Obrączka partnerska – to Ty decydujesz, kto ją otrzyma i jaką obietnicę w sobie skrywa!

Obrączka partnerska to biżuteria, którą można podarować każdej osobie, wobec której chcemy okazać zaangażowanie i oddanie. Wyglądem przypomina klasyczną obrączkę ślubną, ale może skrywać w sobie zupełnie inne obietnice i wyznania, niż te małżeńskie!

Co oznaczają obrączki partnerskie?

Wręczanie sobie obrączek partnerskich, nazywanych też humanistycznymi, sięga czasów starożytnego Rzymu. Przyszli małżonkowie często musieli odczekać pewien okres, zanim otrzymali zgodę na zawarcie małżeństwa. W tym czasie pragnęli już podkreślić swoje oddanie drugiej osobie, więc wymieniali się symbolem miłości. Współcześnie obrączka partnerska zyskała szersze znaczenie, a symbolizować może wszystko to, co jest ważne dla obdarowujących się nimi. Nie mają znaczenia poglądy, pochodzenie, orientacja seksualna czy status społeczny – obrączka partnerska może oznaczać zaangażowanie, przyjaźń i miłość w każdym wydaniu!

Dla kogo są obrączki partnerskie?

Dla każdego, kto czuje, że kocha i jest kochany! Jeśli nie jesteście gotowi na ślub kościelny lub cywilny, a marzycie o pokazaniu światu łączącego Was uczucia, zdecydujcie się na wymianę obrączek humanistycznych. Takie podkreślenie szczególnej więzi jest również dobrym rozwiązaniem dla par, które z powodów prawnych nie mogą zawrzeć małżeństwa.

Jednak obrączki partnerskie to biżuteria nie tylko zarezerwowana dla tych, którzy chcą wyrazić miłość. Wręczają je sobie również wieloletnie przyjaciółki na znak lojalności i zaakcentowania, że mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Wymiana obrączek partnerskich następuje też między siostrami, bliskimi sobie kuzynkami czy po prostu między dwojgiem ludzi, którzy chcą podarować ukochanej osobie coś więcej niż piękny prezent.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich pragnących okazać silną więź, kolekcję autorskich obrączek partnerskich stworzył jubiler Savicki.

Złote obrączki partnerskie z kolekcji Sign of Love® są pięknym symbolem miłości


Piękna ozdoba palca wskazującego

Obrączki humanistyczne wyglądem przypominają tradycyjne krążki ślubne: są okrągłe, wykonane z dowolnego kruszcu, mogą zawierać ozdobne żłobienia i kamienie szlachetne, ale co najważniejsze – specjalny grawerunek. W przypadku biżuterii partnerskiej nowością jest dedykacja znajdująca się na zewnętrznej stronie obrączki. Jeśli taka jest wola osób decydujących się na obrączki humanistyczne, jubiler przygotuje sentencję, która będzie widoczna dla wszystkich. Oczywiście to nie jest standard, a jedynie możliwość.

Aby zobaczyć, jak będzie wyglądała dana dedykacja, można skorzystać z kreatora obrączek dostępnego u jubilera Savicki. Program ten pozwala na tworzenie wirtualnego grawerunku i jego podgląd w czasie rzeczywistym. Wybierać można spośród kilku rodzajów czcionek i symboli.

Modele tworzące parę obrączek partnerskich mogą znacząco się od siebie różnić, a za wspólny mianownik uznać np. tylko ten sam kruszec. Wszystko zależy od upodobań i preferencji osób decydujących się na takie obrączki.

Różnica między ślubnymi a partnerskimi symbolami miłości tkwi w palcu, na którym są noszone. Palec serdeczny, czyli czwarty od kciuka jest zarezerwowany dla obrączek ślubnych po sformalizowaniu związku. Obrączki partnerskie poleca się nosić na palcu wskazującym, a więc drugim od strony kciuka. Nie jest, rzecz jasna, zabronione noszenie obrączki partnerskiej na palcu serdecznym, jednak mylnie może to oznaczać pozostawanie w związku małżeńskim.

Obrączki partnerskie to wyjątkowa biżuteria dedykowana wszystkim, którzy czują miłość i chcą ją wyrazić, a najpiękniejsze w nich jest to, że mogą skrywać zobowiązanie i obietnicę znane tylko ich właścicielom!

NA ZAKUPACH

Jak czytać rozmiary spodni?

Kiedy wprowadza się standaryzację czegokolwiek, robi się to zawsze w jednym celu. To chyba oczywiste: chcemy w ten sposób sprawić, że kiedy ja się czemuś przyglądam i odczytuję tego właściwości,...

Czytaj dalej →
NA ZAKUPACH

Wanienka dla dziecka

Wanienka dla dziecka to jeden z zakupów, których młodzi rodzice dokonują jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. To jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. W sklepach wybór wanienek jest...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general