Najpiękniejsza książka na prezent. Czy da się podarować coś lepszego?

Brakuje Ci inspiracji na świąteczne prezenty dla najmłodszych? Nie martw się! Są pewne niezawodne i ponadczasowe propozycje upominkowe, które sprawdzą się przy każdej okazji. Książki to zawsze dobry pomysł na podarunek! Oferta wydawnicza jest aktualnie tak bogata i szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od wieku i indywidualnych upodobań. Piękne oprawy, ciekawe ilustracje i przede wszystkim interesująca treść – takie połączenie to idealna propozycja na podarunek. Sprawdź, najlepsze książki na prezent na Święta.

Książki to nie tylko skarbnica wiedzy, ale także wspaniała i wciągająca rozrywka. Czytanie ma naprawdę przeogromną listę zalet, zwłaszcza dla najmłodszych. Pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia, otwiera głowę, pozwalając dostrzec i zrozumieć drugiego człowieka, a więc bardzo często uczy także empatii i wrażliwości. Oczywiście nie każdy musi być miłośnikiem książek, szczególnie trudno do czytania przekonać i zachęcić dzieci. Niestety często nasze pociechy otoczone internetowymi i interaktywnymi bodźcami uważają tradycyjne lektury za nudne. A przecież to nieprawda! Książki mogą stać się naprawdę fascynującą i porywającą podróżą. Czasami wystarczy, że dziecko trafi na ten jeden wyjątkowy tytuł, aby odkryć w sobie pasję do czytania. Dlatego warto dać mu tę szansę i zadbać o to, aby między elektronicznymi gadżetami i najnowszymi zabawkami pod choinką znalazła się także dobra książka. Poznaj najlepsze książki na prezent!

Książka na prezent: najciekawsze propozycje na książki na prezent

Kluczem do odkrycia w sobie zamiłowania do czytania jest w przypadku wielu osób po prostu trafienie na odpowiednią książkę. Bardzo często jest tak, że w okresie dzieciństwa lub nastoletnim w ręce wpada ta jedna wyjątkowa pozycja, która pochłania bez reszty – od niej może zacząć się pasja trwająca nieraz przez całe życie. Dlatego nie należy się poddawać, nawet gdy dziecko nie wykazuje chęci do czytania. Raz na jakiś czas, na przykład właśnie w formie prezentu na gwiazdkę, warto mu podarować interesujące książki – któraś z nich na pewno rozbudzi jego miłość do czytelniczej aktywności. Warto sięgać po wartościowe tytuły, które zahaczają o wątki z różnych dziedzin naukowych i przedstawiają je w sposób przystępny i ciekawy dla dzieci. Dokładnie tak się dzieje w przedstawianych poniżej propozycjach. Przejrzyj nasze pomysły na ciekawe książki na prezent i znajdź inspirację!


“Szczęśliwe przypadki”

Niektórzy latami pracują nad swoimi wynalazkami, innym wychodzą one przypadkiem! Ta książka opisuje 16 niezaplanowanych odkryć, których nikt nie planował dokonać. Wśród nich szampan, chipsy, sztucznie ognie, plastik i mikrofale. Znakomity tytuł na prezent dla dziecka, ponieważ opowiada o nauce w przejrzysty i lekki sposób. Rozjaśnia niezrozumiałe dotąd zagadnienia i zwraca uwagę, jak z pozoru nieznaczące, codzienne przypadki wpływają na nasze życie.


“Ziemia do Księżyca”

Tajemnice kosmosu to jedno z najbardziej fascynujących dzieciaki zagadnień. Dzięki tej książce mają okazję zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się więcej o lotach na Księżyc, ich bohaterach, a także poznać całą historię podboju kosmosu. Znajdą się tu odpowiedzi na pytania, kim był pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło, jak wyglądają przygotowania astronautów, ich strój i kosmiczny rower. Wszystko opisane jest w jasny, wciągający sposób, a treść opatrzona została przepięknymi, szczegółowymi ilustracjami.


Zobacz: Nie stój w kolejkach! Kup świąteczne prezenty online z dostawą

Piękne książki na prezent

Zachęcenie dzieci do czytania powinno być procesem. Nie da się nikogo zmusić do polubienia książek, fascynacja i zamiłowanie do nich musi przyjść naturalnie. Nakłanianie do czytania na siłę może przynieść odwrotny od oczekiwanego skutek i maluch tylko się zniechęci do dalszego odkrywania lekturowego świata. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiednich książek, dostosowanych do wieku, zainteresowań i charakteru dziecka. Najlepiej wybierać takie, które są napisane w sposób przystępny, atrakcyjny i interesujący dla dzieci, są bogato ilustrowane, a jednocześnie dzięki fascynującym treściom będą w stanie wzbudzić zainteresowanie jakimś tematem lub historią. W ten sposób mamy pewność, że dziecko z chęcią sięgnie po kolejną lekturę, żeby dalej odkrywać ciekawe zagadnienia. Dobra książka na prezent może przerodzić się w długotrwałą pasję i przygodę!


“Lama Mania”

Idealny prezent dla dzieciaków uwielbiających zwierzęta! Znajdziemy tutaj wszystkie najważniejsze informacje o życiu i codziennym funkcjonowaniu niezwykłego gatunku – lam! Solidna dawka naprawdę kompleksowej wiedzy o tych puszystych, sympatycznych czworonogach podana w przystępnej, interesującej formie, a do tego bogato i pięknie ilustrowana. Gwarantujemy, że zaciekawi nie tylko maluchy! Książka dla osób, które chcą się dowiedzieć więcej o lamach – gdzie żyją, co jedzą, dokąd podróżują, ile rodzą dzieci i jak się nimi opiekują.


