Jak wybrać deskorolkę elektryczną?


Deskorolka elektryczna to nie tylko zabawka, czy gadżet, ale również środek transportu. Właśnie to sprawia, że zainteresowanie tego typu sprzętem systematycznie rośnie. Jak wybrać deskorolkę elektryczną? Czy warto ją kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest i jak działa deskorolka elektryczna?

Jak sama nazwa wskazuje deskorolka elektryczna to urządzanie napędzane silnikiem elektrycznym, co sprawia, że do poruszania się nią nie jest konieczne użycie siły. Jak wygląda taki środek transportu? Jest to platforma wyposażona w dwa koła oraz napędzający je silnik. Sterowanie odbywa się natomiast poprzez balans ciała. Przykładowo lekkie pochylenie się w przód sprawia, że deskorolka rusza z miejsca, wyprostowanie sylwetki to rozpoczęcie hamowania. Jak skręcać? W tym przypadku należy przechylić ciało na konkretną stronę.

Jak wybrać deskorolkę elektryczną?

W sprzedaży znajduje się szeroka gama deskorolek elektrycznych, w związku z czym należy wybrać model, który będzie odpowiadał potrzebom oraz sposobowi użytkowania. W tym celu należy wziąć pod uwagę:

– zasięg – wynika on przede wszystkim z pojemności akumulatora. W zależności od modelu deskorolka elektryczna może umożliwiać pokonanie od 10 do nawet 60 kilometrów na jednym ładowaniu baterii;

– maksymalną prędkość – jest to niezwykle ważny parametr, ponieważ należy go odpowiednio dopasować do wieku oraz umiejętności jazdy użytkownika. W przypadku dzieci maksymalna prędkość nie powinna przekraczać 20 kilometrów na godzinę, a dorośli mogą wybrać deskorolkę umożliwiającą poruszanie się nawet z prędkością 50 km/h;

– moc – im większa tym większą prędkość może osiągnąć deskorolka. Parametr ten bezpośrednio przekłada się również na przyspieszenie;

– czas ładowania – większy akumulator w pewnością będzie ładował się dłużej;

– wielkość kół – im większe tym lepiej będą radziły sobie w trudnych warunkach, np. na piaszczystych ścieżkach;

– maksymalne obciążenie – powinno być dopasowane do wagi użytkownika. Dobrze jest również zostawić odpowiedni zapas;

– jakość wykonania – ważny jest zarówno dobór najwyższej klasy materiałów oraz jakość ich połączeń. Przekłada się to zarówno na trwałość deskorolki, jak i bezpieczeństwo użytkowania.

Czy warto kupić deskorolkę elektryczną?

Wiele osób zastanawia się czy kupić deskorolkę elektryczną? By udzielić odpowiedzi na to pytanie należy najpierw przeanalizować możliwości jej wykorzystania. Może okazać się bowiem dobrym wyborem jeżeli mieszkamy w mieście i mamy możliwość poruszania się po stosunkowo równych ścieżkach. Przykładem może być dojazd do pracy, szkoły, czy uczelni. Oczywiście deskorolka elektryczna to również doskonała zabawka/gadżet dla dzieci i młodzieży. W tym przypadku warto rozważyć jej zakup jako prezent. Z pewnością będzie to podarunek, który nie tylko ucieszy, ale również zaskoczy.

Podsumowując należy stwierdzić, że deskorolka elektryczna to urządzenie, z którego może korzystać praktycznie każdy. Opanowanie sposobu jazdy nie jest trudne, a w połączeniu z atrakcyjną ceną warto rozważyć jej zakup jako alternatywę dla hulajnogi, czy nawet roweru.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo