Zaręczyny to dla każdego wielkie wydarzenie. Zobacz, jak zorganizować je zgodnie z tradycją. Dla Twoich rodziców może to być naprawdę ważne.

Zaręczyny zgodne z tradycją

Po tym, gdy ustalicie, że zamierzacie się pobrać należy to oznajmić rodzicom. Najczęściej zaręczyny odbywają się w domu Panny Młodej, ale może to być również restauracja. Mężczyzna powinien przyjść na spotkanie ze swoimi rodzicami. Najlepiej, aby kupił dziewczynie i jej matce bukiety kwiatów. Oczywiście nie należy zapominać o pierścionku…zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy możecie wybrać razem albo może to być niespodzianka dla przyszłej narzeczonej. Zapoznajcie się wcześniej ze znaczeniem poszczególnych kamieni. Istnieje również przesąd, który mówi, że kamienie szlachetne kumulują w sobie losy i charaktery poprzednich właścicieli, co można wziąć pod uwagę, jeśli chce się podarować narzeczonej pierścionek po babci.

Reklama

Zaręczyny: przebieg

Tak naprawdę przebieg zaręczyn zależy tylko od Was. Można tradycyjnie poprosić ojca o rękę córki, ale należy liczyć się z tym, że przez wiele kobiet może być to nie do zaakceptowania. W tym wypadku mężczyzna powinien wcześniej poprosić swoją wybrankę o rękę, a spotkanie z rodzicami będzie miało na celu poinformowanie ich o tym, poznanie rodziców ze sobą oraz poczynienie pierwszych ustaleń odnośnie ślubu i wesela.

Reklama

Macie już zaręczyny za dobą, czy dopiero planujecie uroczystość? Jak przebiegała w Waszej rodzinie? A może znacie jakieś ciekawe zwyczaje związane z zaręczynami?