Zwłoki rocznej dziewczynki w mieszkaniu. Była z nią matka

W jednym z krośnieńskich mieszkań znaleziono zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Matka leżała pod kocem. Jej stan psychiczny nie pozwala jeszcze na zeznania.

Zwłoki rocznej dziewczynki w mieszkaniu. Była z nią matka

Matka zrywa kontakt

Śmierć dziecka nastąpiła kilka tygodniu temu, kiedy to zdesperowany ojciec po raz pierwszy zgłosił na policji, że jest zaniepokojony brakiem kontaktu z żoną.

Małżeństwo nie żyło już razem, jednak dzielili się opieką nad córeczką. Ojciec przychodził po dziecko w wyznaczone dni i oddawał je matce po spotkaniu.

Na początku maja pan Jakub widział swoje dziecko ostatni raz. 4 maja spędził z nią niedzielę. Malutka tuliła się do taty, chciała, aby nosił ją na rękach, karmili gołębie. Odwiózł ją do matki o wyznaczonej porze i od tamtej pory stracił kontakt z obiema.

Zobacz więcej: Martwe dziecko leżało w łóżeczku. Matka przebywała w tym samym mieszkaniu

Gdzie jest dziecko?

Kiedy przyjechał na kolejne, umówione widzenie, matka nie otwierała drzwi. Początkowo pan Jakub myślał, że chce mu utrudnić kontakt z dzieckiem, z czasem jednak zaczął snuć przypuszczenia, że coś się stało.

Gdy wielokrotne próby dobijania się do mieszkania nie przyniosły rezultatu, zdenerwowany ojciec zgłosił sprawę na policji. Tam zapewniono go, że zostanie wysłany patrol. Pocieszano również stwierdzeniem, że skoro mała jest  z mamą, na pewno nic jej się nie stanie.

Pan Jakub pojechał jeszcze do mieszkania teściowej, u której, po rozstaniu, żona mieszkała z Amelką. Potem jednak wynajęła mieszkanie i tam się przeprowadziła.

Tragedia w krośnieńskim mieszkaniu

Mijały kolejne dni, a matka Amelki nie dawała znaku życia. Telefon miała wyłączony. Ojciec dziecka jeździł pod okna mieszkania również w nocy, aby sprawdzić, czy palą się w nim światła.

Był coraz bardziej przerażony. Ponownie zgłosił się na policję i domagał dostania się do mieszkania. Zgłosił również sprawę w Prokuraturze. Podejrzewał porwanie rodzicielskie. Niemożność sprawdzenia lokum, nie dawała mu spokoju. Uważał, że w pierwszej kolejności należało się dowiedzieć, czy w mieszkaniu są matka z dzieckiem.

Co twierdzi policja?

Aspirant Paweł Buczyński z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie powiedział:

Policjanci próbowali nawiązać z kobietą kontakt telefoniczny. Kiedy się nie udało, wystąpiliśmy do operatora, o ustalenie pozycji tego telefonu. Okazało się, że od kilku dni nie logował się do żadnej z sieci. Policja robiła wszystko, by ustalić miejsce pobytu kobiety. Właścicielka mieszkania przebywała za granicą.

Kobieta cierpiała na depresję

Podczas gorączkowych poszukiwań żony, Pan Jakub dowiedział się od jednej z jej przyjaciółek, że cierpiała na depresję. Ponoć nie radziła sobie z presją, jaką wywierała na nią matka, domagająca się, aby całkowicie zerwała kontakt z małżonkiem i odseparowała dziecko od ojca.

Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć na tym etapie śledztwa. W opinii osób, które znały matkę, miała ona trudne relacje w najbliższej rodzinie.

Przeżywała też kryzys małżeński i zdecydowała się na samotne macierzyństwo, co w sytuacji przeżywanej depresji, mogło ją przerosnąć.

Zobacz: Tragiczny koniec zabawy w chowanego. Zmarło dziecko

Szokujące odkrycie

28 maja, a więc ponad trzy tygodnie później od chwili, gdy ojciec po raz ostatni widział córkę, policjanci wtargnęli do mieszkania siłą i odkryli szokujący widok.

Martwa Amelka leżała w łóżeczku. Była nieżywa od kilku tygodni. Szczegółowa sekcja zwłok wykaże, co dokładnie było przyczyną zgonu.

Matka żyje. Pan Jakub z nieoficjalnych źródeł dowiedział się, że leżała pod kocem w chwili najścia policji. Jest w fatalnym stanie psychicznym. Niezdolna jeszcze do złożenia zeznań.

Ojciec dziewczynki jest rozżalony, że nikt z otaczających kobietę osób nie poinformował go o ciężkim stanie emocjonalnym, w jakim się znajduje.

Uważa, że gdyby zdawał sobie z tego sprawę, wziąłby małą do siebie, a kobietę wysłał na specjalistyczne leczenie.

[Zdjęcie: screen Polsat News]

 

 

Dodaj komentarz

Mama Moda Zakupy
Top 5: stroje kąpielowe, które chętnie założysz tuż po porodzie
Wakacyjne wyjazdy tuż tuż, a wraz z nimi perspektywa włożenia stroju kąpielowego. Cóż: nie każda z nas tuż po ciąży może pochwalić się brzuchem Anny Lewandowskiej. Na szczęście sprytne marszczenia,
Czytaj dalej
Zakupy dla niemowląt
Koce plażowe od La Millou [przegląd kolekcji 2018]
Koc plażowy jest idealnym kompanem podczas rodzinnych wycieczek nie tylko nad morze. Będzie Wam towarzyszył podczas pikniku w parku oraz plażowania nad pobliską rzeką. Z pewnością znajdziecie dla niego zastosowanie
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Kiedy egzamin ósmoklasisty 2020? [HARMONOGRAM, ZASADY BEZPIECZEŃSTWA]
Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne egzaminy szkolne, w tym egzamin ósmoklasisty, odbędą się w innych terminach, niż pierwotnie planowano. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło harmonogram egzaminów, a także wytyczne, których
Czytaj dalej
Finanse Newsy Turystyka
900 a nie 1000 zł na wakacje od rządu. To pracodawca zdecyduje, czy otrzymasz bon na wakacje
Bon na wakacje o wartości 1000 zł to nowy pomysł polskiego rządu, który ma zachęcić Polaków do podróży po kraju i wesprzeć polski sektor turystyczny w czasach kryzysu spowodowanego epidemią
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Zakończenie roku szkolnego 2020: Ile dni do wakacji?
Nadchodzące lato będzie z pewnością inne, niż wszystkie ubiegłe. Wiele planów wakacyjnych legło w gruzach w związku z pandemią koronawirusa. Dzieci i ich rodzice żyją w stałej niepewności dotyczącej terminów,
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Konferencja MEN: Rekrutacje do szkół w formie elektronicznej. Matury wyłącznie w formie pisemnej. Kiedy wyniki?
Szczegóły dotyczące harmonogramu egzaminów i rekrutacji przedstawił dziś (wtorek 19.05.2020) na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne i ósmoklasisty? Kiedy uczniowie poznają ich wyniki
Czytaj dalej
Newsy
„Nie wiem, ilu tragedii uniknęliśmy” – 456 pracowników żłobków i przedszkoli w Łodzi z podejrzeniem zakażenia wirusem
Testy przeprowadzone wśród wszystkich pracowników miejskich żłobków i przedszkoli w Łodzi dały wynik pozytywny lub wątpliwy u 456 osób. W rezultacie większość tych placówek w mieście wciąż pozostaje zamknięta. Badania przed
Czytaj dalej
Newsy
Kiedy otwarcie placów zabaw? Nowe regulacje a pójście z dzieckiem na plac zabaw
Po kolejnej konferencji prasowej dotyczącej odmrażania gospodarki wróciły pytania dotyczące placów zabaw. Czy rząd zdecyduje się na ich otwarcie? Czy w ogóle jest to możliwe i jeśli tak, to kiedy? III
Czytaj dalej
Newsy Prawo
Zasiłek opiekuńczy po 24 maja – Dla kogo i na jakich zasadach?
Wczoraj rząd ogłosił III etap odmrażania gospodarki, w ramach którego między innymi od 25 maja uczniowie klas 1-3 będą mogli wrócić do szkół. Powrót nie jest obowiązkowy i ma być
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Otwarcie szkół już od 25 maja! Na razie tylko opieka nad uczniami klas 1-3 [III etap odmrażania gospodarki]
Rząd ogłosił na wczorajszej konferencji kolejny etap odmrażania gospodarki. Najważniejszą wiadomością dla rodziców jest to, że już od 25 maja nastąpi otwarcie szkół podstawowych. Mają one zapewnić opiekę uczniom klas
Czytaj dalej