Zamiast je wyrzucać, przygotuj z nich napar. Liście tej popularnej rośliny zwykle lądują w koszu, a to bogactwo zdrowia

Kupując wiosenno-letnie przysmaki w warzywniakach czy na lokalnych targowiskach, skupiamy się przede wszystkim na świeżych owocach. O korzyściach płynących z ich regularnego spożywania nikogo nie trzeba przekonywać. Mało kto jednak wie, że liście jednej z popularnych roślin są cennym źródłem składników odżywczych. Napar z nich to bogactwo zdrowia!

Jemy owoce, a liście wyrzucamy. To błąd!

Nie od dziś wiadomo, że owoce mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nic więc dziwnego, że gdy tylko zaczyna się sezon, niemal codziennie zajadamy się pysznymi, soczystymi przysmakami. Ogromną popularnością w Polsce co roku cieszą się m.in. maliny. Niestety okazuje się, że większość z nas pozbywa się najcenniejszej części tej rośliny. Chętnie zjadamy owoce, a liście wyrzucamy do śmieci. To ogromny błąd! W tej zielonej części znajdziemy mnóstwo substancji odżywczych takich jak flawnoidy czy kwasy organiczne. 

Napar z liści malin to błogosławieństwo dla naszego organizmu. Działa bowiem przeciwzapalnie i antybakteryjnie, pozytywnie wpływa na pracę jelit i metabolizm, dodatkowo wzmacnia odporność i dba o prawidłową pracę serca.

Zobacz: Zwykle trafia do kosza, a to świetny nawóz. Rozsyp w ogródku, a Twoje rośliny będą rosły jak szalone!

Napar z liści tej rośliny to bogactwo zdrowia

Największą ilość cennych składników znajdziemy w zielonych, świeżych liściach malin. Zanim przyrządzimy napar, trzeba jednak odpowiednio wybrać rośliny – powinny być zielone, niezanieczyszczone i dojrzałe. Zebrane liście należy suszyć przez około dwa tygodnie, pozostawiając je w temperaturze pokojowej.

Do przygotowania naparu wystarczy użyć jednej łyżeczki suszonych liści. Wlewamy do szklanki wrzątek i odstawiamy na trzy minuty do zaprzenia.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo