Życzenia komunijne 2024 – te wierszyki są hitem Internetu! Wzruszają do łez

Komunia święta jest bardzo istotnym wydarzeniem w życiu dziecka. Przyjęcie tego sakramentu wiąże się nie tylko z powinnościami wobec Kościoła, jest to również jedna z uroczystych okazji, podczas których zbiera się rodzina bliższa, dalsza oraz inni ważni goście. Dobre wychowanie i tradycja nakazują, aby uczestnicy tak ważnego etapu w życiu młodej osoby zostali obdarzeni stosownymi podziękowaniami. Jakie więc życzenia komunijne powinno się złożyć w 2024 roku? Podpowiadamy!

Życzenia i podziękowania komunijne dla gości 2024. Jak ułożyć życzenia na Komunię Świętą?

Chociaż na pierwszym planie jest dziecko, które uczestniczy w tak uroczystym wydarzeniu, nie można zapominać o gościach. Jakimi zasadami kierować się przy układaniu podziękowań komunijnych?

Komunia Święta to religijne wydarzenie, dlatego warto wplatać między wszelkie podziękowania słowa bezpośrednio nawiązujące do Boga oraz innych związanych z nim aspektów. Podziękowania powinny być krótkie, konkretne. Chociaż dedykowane, rozdawane indywidualne podziękowania do prezentów zawsze są mile widziane, warto przygotować jakieś bardziej uogólnione, wygłoszone na forum podziękowania. W takich podziękowaniach po komunii należy zawrzeć przyjazne pozdrowienie, wdzięczność za przybycie i podarowanie prezentów dziecku biorącemu udział w swojej pierwszej Komunii. Ze względu na patetyczność oraz religijność tego wydarzenia, wspominanie o Bogu, Jezusie, czy też Duchu Świętym jest jak najbardziej wskazane. Oto przykładowe podziękowanie za przybycie dla gości:

Kochani Goście! Z całego serca dziękujemy za obecność w tak szczególnym i ważnym dniu dla [imię dziecka], jakim jest pierwsza Komunia Święta. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za prezenty, wspólną modlitwę, a także uczynienie tego dnia jeszcze wspanialszym i wyjątkowym. [Imię dziecka] oraz Rodzice.

Podziękowania dla rodziców chrzestnych 

Jednymi z ważniejszych gości są rodzice chrzestni. Kiedy skład pozostałych gości może się zmienić w ciągu kilku lat dzielących chrzest od Komunii Świętej, rodzice chrzestni są nie do zastąpienia. Uczestniczą w religijnym dorastaniu dziecka i to właśnie dla nich, zaraz po dziecku biorącym udział w Komunii, życzenia są najważniejsze. Kiedy przy większej liczbie osób lepiej, żeby to rodzice ułożyli krótkie przemówienie, warto, żeby to dziecko poświęciło swój czas i kreatywność na przemawianie dla swoich rodziców chrzestnych. Tutaj dobrze pozostawić większe pole do popisu swojej pociesze. Bardzo popularną i uważaną za uroczą praktyką jest układanie przez dzieci wierszowanych podziękowań. Pasujące rymy same w sobie nie są tak ważne jak inicjatywa dziecka. Oto przykład rymowanki, którą mogłoby przygotować dla rodziców chrzestnych dziecko, aby wyrazić swoją wdzięczność:

Drodzy mamo i tato chrzestni 
Choć czas minął długoletni 
Dobrze, że każde z was pamięta,
Że dzisiaj moja Komunia Święta 
Dlatego dziękuję za przybycie, 
I patrzenie jak dalej idę przez życie 
Niech Święty Bóg Was pilnie strzeże 
Tak jak w Niego, w waszą miłość wierzę 
Wasz/a [imię dziecka]” 

Sprawdź: Co na komunię od chrzestnego? Ten prezent będzie stanowił piękną pamiątkę!

Życzenia komunijne i najlepsze prezenty na Komunię dla dzieci 

Nie lada wyzwanie mają również sami goście, których przecież główną rolą, poza uczestnictwem, jest obdarowanie dziecka wyjątkowym prezentem oraz życzeniami. To drugie może i jest jedynie formalnością, a dziecko raczej o wiele bardziej jest zainteresowane podarunkiem, parę słów otuchy i wsparcia na pewno mogłoby wywołać uśmiech na twarzy niejednego chłopca, czy dziewczynkę. A im bardziej dedykowane życzenia (i prezent), tym szczęśliwszy będzie mały uczestnik lub uczestniczka Komunii Świętej. Warto, żeby życzenia nawiązywały nie tylko do religijności całego przedsięwzięcia, ale również samego podarku, niezależnie od tego, czy miałby jakikolwiek bezpośredni związek z wiarą. Im mniej poważne, a bardziej pocieszne oraz urocze życzenia, tym dziecko będzie bardziej nimi zainteresowane i być może zapamięta je na długo. Życzenia mają nawiązywać nie tylko do samego prezentu, czy istoty wiary oraz chrześcijańskiej drogi, którą dziecko coraz większymi krokami przebywa, ważne, żeby czuło się doceniane i wspierane w swoim codziennym, nieduchowym aspekcie życia. 

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo