Dlaczego warto zamienić tradycyjny odkurzacz na automatyczny?

Odkurzanie to dość uciążliwa, lecz potrzebna czynność, którą na ogół wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Kiedy mieszkamy wraz z małymi dziećmi, z pewnością chwytamy za odkurzacz jeszcze częściej. Urządzenie to pracuje z dużą częstotliwością również jeśli hodujemy zwierzęta, w szczególności psy czy koty.

Odkurzanie zajmuje sporo czasu, dlatego warto przemyśleć, czy w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny nie będzie odkurzacz automatyczny. Ciekawą propozycją są odkurzacze samojezdne Xiaomi, które poza funkcją sprzątania, oferują również mopowanie.

Zalety odkurzacza automatycznego

Historia odkurzacza jest nadspodziewanie długa. Pierwsze, nieelektryczne jeszcze urządzenie powstało w Chicago w 1865 r. Odkurzacze zasilane prądem to początek XX w – były to duże maszyny, które obsłużyć musiało kilka osób. Wraz z postępem technologicznym, odkurzacze zmniejszały swoje gabaryty, ale były ciągle dobrami luksusowymi. Na dobre rozpowszechniły się po II wojnie światowej, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Europie.

Kolejnym przełomem w produkcji odkurzaczy było ich zautomatyzowanie, a następnie rozpowszechnienie robotów samojezdnych w ostatnich latach, do czego przyczyniła się m. in. marka Xiaomi. Odkurzacze bezprzewodowe posiadają szereg zalet, wśród których najbardziej istotne z punktu widzenia użytkownika są:

 •         oszczędność czasu,
 •         zautomatyzowanie potrzebnej, lecz uciążliwej czynności czyszczenia podłóg,
 •         dokładność zamiatania,
 •         opcja mopowania.

Wszystkie te zalety posiada każdy odkurzacz automatyczny Xiaomi, który nie tylko precyzyjnie zamiecie kurz, większe cząsteczki brudu i zwierzęcą sierść, ale również dokładnie umyje podłogę.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz automatyczny?

Bez względu na to, czy zastanawiamy się nad wyborem odkurzacza mopującego Xiaomi, czy urządzenia innej marki, warto wziąć pod uwagę najważniejsze parametry techniczne i opcje, takie jak:

 •         obecność czujników chroniących przed kolizją i upadkiem urządzenia z dużej wysokości,
 •         możliwość pokonywania niewielkich przeszkód (listwy progowe, płytki podłogowe o profilowanej powierzchni etc.),
 •         opcja automatycznego zmniejszenia prędkości przed przeszkodą,
 •         skanowanie pomieszczenia w celu optymalizacji pracy,
 •         obecność czujnika zapełnienia pojemnika,
 •         samoładowanie,
 •         siła ssania,
 •         opcja mopowania.

Część dostępnych na rynku odkurzaczy automatycznych nie jest wyposażona w funkcję mopowania, jednak kupując robot do zamiatania, warto dobrze zastanowić się, czy w naszym przypadku lepiej nie sprawdzi się odkurzacz automatyczny z opcją mycia podłóg.

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi – precyzyjne zamiatanie zgodnie z planem

Odkurzacz Xiaomi, podobnie jak inne tego rodzaju urządzenia, zamiata w oparciu o dokonywane w procesorze obliczenia. Żeby działał, najpierw musi „ocenić”, jaką powierzchnię ma do posprzątania. Służy temu laserowe skanowanie pomieszczenia. Czujnik LDS dostarcza odpowiednie dane do procesora, a ten przetwarza je, umożliwiając precyzyjne sprzątanie zgodnie z wytyczoną ścieżką. Co ciekawe, system LDS pozwala na dokładne mapowanie pomieszczenia nie tylko podczas dnia, ale również w nocy, w całkowitej ciemności.

Jeśli mamy więc na tyle duże mieszkanie lub dom, że odkurzacz nie będzie nam przeszkadzał w odpoczynku, możemy zlecić mu sprzątanie w nocy i dzięki temu powitać nowy dzień w czystym i odświeżonym domu.

Xiaomi – odkurzacz z mopem

Automatczny odkurzacz Xiaomi, bezprzewodowy i samojezdny, wyposażony został w funkcję mopowania. Oczywiście mycie podłogi jest opcjonalne, a samym odkurzaczem można zarządzać z poziomu aplikacji dostępnej na smartfony. Odkurzacz może pracować w jednym z trzech trybów:

 •         zamiatanie,
 •         zamiatanie z mopowaniem,
 •         mopowanie.

Warto wiedzieć, że zarówno ścieżka zamiatania, jak i mopowania, jest wytyczana tak, żeby pokryć całą powierzchnię odkurzanej podłogi. Urządzenie symuluje czyszczenie ręczne i przeprowadza wielokrotne zamiatanie dwukierunkowe. Dzięki temu każde pomieszczenie zostanie dokładnie i precyzyjnie posprzątane.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo