Piękne i krótkie życzenia na walentynki 2023. Czego życzyć z tej okazji?

Walentynki to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu. 14 lutego nie ma miejsca na smutek. Zakochani celebrują swoje uczucie, a ci, którzy nie spotkali jeszcze swojej drugiej połówki, zyskują nadzieję, że niebawem na ich drodze pojawi się ktoś wyjątkowy. Dzień św. Walentego to także idealna okazja, by przypomnieć najbliższym osobom, jak szczególne miejsce zajmują w naszym sercu. Problem w tym, że czasami trudno jest znaleźć słowa, które w piękny sposób opiszą ogrom miłości i sympatii, jaką darzymy drugą osobę. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy najciekawsze życzenia na walentynki.

Krótkie życzenia na walentynki

Nie wszystkim bliskim możemy złożyć życzenia osobiście. Gdy dzieli was odległość, z pomocą przychodzą SMS-y i komunikatory internetowe. Poniżej znajdziesz krótkie życzenia na walentynki dla niego i dla niej. 

Miłość to wielkie słowo,
I ten je tylko rozumie,
Kto raz kochał
I więcej kochać nie umie.

Z okazji dnia św. Walentego,
ślę całusa ogromnego.
Kocham cię swym sercem małym,
jesteś dla mnie światem całym.

Witam ciebie, drogi misiu!
Chcę pogłaskać cię po pysiu,
buzi dam ci i przytulę,
tylko napisz do mnie czule.

Wierzę, że jesteś tą osobą,
każdą chwilę chcę spędzać z tobą,
w twych objęciach kłaść się spać,
razem z tobą rano wstać.
Obok ciebie zawsze być, 
właśnie z tobą pragnę żyć!

Fajne życzenia na walentynki dla kolegi

Życzenia walentynkowe możemy złożyć nie tylko tym, których kochamy, ale także osobom, które darzymy szczególną sympatią. 

Kocham cię jak brata,
mój drogi przyjacielu.
Bo takich ludzi ja ty,
na świecie nie ma wielu.
Więc w dniu walentynek,
życzę tobie,
byś dostał wiele dowodów sympatii
od dziewczyn, które kochają się w tobie.

Ten liścik z całusem dziś do ciebie leci,
humor ci poprawi, a w sercu żar roznieci,
pomyśl dzisiaj o mnie tak słodko i miło,
żeby w środku zimy cieplej się zrobiło.

Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości.
Dużo uścisków, samych radości.
Spełnienia marzeń, mocy słodyczy,
w dniu Walentego tobie życzy…

Zobacz: Szukasz wyjątkowego upominku dla ukochanej? Oto najlepsze prezenty na walentynki dla Niej

Piękne życzenia na walentynki dla mamy

Najpiękniejsze życzenia walentynkowe warto zarezerwować dla osoby, która zajmuje szczególne miejsce w naszym sercu. 

Życzę ci, najdroższa mamo, aby osoby bliskie twojemu sercu zapewniały cię o swojej miłości nie tylko z okazji walentynek.

Szczęścia, pomyślności i wiele radości. Aby kochał cię tata, przez wszystkie wasze lata!

Najdroższa mamo! 14 lutego to dzień wyjątkowy, w którym świat staje się bardziej kolorowy. Wiesz, że cię kocham i nigdy nie przestanę, a by cię uszczęśliwić – nawet na rzęsach stanę.

Sprawdź: Wiersze dla ukochanej i ukochanego – najpiękniejsze dzieła o miłości

Pozdrowienia walentynkowe

Z niektórymi kolegami lub koleżankami łączy nas nieco  mniejsza zażyłość. W takiej sytuacji, zamiast życzeń warto przekazać krótkie pozdrowienia walentynkowe.

Wszystkiego najlepszego z okazji walentynek!

Szczęśliwego dnia zakochanych!

Wesołego 14 lutego!

Zobacz: Cytaty z piosenek o miłości – najpiękniejsze teksty polskich i zagranicznych autorów

Czytelnicy pytają o życzenia walentynkowe

Jakie życzenia na walentynki?

To zależy, przede wszystkim od tego, komu je składamy. Jeżeli swoje słowa kierujemy do osoby, z którą zamierzamy spędzić resztę życia, powinny w romantyczny sposób opisywać uczucie, którym darzymy naszą drugą połówkę. Jeżeli życzenia dedykujemy rodzicom, powinny wyrażać naszą wdzięczność za cały trud i poświęcenie. Jeżeli natomiast walentynkowe życzenia chcemy złożyć bliskiemu koledze lub koleżance, warto “zaserwować” je w lekkiej konwencji.

Czy na walentynki składa się życzenia?

Na to pytanie pozwolimy sobie odpowiedzieć innym pytaniem – skoro każda okazja jest dobra, by powiedzieć bliskiej osobie, że jest dla nas najważniejsza, dlaczego nie zrobić tego w formie walentynkowych życzeń?

Czego życzyć na walentynki?

Walentynki to święto zakochanych i dzień, w którym gloryfikujemy najwspanialsze ze wszystkich uczuć. Każde życzenia powinny mieć osobisty wymiar, ale mając na uwadze wyjątkowy charakter tego święta, w gąszczu dedykacji warto życzyć komuś bliskiemu dużo miłości.

Jakie życzenia na walentynki dla przyjaciółki?

Szczere i osobiste. To najważniejsze. A czy ujmiemy je w lekkiej, poważnej czy przepełnionej humorem konwencji – to zależy, przede wszystkim od tego, jaki stopień zażyłości łączy nas z tą osobą. 

Komu składa się życzenia na walentynki?

Wszystkim, którzy zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Tradycja nakazuje składać życzenia swojej drugiej połówce, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by życzenia z okazji walentynek złożyć także rodzicom i bliskim przyjaciołom. 

Dodaj komentarz

Życzenia

Życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Większości osób niezwykle trudno przychodzi składanie życzeń komuś, kto w ostatnim czasie stracił kogoś bliskiego. Nie umiemy składać życzeń osobom w żałobie, nie wiemy jak dobierać słowa, żeby kogoś jeszcze...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia urodzinowe dla taty

Urodziny taty to świetna okazja, by przypomnieć sobie i swojemu ojcu o tym, jak ważną postacią jest dla Ciebie i jak ważną rolę pełni w Twoim życiu. Nie zawsze relacje...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general