Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka [tekst]. Ciekawe pomysły i inspiracje!

W styczniu obchodzimy dwa niezwykle ważne święta – dzień babci i dzień dziadka. W tych szczególnych dniach chcemy pokazać ukochanym dziadkom, jak wiele dla nas znaczą. Z tej okazji w szkołach i w przedszkolach organizuje się specjalne uroczystości, w czasie których dzieci śpiewają piosenki, recytują wiersze i odgrywają przedstawiania dla dziadków. Jak zaprosić ich na taką imprezę? Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – sprawdź przykładowy tekst i zainspiruj się!

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – tekst

Wielkimi krokami zbliżają się dwa wyjątkowe dni. 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później 22 stycznia – Dzień Dziadka. W tym roku święta te wypadają w sobotę i niedzielę, dlatego będzie to znakomita okazja, aby złożyć dziadkom wizytę, zjeść z nimi wspólny obiad, zabrać na spacer i wręczyć piękny prezent. Dziadkowie bardzo często odgrywają szczególną rolę w życiu swoich wnuków – pomagają, opiekują się, troszczą i w razie potrzeby służą dobrą radą. Za ich zaangażowanie należy im się wdzięczność przez cały rok, ale 21 i 22 stycznia to dobra okazja, aby sprawić im radość.

W ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach i szkołach organizuje się specjalne uroczystości i przedstawienia. Po głównych występach (piosenkach, wierszach itp.) odbywa się zwykle część nieformalna – wspólne zabawy, życzenia, uściski, wręczanie podarunków i drobny poczęstunek. Honorowymi gośćmi podczas takich imprez są oczywiście dziadkowie. Ze względu na rangę wydarzenia trzeba ich najpierw oficjalnie zaprosić. Najlepiej jeśli dzieci zrobią to osobiście, ponieważ to relacja wnucząt z dziadkami będzie tego dnia najważniejsza.

Z pewnością najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe są zaproszenia wykonane samodzielnie przez dzieci. Mają one również olbrzymią wartość sentymentalną, stanowią piękną pamiątkę, którą dziadkowie zachowują na dłużej. Starsze dzieci mogą poradzić sobie z zaproszeniami same, ale maluchom trzeba trochę pomóc. Na pewno przydadzą się do tego: kolorowy blok rysunkowy, klej, nożyczki, farby, kredki, flamastry, brokat, kolorowe naklejki, wstążki do dekoracji.

Najważniejszy w zaproszeniu jest jednak oczywiście tekst – musi się w nim znaleźć data, godzina i miejsce. Co powinny zawierać zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka? Sprawdź te propozycje:

Drodzy, kochani Dziadkowie,
Z okazji Waszego święta chcę Wam pokazać, jak ważni jesteście dla mnie i jak bardzo Was kocham. Dlatego serdecznie zapraszam na uroczystość, która odbędzie się w moim przedszkolu…… stycznia, o godzinie……

Dzisiaj na Babcię i Dziadka
czeka ciasteczko i herbatka!
Zapraszamy miłych gości
Na świętowanie uroczystości!
Dnia….. stycznia oczekujemy
o godz. …… powitać chcemy!

Mamy zaszczyt zaprosić naszych wspaniałych Dziadków i Babcie na uroczystość z okazji ich święta! Będziemy je obchodzić wspólnie ….. stycznia o godzinie…… Do zobaczenia!

Zobacz: Piękne i wzruszające życzenia na Dzień Babci

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – przedszkole

Tekst zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka powinien być pisany od serca, ale nie musi być zbyt formalny, szczególnie jeśli zapraszają przedszkolaki. W przedszkolach zazwyczaj uroczystości mają bardziej charakter zabawy – dzieci śpiewają piosenki, recytują ciekawe rymowanki i wręczają dziadkom samodzielnie wykonane laurki. Podczas obchodów odbywają się również specjalne występy. Jak napisać zaproszenie dla babci i dziadka na przedstawienie? Poniżej kilka pomysłów.

Babciu kochana i Ty dziadku drogi
zapraszamy do Nas w przedszkolne progi.
Dzisiaj wnuczek i wnuczka na Ciebie czekają,
w prezencie piosenki i wierszyki mają.
Zawitajcie proszę …… stycznia o godz. ……. Zaproszenie dla babci i dziadka tekst

Babciu i dziadku!
W dniu Waszego święta Wasz wnuk – przedszkolak o Was pamięta.
Niespodzianka miła Was nie ominie, zapraszam do przedszkola w podanym terminie.

Droga Babciu/Drogi Dziadku
… o godzinie …. w moim przedszkolu
(adres: ……)
odbędzie się wyjątkowe wydarzenie!
Będziemy obchodzić Wasze święto!
Liczę na to, że będziecie moimi gośćmi
i wspólnie będziemy się świetnie bawić.

Kochana Babciu! Z okazji Dnia Babci zapraszam Cię na przedstawienie, które odbędzie się … w moim przedszkolu, … (adres). A po występie zapraszam na słodki poczęstunek do mojego domku. Kochająca … (imię dziecka).Treść zaproszenia na dzień babci i dziadka

Sprawdź: Piękne cytaty na dzień babci i dziadka. Spraw ukochanym dziadkom radość z okazji ich święta!

Czytelnicy pytają o zaproszenia dla dziadków

Zaproszenie dla babci i dziadka przedszkole – co napisać?

Zaproszenia dla babci i dziadka powinny zawierać oczywiście podstawowe informacje o czasie i miejscu uroczystości. Warto również dodać jakiś ciekawy, wzruszający wierszyk.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general