Zakończenie roku maturzystów 2023. Kiedy kończą szkołę? Nie wszyscy wybierają się na uroczystość

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich nie kończą nauki tradycyjnie w czerwcu, tak jak wszyscy pozostali. Uroczyste zakończenie roku musi się odbyć wcześniej ze względu na rozpoczynające się w maju matury. Do egzaminu dojrzałości mogą bowiem przystąpić wyłącznie absolwenci szkół ponadpodstawowych. Chociaż czekają ich jeszcze zmagania egzaminacyjne, to i tak rozpoczną wakacje dużo wcześniej niż zazwyczaj. Kiedy zakończenie roku maturzystów 2023?

Kiedy zakończenie roku szkolnego maturzystów 2023?

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się zawsze dwa miesiące przed końcem nauki dla pozostałych uczniów. W tym roku przypada na 28 kwietnia, czyli ostatni piątek przed weekendem majowym. Tuż po majówce (tj. w czwartek 4 maja) rozpoczynają się już bowiem egzaminy, a żeby do nich przystąpić trzeba być już absolwentem szkoły średniej.

28 kwietnia wszyscy, którzy uzyskali klasyfikację i oficjalnie ukończyli szkołę, otrzymają świadectwa i pożegnają się z nauczycielami oraz na zawsze zamkną etap edukacji szkolnej. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów nie oznacza oczywiście wakacji. 4 maja rozpocznie się maturalny maraton egzaminacyjny, który zakończy się dopiero po 20 maja.

Zobacz: Harmonogram matur 2023. Do egzaminów pozostało już niewiele czasu

Zakończenie klas maturalnych 2023. Czy trzeba być na uroczystości?

Maturzyści powinni odebrać oficjalne świadectwo ukończenia szkoły tak, aby mieć pewność, że zostali dopuszczeni do egzaminów. W związku z tym lepiej pojawić się na uroczystości. Tym bardziej, że będzie to prawdopodobnie ostatnia okazja, aby spotkać się z wychowawcą i kolegami z klasy w pełnym składzie. W trakcie matur raczej nikt nie ma czasu na towarzyskie rozmowy, a poza tym każdy uczeń zdaje inne rozszerzenia, więc może być trudno o spotkanie.

Sprawdź: Ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę 2023? W tym roku egzamin zupełnie się zmienia

Czytelnicy pytają o koniec roku dla maturzystów

Zakończenie roku maturzyści 2023 – trzeba iść?

Tak, uczniowie powinni stawić się, aby odebrać świadectwo ukończenia szkoły średniej i tym samym mieć pewność, że zostali dopuszczeni do matury.

Kiedy zakończenie roku dla maturzystów?

28 kwietnia 2023.

Zakończenie roku szkolnego 2023 klasy maturalne – jak wygląda?

W części oficjalnej maturzyści odbierają świadectwa, nagrody i wyróżnienia, a także żegnają się z dyrekcją i całym gronem pedagogicznym. Na koniec odbywają się również spotkania w salach, gdzie każda klasa żegna się z wychowawcą.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo