Zwłoki rocznej dziewczynki w mieszkaniu. Była z nią matka

W jednym z krośnieńskich mieszkań znaleziono zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Matka leżała pod kocem. Jej stan psychiczny nie pozwala jeszcze na zeznania.

Zwłoki rocznej dziewczynki w mieszkaniu. Była z nią matka

Matka zrywa kontakt

Śmierć dziecka nastąpiła kilka tygodniu temu, kiedy to zdesperowany ojciec po raz pierwszy zgłosił na policji, że jest zaniepokojony brakiem kontaktu z żoną.

Małżeństwo nie żyło już razem, jednak dzielili się opieką nad córeczką. Ojciec przychodził po dziecko w wyznaczone dni i oddawał je matce po spotkaniu.

Na początku maja pan Jakub widział swoje dziecko ostatni raz. 4 maja spędził z nią niedzielę. Malutka tuliła się do taty, chciała, aby nosił ją na rękach, karmili gołębie. Odwiózł ją do matki o wyznaczonej porze i od tamtej pory stracił kontakt z obiema.

Zobacz więcej: Martwe dziecko leżało w łóżeczku. Matka przebywała w tym samym mieszkaniu

Gdzie jest dziecko?

Kiedy przyjechał na kolejne, umówione widzenie, matka nie otwierała drzwi. Początkowo pan Jakub myślał, że chce mu utrudnić kontakt z dzieckiem, z czasem jednak zaczął snuć przypuszczenia, że coś się stało.

Gdy wielokrotne próby dobijania się do mieszkania nie przyniosły rezultatu, zdenerwowany ojciec zgłosił sprawę na policji. Tam zapewniono go, że zostanie wysłany patrol. Pocieszano również stwierdzeniem, że skoro mała jest  z mamą, na pewno nic jej się nie stanie.

Pan Jakub pojechał jeszcze do mieszkania teściowej, u której, po rozstaniu, żona mieszkała z Amelką. Potem jednak wynajęła mieszkanie i tam się przeprowadziła.

Tragedia w krośnieńskim mieszkaniu

Mijały kolejne dni, a matka Amelki nie dawała znaku życia. Telefon miała wyłączony. Ojciec dziecka jeździł pod okna mieszkania również w nocy, aby sprawdzić, czy palą się w nim światła.

Był coraz bardziej przerażony. Ponownie zgłosił się na policję i domagał dostania się do mieszkania. Zgłosił również sprawę w Prokuraturze. Podejrzewał porwanie rodzicielskie. Niemożność sprawdzenia lokum, nie dawała mu spokoju. Uważał, że w pierwszej kolejności należało się dowiedzieć, czy w mieszkaniu są matka z dzieckiem.

Co twierdzi policja?

Aspirant Paweł Buczyński z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie powiedział:

Policjanci próbowali nawiązać z kobietą kontakt telefoniczny. Kiedy się nie udało, wystąpiliśmy do operatora, o ustalenie pozycji tego telefonu. Okazało się, że od kilku dni nie logował się do żadnej z sieci. Policja robiła wszystko, by ustalić miejsce pobytu kobiety. Właścicielka mieszkania przebywała za granicą.

Kobieta cierpiała na depresję

Podczas gorączkowych poszukiwań żony, Pan Jakub dowiedział się od jednej z jej przyjaciółek, że cierpiała na depresję. Ponoć nie radziła sobie z presją, jaką wywierała na nią matka, domagająca się, aby całkowicie zerwała kontakt z małżonkiem i odseparowała dziecko od ojca.

Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć na tym etapie śledztwa. W opinii osób, które znały matkę, miała ona trudne relacje w najbliższej rodzinie.

Przeżywała też kryzys małżeński i zdecydowała się na samotne macierzyństwo, co w sytuacji przeżywanej depresji, mogło ją przerosnąć.

Zobacz: Tragiczny koniec zabawy w chowanego. Zmarło dziecko

Szokujące odkrycie

28 maja, a więc ponad trzy tygodnie później od chwili, gdy ojciec po raz ostatni widział córkę, policjanci wtargnęli do mieszkania siłą i odkryli szokujący widok.

Martwa Amelka leżała w łóżeczku. Była nieżywa od kilku tygodni. Szczegółowa sekcja zwłok wykaże, co dokładnie było przyczyną zgonu.

