Polityka Redakcyjna

Cieszymy się zaufaniem, jakim obdarza nas każdego miesiąca prawie dwa miliony rodziców. Robimy wszystko, żeby tego zaufania nie utracić. Zdajemy sobie odpowiedzialność, jaką niesie ze sobą tworzenie treści na temat zdrowia, zwłaszcza w okresie ciąży i wczesnego dzieciństwa. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy naszą Politykę Redakcyjną, którą przestrzegają wszyscy nasi redaktorzy.

W obecnych czasach znalezienie informacji na temat zdrowia lub prawa rodzinnego jest bardzo proste. Trudniej jest jednak trafić na wiarygodne źródła. Jeśli już je znajdziemy, to zazwyczaj napisane są one trudnym i często naukowym językiem. W naszej pracy redakcyjnej robimy wszystko, żeby rodzice, którzy trafiają na nasze artykuły otrzymali wiarygodne treści, przygotowane w zrozumiały i dostępny sposób. Wierzymy, że dzięki nim będziecie w stanie podejmować najlepsze decyzje. Czy to dotyczące zdrowia, prawa czy też innych dziedzin związanych z rodzicielstwem.

Na każdy temat, który poruszamy w naszych artykułach staramy się patrzeć z perspektywy rodzica, którymi także jesteśmy. Analizujemy najnowsze raporty naukowe, śledzimy publikacje specjalistów. Sprawdzamy nowości wydawnicze z zakresu rodzicielstwa. Upraszczamy albo wyjaśniamy skomplikowane pojęcia związane ze zdrowiem lub prawem rodzinnym na które trafiamy w naszych źródłach.

Nasza misja:

Być wiarygodnym źródłem i pomocną dłonią dla rodziców, którzy szukają informacji o zdrowiu, prawie, stylu życia i z innych obszarów związanych z przyjściem na świat oraz wychowaniem dziecka. Tłumaczyć w przystępny sposób skomplikowane zagadnienia. Wspierać i pomagać.

Jak wygląda nasz proces tworzenia treści?

Nasi redaktorzy, a także pozostali twórcy treści, którzy z nami współpracują tworzą wysokiej jakości treści oparte na sprawdzonych źródłach i przestrzegają najwyższych standardów dziennikarskich. Dokładają przy tym wszelkich starań, żeby ich artykuły były bezstronne, uczciwe i zawierały aktualne dostępne dane.
Każdy artykuł tworzony jest według schematu:
1. Zaplanuj – dowiedz się, jakich tematów poszukują w danym okresie rodzice.
2. Zbadaj – wyszukaj i zweryfikuj aktualne źródła na dany temat.
3. Napisz – przygotuj tekst i spraw, żeby był on zrozumiały dla każdego rodzica.
4. Zweryfikuj z ekspertem – prześlij tekst do jednego ze współpracujących z nami eksperta w danej tematyce.
5. Edytuj – nanieś poprawki eksperta.
6. Opublikuj
7. Aktualizuj – sprawdzaj komentarze oraz sugestie czytelników i uzupełniaj swój tekst.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general