“WODA”

Nie możemy bez niej żyć. Stykamy się z nią codziennie. Wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Czym jest woda? Jak powstała? Jakie ma właściwości i co z nich wynika? Fantastyczna książka dla wszystkich ciekawych świata małych odkrywców. Odrywa przed czytelnikiem nie tylko tajemnice związane z naukową stroną wody, ale także przedstawia, w jaki sposób woda przez lata była wykorzystywana przez ludzi, jaki wpływ mają morza i oceany na klimat. W książce poruszane się też w sposób przystępny kwestie ekologiczne – problem zanieczyszczenia wód oraz propozycje, jak samemu dbać o jej zasoby.


“Dusza książki”

Czy książka ma duszę? Zaskakująca, niecodzienna opowieść, która zaczyna się w lesie a kończy w Nowym Jorku. Opowiadanie 11 letniej autorki – Alicji Grudzień, laureatki konkursu na opowiadanie organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk. To wyjątkowa historia, która ciekawi, inspiruje i dlatego może sprawić, że nawet dzieci nieprzepadające za czytaniem będą czerpać z niego frajdę i satysfakcję.


Zobacz: Prezent dla rodziców na Święta – najciekawsze pomysły

Ciekawe książki na prezent

Przy zakupach książek dla dzieci warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób wydania czy ilustracje, ale także na ich wartość edukacyjną. Na rynku pojawia się coraz więcej tytułów, które w sposób przejrzysty i zachęcający do lektury, przekazują przy okazji cenną wiedzę o świecie, ludziach i życiu w społeczeństwie. Oczywiście wszystkie te zagadnienia dostosowane są do wieku dzieci i ich możliwości poznawczych na danym etapie rozwoju. Mogą pomóc rodzicom wytłumaczyć dziecku istotne kwestie, których powinien być świadomy. Sprawdź nasze propozycje na edukacyjne książki na prezent dla dzieci.


“Sieciaki. Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu”

Wyjątkowa książka dla dzieci. Część szczególnej serii, w której Sieciaki uczą najmłodszych bezpieczeństwa w sieci. Coraz więcej coraz młodszych maluchów korzysta z internetu, a tam czyhają na nich realne zagrożenia. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko może na nie trafić, warto skorzystać z pomocy książki i wytłumaczyć najmłodszym, jak w rozsądny sposób korzystać z internetu i unikać niebezpieczeństwa.


“Przemoc.NIE”

Niestety współcześnie z przemocą stykamy się na co dzień. Narażone na nią są także nasze dzieci, w szkole czy wśród rówieśników. Niezależnie od tego, kogo dotyka i kto jest agresorem, niesie ona za sobą ogromne krzywdy i traumy. Ten mini-poradnik uczy, jak sprzeciwiać się przemocy, pomaga zrozumieć jej źródła, pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze. Dzięki lekturze dzieci mogą nauczyć się dostrzegać przemoc i jak z nią walczyć, co stanowi niezwykle istotną umiejętność.


“Historia kobiet”

Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki całe dnie spędzały w domach? Kiedy spalono na stosie ostatnią czarownicę? “Historia kobiet” to wyjątkowa książka, która odkrywa przed czytelnikiem niełatwy los kobiet na przestrzeni wieków. W przystępny i interesujący sposób mówi czasami o naprawdę trudnych kwestiach. Książka ta pozwala spojrzeć nieco szerzej, otwiera umysł i uświadamia.


Rodzice pytają o książki na prezent:

Jak zapakować książkę na prezent?

Książki na prezent łatwo zapakować w ozdobny papier, ponieważ mają sprzyjające temu kształty. Wystarczy kupić rolkę takiego papieru i przygotować taśmę klejącą oraz nożyczki. W internecie na pewno znajdziemy całą masę poradników wideo, jak wyciąć i złożyć papier, aby całość prezentowała się estetycznie.

Co napisać w książce na prezent świąteczny?

W każdej książce, którą komuś wręczmy na prezent świąteczny, warto zawrzeć osobistą dedykację. Taka urocza pamiątka już zawsze będzie obdarowanemu przypominała od kogo otrzymał upominek. Najlepiej zamieścić na stronie tytułowej kilka miłych, osobistych słów – np. za co jesteśmy tej osobie wdzięczni, za co dziękujemy, ile dla nas znaczy i jaka jest wyjątkowa. Warto załączyć również najlepsze życzenia oraz dopisać datę i podpis.

Jaka książka na prezent dla mamy?

Wszystko zależy od tego, jakie gatunku książkowe mama preferuje. Jeśli lubi kryminały, to warto zakupić jakąś nowość od Remigiusza Mroza, klasyczną powieść Agaty Christie albo którąś pozycję z literatury skandynawskiej tego typu. Dobrym pomysłem na książkowy prezent dla mamy będą być może klasyki literatury takie jak np. Dostojewski. Książka w prezencie dla mamy to może być również jakiś poradnik, biografia ulubionego artysty czy książka kucharska albo po prostu jakieś książki świąteczne.

Jaka książka dla nauczyciela na prezent?

Książki na prezent dla nauczyciela, zwłaszcza polonisty, najlepiej wybierać spośród klasyki literatury polskiej i światowej. Mogą to być dzieła np. Kafki, Dostojewskiego czy Prusa. Dobrze, aby były porządnie i estetycznie wydane, najlepiej w twardej oprawie.

Zobacz: Gadżety technologiczne na prezent dla nastolatków i dzieci. Co kupić na święta?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo