Nie możesz schudnąć? Sprawdź, jak może pomóc Ci w tym catering dietetyczny!

Na pierwszy rzut oka odchudzanie wydaje się proste. Czy nie wystarczy, że zmniejszysz kaloryczność diety i poczekasz na efekty? Rzeczywistość nie jest tak różowa. To prawda, że odpowiedni deficyt kaloryczny to podstawa. Jednak są też inne zasady, o których trzeba pamiętać. Nie zawsze jest to łatwe – szczególnie dla zabieganych osób. Jeśli też do nich należysz, sprawdź dlaczego catering dietetyczny to coś dla Ciebie!

5 najważniejszych zasad odchudzania

To, że widzisz potrzebę zmiany i chcesz się jej podjąć to pierwszy krok do sukcesu. Motywacja wewnętrzna ułatwia sprawę, ponieważ wiesz, że robisz coś dla siebie. Dzięki temu łatwiej wytrwać Ci w różnych postanowieniach. 

Skoro wiesz już, że chcesz zadbać o szczupłą sylwetkę pozostaje jeszcze jedno pytanie. Jak to zrobić? Od czego zacząć?

Zasada 1: deficyt kaloryczny

Ustalenie odpowiedniego deficytu kalorycznego. W skrócie oznacza to, że kaloryczność diety powinna być mniejsza w stosunku do Twojego zapotrzebowania. Dzięki temu organizm zacznie pozyskiwać energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Ustalenie właściwego deficytu zacznij od obliczenia podstawowej przemiany materii (PPM):

  1. PPM (kobiety) = SWE (spoczynkowy wydatek energetyczny kcal) = (10 x masa ciała [kg]) + (6,25 x wzrost [cm]) – (5 x [wiek]) – 161
  2. PPM (mężczyźni) = SWE (spoczynkowy wydatek energetyczny kcal) = (10 x masa ciała [kg]) + (6, 25 x wzrost [cm]) – (5 x [wiek]) + 5

Uzyskany wynik pomnóż przez współczynnik aktywności fizycznej (PAL). W ten sposób dowiesz się, jaka jest Twoja całkowita przemiana materii (CPM), obliczona wg. wzoru: CPM=PAL x PPM

Na tej podstawie zaplanujesz deficyt kaloryczny. Nie ma jednej reguły mówiącej o tym, ile powinien wynosić. Z reguły zaleca się, aby umożliwiał redukcję masy ciała na poziomie 0,5-1 kg tygodniowo. Jednak najlepiej skonsultować się w tej kwestii z dietetykiem (np. jednym ze specjalistów współpracujących z cateringiem dietetycznym w Warszawie). Pozwoli to na uniknięcie błędów prowadzących do spowolnienia metabolizmu, efektu jojo czy niedoborów pokarmowych.

Zasada 2: regularne posiłki

Regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Błędem jest myślenie, że im mniej jesz, tym lepiej. Osobom na diecie odchudzającej zaleca się jedzenie mniejszych, a częstszych posiłków (mniej więcej co 3-4 godziny). Pozwala to uniknąć dużych wahań stężenia glukozy we krwi i napadów głodu.

Zasada 3: odpowiednia podaż błonnika pokarmowego

Spożywanie produktów bogatych w błonnik pokarmowy. W Twoim codziennym jadłospisie powinno znaleźć się go minimum 25 gramów. Dlaczego jest to tak ważne? Błonnik sprawia, że uczucie sytości utrzymuje się przez dłuższy czas. Ponadto ma korzystny wpływ na mikroflorę jelit i rytm wypróżnień. Szukaj go w: pełnoziarnistych produktach zbożowych (zamiast bułki kajzerki wybierz np. chleb żytni na zakwasie), roślinach strączkowych, pestkach, nasionach, orzechach, warzywach i owocach.

Zasada 4: ograniczenie smażonych potraw w diecie

Jeśli chcesz schudnąć wybieraj inne metody obróbki kulinarnej: duszenie bez wcześniejszego obsmażania, gotowanie w wodzie lub na parze.

Zasada 5: ogranicz, a najlepiej wyeliminuj cukier dodany

To zasada, która często sprawia najwięcej problemów. Jeśli odstawienie słodkości jest dla Ciebie trudne, zrób to stopniowo, a w międzyczasie poszukaj zdrowszych zamienników cukru. Należą do nich: ksylitol, erytrytol, stewia. Mają mniejszą kaloryczność i indeks glikemiczny w porównaniu do cukru. Pamiętaj, aby stosować je z umiarem. 

Wprowadzanie zmian w diecie to bardzo indywidualna kwestia, którą warto skonsultować z dietetykiem. Specjalista zbierze dokładny wywiad żywieniowy i zrobi analizę składu ciała. Dzięki temu będzie wiedział, gdzie kryją się błędy, które nie zawsze łatwo dostrzec.

Catering dietetyczny – coś dla osób, które szukają skutecznego i łatwego sposobu na odchudzanie

Stosowanie się do zasad diety odchudzającej wymaga nie tylko samodyscypliny. Potrzeba jeszcze sporo wiedzy i czasu na planowanie zdrowych i różnorodnych posiłków, gotowanie oraz robienie zakupów spożywczych. Jak to wszystko pogodzić, jeśli prowadzisz intensywny tryb życia?

Z pomocą przychodzi catering dietetyczny! Jest to świetne rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i łatwego sposobu na odchudzanie. Dzięki niemu mogą one zapomnieć o:

  • samodzielnym liczeniu kalorii – zajmują się tym dietetycy pracujący z fit cateringiem;
  • sprawdzaniu, czy w diecie jest zalecana ilość błonnika pokarmowego oraz innych ważnych składników;
  • wymyślaniu zdrowych, a zarazem smacznych posiłków na cały dzień;
  • szukaniu zdrowych produktów spożywczych w sklepach;
  • ciągłym uczuciu głodu i rozdrażnienia;

Diety odchudzające są dostępne w różnych wersjach kalorycznych. Przykładem jest dieta Slim od LightBox, która występuje w wariantach: 1000, 1200 i 1500 kcal.

Co więcej, możesz zamówić dietę Slim FLEX z wyborem menu. Oznacza to, że otrzymasz 4 potrawy do wyboru na każdy posiłek.

To nie koniec dobrych informacji. Dieta pudełkowa daje możliwość odkrywania nowych smaków. Dzięki temu zapomnisz o monotonnych posiłkach, które szybko się nudzą. Zamiast tego odkryjesz potrawy z różnych stron świata. Co powiesz na włoską focaccię na słodko z morelami i kremem z ricotty lub greckie sufiko z Ikarii z pieczywem czosnkowym na kolację? 

Nie pozwól, aby Twoja motywacja do odchudzania spadła! Zamów już dziś dietę pudełkową, z którą przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo