Zapisy do szkoły podstawowej. Nie przegapcie terminu!

Zapisy do szkoły podstawowej już się rozpoczęły, a termin ich zakończenia w niektórych miastach jest bardzo bliski. Pamiętajcie, że jeśli macie wymarzoną podstawówkę dla swojego dziecka, należy zmieścić się w terminie zapisu.

W ubiegłym roku zapisy do szkoły podstawowej odbywały się tak jak w latach poprzednich, a placówki zapraszały dzieci i rodziców do uczestnictwa w dniach otwartych. W 2021 roku, ze względu na pandemię koronowirusa, wygląda to niestety inaczej.

Zapisy do szkoły podstawowej w cieniu wirusa.

Jeśli chcemy zapisać dziecko do innej szkoły niż ta, do której jest przypisane “z urzędu” czyli ze względu na miejsce zamieszkania, powinniśmy śpieszyć się z wyborem i złożeniem wymaganych dokumentów. W tym roku szkolnym dni otwarte w szkołach się nie odbyły, a szersze informacje na temat placówek oświatowych rodzice mogli uzyskać jedynie przez internet. A więc od kiedy trwają zapisy do szkół podstawowych i kiedy się kończą? Terminy, w których musimy złożyć wnioski o przyjęcie do danej placówki, są różne w różnych miastach. Dlatego też rodzice z danych miejscowości muszą zweryfikować godziny i daty przypisane ich miejscu zamieszkania.

Etapy rekrutacji do szkół podstawowych w różnych miastach.

Warszawa.

  • Rejestracja online w systemie rekrutacji: Od 2 marca od godziny 13.00 do 18 marca godziny 20.00.
  • Publikacja listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 23 kwietnia o godzinie 13:00.
  • Publikacja oficjalnych list przyjętych i nieprzyjętych: 4 maja o godzinie 13:00

Kraków.

  • Zapisy przez elektroniczny system rekrutacji: od 1 marca do 31 marca.
  • Zapisy w postępowaniu uzupełniającym: od 18 maja do 25 maja.
  • Publikacja list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: od 17 maja do 21 czerwca 2021.

Gdańsk.

  • Zapisy poprzez stronę internetową: od 1 marca od godziny 12.00 do 12 marca do godziny 16.00.
  • Publikacja listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 22 marca.
  • Publikacja listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 31 marca.

Zapisy do szkoły podstawowej: Którą placówkę wybrać?

Wybierając szkołę podstawową do jakiej będzie uczęszczać nasze dziecko, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które odgrywają ważną rolę przy takim wyborze. Jak daleko od naszego miejsca zamieszkania znajduje się ta placówka oświatowa? Czy dojazd do niej komunikacją miejską jest wygodny? Czy wracając z niej na piechotę, nasze dziecko będzie poruszało się bezpieczną trasą? W aklimatyzacji w nowej szkole może pomóc także wybór takiej placówki, do której trafią przedszkolni koledzy i koleżanki naszej pociechy. Warto o tym wszystkim pamiętać rozważając przyszłe zapisy do szkół podstawowych.

Dodaj komentarz

Bajki dla dzieci, Newsy

Filmy dla dzieci. Netflix: Co warto obejrzeć?

Najbardziej popularna platforma streamingowa w Polsce, udostępnia również najlepsze filmy dla dzieci. Netflix ma w swojej ofercie nie tylko klasyki, które z własnego dzieciństwa mogą pamiętać trzydziestoletni rodzice, ale także...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general