Zapomnij o tym dodatku do sałatki jarzynowej. Inaczej następnego dnia wyrzucisz ją do kosza

Sałatka jarzynowa to klasyka, która pojawia się na polskich stołach nie tylko w okresie wielkanocnym. Choć jej przygotowanie wydaje się banalnie proste, to wciąż wiele osób popełnia jeden błąd, narażając przy tym się na żołądkowe rewolucje.

Marchew, groszek, jajka, ogórki kiszone, jabłko, ziemniaki, kawałek selera, majonez i przyprawy. Tak wygląda zazwyczaj skład sałatki jarzynowej w polskich domach. Oczywiście często w rodzinnych przepiśnikach znajdują się sekretne składniki, które podkręcają jej smak, ale warto wiedzieć, że nie wszystko powinniśmy do niej dodawać. Niektóre produkty mogą skrócić datę przydatności spożycia sałatki i odbić się na naszym zdrowiu, a dokładniej żołądku.

Czego nie dodaje się do sałatki jarzynowej? To najczęściej popełniane błędy

Choć wiele osób nie wyobraża sobie sałatki jarzynowej bez dodatku cebuli, to jest to składnik, którego stanowczo należy unikać. Warzywo szybko fermentuje. Po dodaniu go do sałatki będzie się ona nadawała do spożycia, tylko w dniu jej przyrządzenia. Ponadto potrawa może nabrać nieprzyjemnego zapachu.

Podobnie w sałatce zachowa się por, który również jest często dodawany do jarzynowej. Osoby, które koniecznie chcą dodać jeden z tych dwóch składników, najlepiej, aby nie wrzucały pokrojonych warzyw do całości, a jedynie do wybranej porcji tuż przed podaniem.

Ile sałatka jarzynowa może stać w lodówce? Później lepiej jej nie spożywać

Kolejnym częstym błędem jest czas przechowywania sałatki. Najlepiej zjeść ją w ciągu maksymalnie 3 dni. Jeśli chcemy wydłużyć jej okres przydatności, to można nie dodawać do całości majonezu, a dopiero podobnie jak w przypadku pora czy cebuli, dopiero przed podaniem do danej porcji. Ważny jest też sposób przechowywania. Jarzynowa powinna stać w lodówce. Nie należy wystawiać sałatki na balkon nawet zimą. Wahania temperatury mogą prowadzić do zepsucia składników, a nawet namnożenia w nich bakterii.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo