Sprawdzone płyny do kąpieli dla dzieci

Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga zastosowania kosmetyków, które z jednej strony będą skutecznie usuwały zanieczyszczenia, a z drugiej nie spowodują jej podrażnienia lub przesuszenia.

Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga zastosowania kosmetyków, które z jednej strony będą skutecznie usuwały zanieczyszczenia, a z drugiej nie spowodują jej podrażnienia lub przesuszenia. Dostępne na rynku płyny do kąpieli różnią się od siebie, m.in. składem, ceną i wyglądem. Natłok informacji może wywołać u rodziców prawdziwy mętlik w głowie, dlatego warto wiedzieć co odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiedniego preparatu do pielęgnacji skóry malucha

Płyny do kąpieli – na co zwrócić uwagę?

Płyny do kąpieli dla dzieci mają za zadanie delikatne oczyszczenie skóry, bez zaburzania jej pH i naturalnej bariery ochronnej. Odpowiednio dobrany preparat powinien łagodzić podrażnienia i zaczerwienienia, a także dogłębnie nawilżać skórę. Zwykle w tego typu produktach możemy spotkać delikatne substancje myjące, a niekiedy również witaminy lub składniki wspomagające pielęgnację.

Szukając odpowiedniego preparatu powinniśmy przede wszystkim sprawdzić jego skład i wskazanie wiekowe. Warto także zwrócić uwagę na konsystencję, która powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Nie bez znaczenia pozostaje również wielkość opakowania, jak również dozownik i cena.

Skład i atesty

Szukając odpowiedniego płynu do kąpieli dla maluszka, warto postawić na sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Wybierając kosmetyki z atestem Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka możemy mieć pewność, że są to produkty dobrze przetestowane i bezpieczne – sprawdź na Gemini.

Na etykiecie znajdziemy także oznaczenie dotyczące wieku. Kupując płyn do kąpieli dla noworodka powinniśmy wybierać jedynie te preparaty, na których znajdziemy informację mówiącą o możliwości stosowania ich od pierwszych dni życia lub od urodzenia.

Warto także uważnie przeczytać skład produktu. Jeśli u dziecka wystąpi uczulenie, będziemy mogli łatwo odkryć, które substancje je spowodowały i unikać ich w przyszłości. Powinniśmy pamiętać, że nawet najlepsze jakościowo płyny do kąpieli mogą wywołać reakcję alergiczną u dziecka. Z tego powodu warto dokładnie obserwować czy po kąpieli nie pojawia się u niego zaczerwienienie lub wysypka.

Należy także zwrócić uwagę na perfumy, które nie są zalecane w kosmetykach dla najmłodszych. Używane w przemyśle kosmetycznym substancje zapachowe mogą wywoływać alergię, dlatego należy ich unikać.

Konsystencja

W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać zarówno preparaty w płynie, przeznaczone do dolewania do kąpieli, jak również kosmetyki w żelu, do bezpośredniej aplikacji na skórę dziecka. Dla rodziców szukających odpowiedniego płynu do kąpieli dla noworodka, polecane są przede wszystkim produkty dodawane do wody. Ponieważ maluszek nie jest jeszcze w stanie samodzielnie siedzieć, warto mieć do dyspozycji obie ręce. Znacznie usprawni to  cały proces mycia i zwiększy bezpieczeństwo dziecka. U starszych dzieci, dobrze sprawdzą się klasyczne żele, które możemy delikatnie rozprowadzić na ich skórze.

Opakowanie

Zanim zakupimy płyn do kąpieli dla naszego maluszka warto sprawdzić czy odpowiada nam jego opakowanie i dozownik. Na rynku bez problemu znajdziemy zarówno mniejsze jak i większe opakowania produktów do kąpieli. Podobnie jest w przypadku dozowników. W zależności od tego czy preferujemy pompkę, zakrętkę czy klapkę z całą pewnością uda nam się znaleźć odpowiedni produkt. Z tego powodu powinniśmy szukać wyłącznie kosmetyków, z którymi wygodnie nam pracować.

Dodaj komentarz

Materiały prasowe

Energylandia w TOP 10 atrakcji wg. Google!

Firma Google zaprezentowała tegoroczną listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie. W TOP 10 najpopularniejszych wyszukiwań w Google Maps znalazła się Energylandia zajmując 8 miejsce. Polska Energylandia wyprzedziła Katedrę w...

Czytaj dalej →
Materiały prasowe

Jak uczyć dzieci ekologii?

Każdego roku rośnie w nas świadomość proekologiczna, dzięki czemu podejmujemy coraz mniej działań szkodliwych wobec Ziemi. Chętniej segregujemy śmieci czy korzystamy z rozwiązań zero waste ograniczając zaśmiecanie środowiska. Ale jak...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Zakupy

Jak oswoić dziecko z lekarzem?

Stało się. Rotawirus, który nas na dobrą sprawę nękał od Sylwestra ostatecznie zatrzymał Zuzię w szpitalu. Pierwsze oznaki odwodnienia, osłabienie i zbyt przewlekła biegunka (najczęściej trwa maksymalnie trzy tygodnie), to...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne – dwa małe kółeczka, jedno z nich będziesz nosiła do końca swojego życia. Obrączki ślubne są symbolem każdego małżeństwa. Muszą być tak jak każde dobre małżeństwo wyjątkowe i...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general