Sprawdzone płyny do kąpieli dla dzieci

Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga zastosowania kosmetyków, które z jednej strony będą skutecznie usuwały zanieczyszczenia, a z drugiej nie spowodują jej podrażnienia lub przesuszenia.

Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga zastosowania kosmetyków, które z jednej strony będą skutecznie usuwały zanieczyszczenia, a z drugiej nie spowodują jej podrażnienia lub przesuszenia. Dostępne na rynku płyny do kąpieli różnią się od siebie, m.in. składem, ceną i wyglądem. Natłok informacji może wywołać u rodziców prawdziwy mętlik w głowie, dlatego warto wiedzieć co odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiedniego preparatu do pielęgnacji skóry malucha

Płyny do kąpieli – na co zwrócić uwagę?

Płyny do kąpieli dla dzieci mają za zadanie delikatne oczyszczenie skóry, bez zaburzania jej pH i naturalnej bariery ochronnej. Odpowiednio dobrany preparat powinien łagodzić podrażnienia i zaczerwienienia, a także dogłębnie nawilżać skórę. Zwykle w tego typu produktach możemy spotkać delikatne substancje myjące, a niekiedy również witaminy lub składniki wspomagające pielęgnację.

Szukając odpowiedniego preparatu powinniśmy przede wszystkim sprawdzić jego skład i wskazanie wiekowe. Warto także zwrócić uwagę na konsystencję, która powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Nie bez znaczenia pozostaje również wielkość opakowania, jak również dozownik i cena.

Skład i atesty

Szukając odpowiedniego płynu do kąpieli dla maluszka, warto postawić na sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Wybierając kosmetyki z atestem Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka możemy mieć pewność, że są to produkty dobrze przetestowane i bezpieczne – sprawdź na Gemini.

Na etykiecie znajdziemy także oznaczenie dotyczące wieku. Kupując płyn do kąpieli dla noworodka powinniśmy wybierać jedynie te preparaty, na których znajdziemy informację mówiącą o możliwości stosowania ich od pierwszych dni życia lub od urodzenia.

Warto także uważnie przeczytać skład produktu. Jeśli u dziecka wystąpi uczulenie, będziemy mogli łatwo odkryć, które substancje je spowodowały i unikać ich w przyszłości. Powinniśmy pamiętać, że nawet najlepsze jakościowo płyny do kąpieli mogą wywołać reakcję alergiczną u dziecka. Z tego powodu warto dokładnie obserwować czy po kąpieli nie pojawia się u niego zaczerwienienie lub wysypka.

Należy także zwrócić uwagę na perfumy, które nie są zalecane w kosmetykach dla najmłodszych. Używane w przemyśle kosmetycznym substancje zapachowe mogą wywoływać alergię, dlatego należy ich unikać.

Konsystencja

W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać zarówno preparaty w płynie, przeznaczone do dolewania do kąpieli, jak również kosmetyki w żelu, do bezpośredniej aplikacji na skórę dziecka. Dla rodziców szukających odpowiedniego płynu do kąpieli dla noworodka, polecane są przede wszystkim produkty dodawane do wody. Ponieważ maluszek nie jest jeszcze w stanie samodzielnie siedzieć, warto mieć do dyspozycji obie ręce. Znacznie usprawni to  cały proces mycia i zwiększy bezpieczeństwo dziecka. U starszych dzieci, dobrze sprawdzą się klasyczne żele, które możemy delikatnie rozprowadzić na ich skórze.

Opakowanie

Zanim zakupimy płyn do kąpieli dla naszego maluszka warto sprawdzić czy odpowiada nam jego opakowanie i dozownik. Na rynku bez problemu znajdziemy zarówno mniejsze jak i większe opakowania produktów do kąpieli. Podobnie jest w przypadku dozowników. W zależności od tego czy preferujemy pompkę, zakrętkę czy klapkę z całą pewnością uda nam się znaleźć odpowiedni produkt. Z tego powodu powinniśmy szukać wyłącznie kosmetyków, z którymi wygodnie nam pracować.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general