaz WiFi w szkołach zostanie prawdopodobnie w całości odrzucony, ponieważ nie ma ku niemu żadnych realnych i rzeczowych podstaw. Przypomnijmy, że taką petycję w dowolnej sprawie może zgłosić w Sejmie każdy obywatel, pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby podpisów.

Zobacz: Bon energetyczny już wkrótce! Rząd będzie dopłacał do prądu, gazu i paliwa.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general