Zdalne nauczanie już w grudniu 2021! Ogłoszono nowe obostrzenia

We wtorek 7 grudnia 2021 o godzinie 13:00 odbyła się kolejna konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca aktualnej sytuacji epidemicznej. Wreszcie padły konkretne deklaracje dotyczące funkcjonowania szkół. Szef resortu zapowiedział zmianę obecnego trybu w ciągu najbliższych tygodni. Zdalne nauczanie w grudniu 2021: kiedy dokładnie się rozpocznie i jak długo potrwa?

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Ministerstwo Zdrowia wprowadza tymczasowe nauczanie zdalne od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022.
 • Rozporządzenie dotyczy szkół podstawowych i średnich. Żłobki i przedszkola będą na razie pracować normalnie.
 • Od 15 grudnia zaczną też obowiązywać nowe obostrzenia, m.in. zmiejszenie limitów osób w komunikacji, hotelach, barach, restauracjach czy kinach.

Zdalne nauczanie w grudniu 2021: Nowe obostrzenia już wkrótce

Sytuacja epidemiczna w Polsce od kilku tygodni wygląda naprawdę poważnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała się poprawić. Rośnie nie tylko liczba zakażonych i zmarłych w wyniku Covid-19, ale także z każdym dniem przybywa hospitalizacji. Lekarze alarmują, że przy takim tempie rozwoju pandemii, wkrótce zacznie brakować specjalistów i personelu do ratowania pacjentów.

Wirusolodzy już od dawna ostrzegają i apelują do przedstawicieli rządu o wprowadzenie bardziej restrykcyjnych obostrzeń, które realnie mogłyby wpłynąć na ograniczenie transmisji wirusa. I tak trudną już sytuację, dodatkowo komplikuje fakt, że procent zaszczepienia w kraju jest wciąż stosunkowo niewielki (wynosi nieco ponad 50%). Teraz do tego wszystkiego dołączył jeszcze nowy wariant wirusa, o którym na razie niewiele wiadomo i trudno przewidzieć, jak odbije się na dalszej walce z pandemią.

Rząd zdecydował się w końcu wziąć pod uwagę wszystkie czynniki i opinie ekspertów i od połowy grudnia zaostrza aktualne obostrzenia i wprowadza dodatkowe. Od 15 grudnia będą obowiązywać mniejsze limity osób w kinach, barach, restauracjach, hotelach i transporcie zbiorowym. Zamknięte zostaną wszystkie dyskoteki oraz kluby. Co więcej, przedstawiciele MZ poinformowali, że wprowadzają obowiązkowe testy dla wszystkich domowników osoby zakażonej, bez względu na szczepienie.

W końcu Ministerstwo Zdrowia postanowiło także odpowiedzieć na najbardziej nurtujące uczniów i ich rodziców pytanie, czyli: kiedy nauczanie zdalne 2021? Mimo wcześniejszych zapewnień, że nauka stacjonarna nie jest zagrożona, rząd zmienia tryb nauki w ostatnim tygodniu przed Świętami, 20 grudnia. Do kiedy potrwa nauka zdalna?

Zobacz: Kwarantanna dziecka – Jak sprawdzić czy dziecko jest na kwarantannie?

Minister zdrowia: “Nauka zdalna od 20 grudnia”

Wirusolodzy już od dawna zwracają uwagę, że to szkoły w głównej mierze odpowiadają za większość obecnych transmisji wirusa. Podobne wnioski przedstawili jakiś czas temu przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, którzy poinformowali, że niemal połowa obecnych zakażeń pochodzi od uczniów.

Rosnąca liczba nowych ognisk w placówkach oświaty powodowała ciągły chaos. Niektóre klasy były wysyłane na kwarantannę i nauczanie zdalne kilkukrotnie od rozpoczęcia roku. W takiej sytuacji wielu nauczycieli przyznawało, że taki “szarpany” może jeszcze gorzej wpływać na edukację niż całkowite zamknięcie szkół i przejście na naukę zdalną.

Biorąc wszystkie powyższe czynniki pod uwagę, trudno się dziwić, że MZ podjęło decyzję o przejściu na nauczanie online. Podczas konferencji prasowej we wtorek 7 grudnia, przedstawiciele rządu ogłosili, że uczniowie rozpoczną nauczanie zdalne od poniedziałku 20 grudnia, czyli w ostatnim tygodniu przed Świętami. Według zapowiedzi ma to być rozwiązanie tymczasowe, które potrwa do 9 stycznia 2022 roku. Rozporządzenie dotyczy szkół podstawowych i średnich. Żłobki i przedszkola mają póki co pracować w normalnym trybie.

Nauczanie zdalne grudzień 2021 – termin:

 • nauka zdalna rozpocznie się 20 grudnia 2021, a zakończy 9 stycznia 2022.

Sprawdź: Dziecko na kwarantannie, co z rodzicami 2021? Tak wyglądają dostępne opcje.

Rodzice pytają o zdalne nauczanie grudzień 2021

Od kiedy zdalne nauczanie grudzień 2021?

Nauczanie zdalne ma się rozpocząć 20 grudnia 2021, czyli w ostatnim tygodniu przed Świętami.

Do kiedy nauczanie zdalne?

Nauka zdalna ma potrwać do 9 stycznia 2021.

Zobacz też: Dni wolne w grudniu 2021. Kiedy zaczyna się wolne w grudniu? Uczniowie mają powód do radości!
Zobacz też: Nowość w świadczeniach! Rząd wprowadza dodatek osłonowy dla rodzin 2022! Kto dostanie dodatkowe 1000 zł?

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Zdalne nauczanie już w grudniu 2021! Ogłoszono nowe obostrzenia

 1. Co z zasiłkiem opiekuńczym, gdy pracownik wykorzystał już 60 dni na opiekę i urlopy wypoczynkowe?

  Newsy

  Jaka będzie zima 2017/2018?

  Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

  Czytaj dalej →
  Atrakcje weselne

  Prezenty dla gości weselnych

  Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

  Czytaj dalej →
  Wieczór kawalerski i panieński

  Wieczór kawalerski

  Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general