Matka żyje. Pan Jakub z nieoficjalnych źródeł dowiedział się, że leżała pod kocem w chwili najścia policji. Jest w fatalnym stanie psychicznym. Niezdolna jeszcze do złożenia zeznań.

Ojciec dziewczynki jest rozżalony, że nikt z otaczających kobietę osób nie poinformował go o ciężkim stanie emocjonalnym, w jakim się znajduje.

Uważa, że gdyby zdawał sobie z tego sprawę, wziąłby małą do siebie, a kobietę wysłał na specjalistyczne leczenie.

[Zdjęcie: screen Polsat News]

 

 

Dodaj komentarz

Mama Moda Zakupy
Top 5: stroje kąpielowe, które chętnie założysz tuż po porodzie
Wakacyjne wyjazdy tuż tuż, a wraz z nimi perspektywa włożenia stroju kąpielowego. Cóż: nie każda z nas tuż po ciąży może pochwalić się brzuchem Anny Lewandowskiej. Na szczęście sprytne marszczenia,
Czytaj dalej
Zakupy dla niemowląt
Koce plażowe od La Millou [przegląd kolekcji 2018]
Koc plażowy jest idealnym kompanem podczas rodzinnych wycieczek nie tylko nad morze. Będzie Wam towarzyszył podczas pikniku w parku oraz plażowania nad pobliską rzeką. Z pewnością znajdziecie dla niego zastosowanie
Czytaj dalej
Newsy
Dzieci zginęły, bo pisał SMSy w czasie jazdy. Prokurator wnioskuje o karę bezwzględnego pozbawienia wolności!
Według opinii biegłego, 19-latek, który spowodował wypadek nie zachował należytej ostrożności i w trakcie jazdy wysyłał do swoich koleżanek wiadomości SMS. W wypadku zginęły dwie dziewczynki w wieku 10 i
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Rozliczenie PIT: Ulga na dziecko 2019 [Limit dochodu]
Z rozliczeniem PIT za 2019 nie warto czekać: im szybciej wypełnicie i wyślecie formularz, tym szybciej pieniądze za zwrot podatkowy wpłyną na Wasze konto. Mogą na nie liczyć przede wszystkim
Czytaj dalej
Newsy
7-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala w stanie zagrożenia życia. Aż trudno uwierzyć, co było powodem!
W ostatnią niedzielę do przychodni na warszawskiej Ochocie trafiła matka zaniepokojona stanem zdrowia swojego 7- miesięcznego niemowlaka. Matka podczas wywiadu lekarskiego, zakomunikowała że jej dziecko jest niezwykle rozdrażnione i “przelewa
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Kto nie odliczy ulgi prorodzinnej za 2019 r.? UWAGA! Jest limit dochodów!
Rodzice i opiekunowie dzieci do lat 18 oraz uczących się dzieci do lat 25 mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej. Jednak nie wszyscy! Komu nie przysługuje ulga na dziecko za 2019 r.
Czytaj dalej
Finanse Newsy Prawo
Zasiłek pielęgnacyjny 2020: ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny po zmianach?
Zasiłek pielęgnacyjny jest jedną z form zapomogi wypłacanej przez gminę, która ma na celu pokrycie wydatków związanych z koniecznością zapewnienia opieki osobie niepełnosprawnej. Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2020? Kiedy kolejna
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie łódzkie 2020. Terminy ferii w Łodzi. Kiedy wypadają łódzkie ferie zimowe 2020?
Ferie łódzkie 2020 zaczną się w pierwszej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na połowę stycznia. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy Turystyka
Ferie lubelskie 2020. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź terminy ferii 2019/2020 w Lubelskiem!
Kiedy zaczynają się ferie? Jak wiadomo terminy ferii zimowych zmieniają się cyklicznie. Lubelskie to województwo, w którym dzieci będą odpoczywały jako pierwsze, zaraz po przerwie świątecznej i noworocznej. Ferie lubelskie 2020:
Czytaj dalej
500+ Newsy
Ważne zmiany w 500+! Rodzicu, powinieneś o nich wiedzieć!
Uwaga rodzice! W 2020 roku ominie Was składanie wniosków o 500+! Zmiany w programie zostały juz potwierdzone decyzjami administracyjnymi wydanymi przez urzędy. Zmiany w 500+ w 2020 r. Dotychczas wnioski o 500+ składaliśmy
Czytaj dalej