Jaki materac dla dziecka?

Chyba nie ma rodzica, który by nie chciał zapewnić swojemu dziecku komfortu w czasie snu, czy odpoczynku. Dlatego tak wiele pytań i wątpliwości pojawia się na etapie aranżacji pokoju malucha, czy nawet przy wyborze materacu do łóżka. Czym właściwie się zainteresować? Jaki materac warto wybrać dla dziecka? Tego dowiesz się z naszego tekstu, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Rodzaje materaców – co mamy do wyboru?

Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby dojść do wniosku, że producenci, czy dystrybutorzy oferują nam wiele różnego typu materaców. Różnią się od siebie sprężystością, ciężarem oraz właściwościami. Co dokładnie mamy do wyboru?

Wśród najpopularniejszych rodzajów można wymienić materace piankowe, które zostały wykonane z wysokoelastycznej pianki. Takie materace są niskie i lekkie, więc możemy być pewni, że świetnie sprawdzają się jako podpora ciała młodej osoby, w tym również dzieci. Co więcej, są oddychające, hipoalergiczne i higieniczne, więc zapewniają bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Jakby tego było mało, to są dostępne w dobrej cenie, więc przy okazji nie trzeba obawiać się o koszty zakupu.

Nie sposób przejść obojętnie obok materaców z pianki termoelastycznej, czyli materiału, który reaguje na temperaturę ciała i pod jej wpływem dopasowuje się do jego kształtu. Tego typu materace są hipoalergiczne, lekkie i stanowią solidne podarcie kręgosłupa. To jednak nie wszystko, ponieważ możemy być pewni, że w czasie snu zapewnią wygodę oraz zapewnią wysoką jakość snu, a tego dziecko na pewno potrzebuje, by jego organizm prawidłowo się rozwijał.

Innym, również ciekawym rodzajem są materace lateksowe. W tym przypadku mamy do czynienia z produktami, które odznaczają się dużą żywotnością, a także tym, że są naturalne i oddychające. Nie rozwijają się w nich grzyby, pleśni, czy roztocza, więc pomogą także zadbać o zdrowie malucha.

Materace kokosowe są hipoalergiczne, przepuszczają powietrze i są w stanie zapobiec namnażaniu się grzybów, roztoczy i innych drobnoustrojów. Jednak z racji tego, że są bardzo twarde, to nie sprawdzą się w przypadku każdego dziecka, lecz tego, który zmaga się z różnego typu schorzeniami ortopedycznymi i zalecane jest spanie na twardym podłożu.

Warto również wspomnieć o materacach bonellowych, które są uznawane za uniwersalne rozwiązanie. Ten typ materaców cechuje duża trwałość, a także odpornością na odkształcenia, czy umiejętność dostosowania się idealnie do sylwetki.

Jaki materac ostatecznie wybrać?

Bazując na tym, co udało nam się ustalić, możemy dojść do wniosku, że wybór materaców mamy całkiem spory.  Czym ostatecznie się zainteresować? Jaki materac dla dziecka w końcu wybrać? Tak naprawdę to nie ma jednego uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wybór materaca zależy od kilku istotnych czynników, w tym na przykład od wieku dziecka, czy jego wagi. Na pewno w przypadku maluchów warto rozważyć wykorzystanie materaców z pianki, czy materaców lateksowych. W przypadku starszych dzieci, w szczególności tych, których ciężar ciała jest większy, lepszym wyborem będą materace bonellowe, czy nawet materace kokosowe.Jeśli nie wiesz jaki materac wybrać skontaktuj się z naszą infolinię, doradzimy w wyborze najodpowiedniejszego modelu.

Dodaj komentarz

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo