Foteliki samochodowe dla starszych dzieci – zasady właściwego doboru

Fotelik samochodowy to niezbędny element wyposażenia każdego rodzinnego auta. Na rynku znajdziemy spory wybór tego typu akcesoriów podróżnych dla dzieci. Powoduje to, że rodzice miewają niekiedy problemy w wyborze tego właściwego. Podpowiadamy, jak tego dokonać. Wyjaśniamy też, po co w ogóle jest nam potrzebny fotelik samochodowy i kiedy należy go zainstalować w aucie.

Dlaczego fotelik samochodowy dla starszaka jest ważny?

Fotelik samochodowy daje gwarancję bezpiecznego podróżowania dziecku bez względu na wiek. Zabezpiecza małego pasażera przed konsekwencjami wypadku czy stłuczki. Umieszczając dziecko w foteliku, minimalizujemy obrażenia, jakich mogłoby doznać. Możemy mu nawet uratować w ten sposób życie.

Ponadto fotelik samochodowy oferuje dziecku większy komfort w czasie długiej czy monotonnej podróży. Poza tym umieszczając starszaka w foteliku, możemy bardziej skupić się na prowadzeniu auta, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo.

Jak kupić idealny fotelik dla dziecka starszego?

Foteliki dla starszych dzieci zapewniają bezpieczeństwo jazdy pociechom w wieku od 4 do 12 lat. Należy ich szukać w kategorii: foteliki samochodowe do 36 kg. Najlepsze z modeli w tej kategorii wiekowej to foteliki wyposażone w liczne praktyczne rozwiązania, które ułatwią podróżowanie zarówno małym pasażerom, jak i ich rodzicom – kierowcom. Oto najważniejsze z nich.

Father fasten his little baby in the car seat

Regulowane oparcie

Regulacja dotyczy wysokości oparcia, ale również kąta jego nachylenia. Dzięki temu można zapewnić dziecku wygodę, ale i komfort podróży nawet przez wiele długich godzin. Co ważniejsze pokrętła regulatora znajdują się po bokach fotelika. Dzięki czemu ustawień możemy dokonać także wtedy, gdy dziecko siedzi w foteliku. To pozwala na lepsze dopasowanie do jego indywidualnych potrzeb.

Zagłówek w kształcie litery V

Taki kształt zagłówka gwarantuje idealne wsparcie głowy dziecka, zapewniając mu wygodny sen, relaks oraz doskonałą widoczność. Dziecko może więc czuć się swobodnie w swoim foteliku, a wtedy nawet najbardziej monotonna podróż będzie dla niego przyjemnością.

Zgodność z obowiązującymi homologacjami

Oznacza to, że foteliki samochodowe do 36kg spełniają wymogi najwyższego bezpieczeństwa.

Brak podłokietników

Ich eliminacja zapobiega niewłaściwemu ułożeniu pasa biodrowego, co ochroni dziecko przed urazami brzucha, do jakich może dojść w czasie wypadku.

Przemyślana konstrukcja

Smukła budowa fotelika powoduje, że nie zabiera on zbyt dużo miejsca. Nie odbywa się to jednak kosztem bezpieczeństwa ani wygody dziecka.

Kompleksowa ochrona przed uderzeniami bocznymi

Jest to możliwe dzięki specjalnym bocznym panelom ochronnym, które redukują siłę uderzenia.

Gdzie można kupić takie idealne foteliki samochodowe do 36kg?

Wyżej wymienione specyfikacje posiadają foteliki samochodowe do 36kg marki BeSafe. To właśnie ten producent dopasował ich wygląd i funkcjonalność pod kątem zapewnienia najwyższej ochrony i bezpieczeństwa małym pasażerom. Producent wykorzystał przy tym najwyższej jakości materiały, co powoduje, że foteliki zyskują na trwałości.

Podsumowując: kupując idealny fotelik dla starszego dziecka, spójrzmy na to, czy spełnia on podstawowe normy bezpieczeństwa. Po drugie upewnijmy się również, czy interesujący nas model jest praktyczny i dopasowany do potrzeb małego pasażera, jak i naszych.

Pamiętajmy, że fotelik samochodowy to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również forma pewnego ułatwienia dla nasz, jako kierowców.

I rzecz najważniejsza – nawet, jeżeli nasz starszak nie sprawia problemów w czasie podróży, to nie rezygnujmy pod żadnym pozorem z zakupu fotelika dla niego. Tym bardziej, że foteliki samochodowe do 36kg od BeSafe oferują naprawdę wiele przydatnych funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo