Jakie książki na prezent dla dzieci kupić? Wskazówki i propozycje

Książka to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Radość, jaką potrafi sprawić najmłodszym, trudno opisać – bawi, uczy, zachęca do poznawania świata i samego siebie. W tym artykule przedstawimy Ci kilka docenianych cykli dedykowanych najmłodszym. Wszystkie polecane tytuły niosą ze sobą zarówno wartość rozrywkową, jak i edukacyjną, dlatego świetnie sprawdzą się na prezent.

Książki popularnonaukowe dla dzieci – nauka przez zabawę!

Książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży wyróżnia niezwykle szeroki zakres tematyczny. To pozwala rodzicom na odnalezienie ciekawych pozycji na niemal każdy temat i dopasowanie lektury do zainteresowań juniora. 

Twoja pociecha uwielbia malować? Spraw mu poradnik na temat technik plastycznych. A może interesuje się komputerami? Sprezentuj mu książeczkę wprowadzającą w świat programowania. Możliwości jest naprawdę wiele! Wszystkie poniższe serie znajdziesz w asortymencie internetowej Księgarni PWN. 

Programowanie na wesoło – pierwsze kroki w świecie technologii

Postęp technologiczny przynosi ze sobą kolejne fale zmian, nie tylko w kontekście stylu życia, ale też edukacji. Niegdyś zajęcia informatyczne dla dzieci obejmowały zabawę prostymi edytorami grafiki i tekstu. Dzisiaj najmłodsi przygotowywani są już do nowych realiów, w których komputery odgrywają ogromną rolę w naszej codzienności. 

Zrozumienie podstaw funkcjonowania nowoczesnych technologii i znajomość języków programowania może niebawem okazać się podstawowym wymaganiem do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Co więcej, swobodne poruszanie się w sieci to już teraz większa gwarancja bezpieczeństwa. Aby kształtować w dziecku lepsze rozumienie cybernetycznego świata, podaruj mu książeczki z serii Programowanie na wesoło. 

Cykl kolorowych podręczników wprowadza malucha w podstawy najpopularniejszych języków programistycznych – Ruby, Python, JavaScript oraz Scratch. Co więcej, zachęca dziecko do nauki przez zabawę. Już kilka krótkich lekcji może okazać się przydatne przy modyfikowaniu świata gry Minecraft lub przy tworzeniu własnych programów komputerowych. Niektóre pozycje z tej serii są odpowiednie dla dzieci już od 5. roku życia.

Laboratorium w szufladzie – cykl książek dla przyszłych naukowców

Jeśli szukasz propozycji dla nieco starszych dzieci, sprawdź cykl Laboratorium w szufladzie. Każda z książek wchodząca w skład tej serii wyróżnia się bogatą szatą graficzną i barwnymi ilustracjami. Omawia w sposób praktyczny zjawiska, doświadczenia i sytuacje z pogranicza nauk ścisłych. 

Autorzy podręczników nie unikają poruszania kwestii złożonych. Prezentują nie tylko wiedzę popularną, ale też tę dla wtajemniczonych. Prowokują młodego czytelnika do stawiania sobie wyzwań i pogłębiania wiedzy. 

Twoje dziecko fascynuje się fizyką albo złożonością organizmu ludzkiego? Sprezentuj mu podręcznik Laboratorium w szufladzie o ulubionej tematyce, a być może, dzięki ciekawym prezentacjom i projektom, Twoja pociecha odkryje w sobie duszę naukowca.

Seria The Manga Guide – nauki ścisłe z przewodnikiem mangowym

Dzieciaki uwielbiają komiksy! Nic w tym dziwnego. Sprytna synteza rysunku z literaturą uprzyjemnia poznawanie zapierających dech historii. A gdyby stworzyć komiks ułatwiający zdobywanie i pogłębianie wiedzy? Taki pomysł mieli japońscy wydawcy przy tworzeniu serii The Manga Guide. 

Edukacyjne komiksy manga w każdym tomie przybliżają konkretny przedmiot z zakresu nauk ścisłych. W ramach serii ukazały się m.in. części: Biologia molekularna, Mikroprocesory, Fizyka, Bazy danych, Wszechświat. Każda z nich stanowi połączenie prac znanych artystów mangowych i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych japońskich uczelni.

Strrraszna historia Ci… – o historii na wesoło

Czy Twoje dziecko wie, co to defenestracja? O czym świadczyły uszy do ramion u starożytnych Inków? Albo, w jaki sposób leczono ból zębów w Średniowieczu? Historia potrafi być czasem straszna, a wręcz przerażająco… ciekawa! 

Seria Strrraszna historia wydawnictwa Egmont podchodzi do dziejów ludzkości z humorem i dystansem. Prezentuje dzieciom te najświetniejsze, jak i najmroczniejsze wydarzenia z przeszłości. Przybliża obyczaje dawnych ludów i losy zaginionych cywilizacji. Książka z tej serii to świetny wybór, jeśli chcesz zainteresować najmłodszych wątkami historycznymi, które nie zawsze poruszane są na zajęciach szkolnych.

Polszczyzna dla dzieci – język polski bez tajemnic

Na naszej liście nie mogło zabraknąć propozycji dla aspirujących, młodych pisarzy. W ramach serii Polszczyzna dla dzieci autorki tłumaczą najmłodszym zawiłości językowe – znaczenia przysłów, zjawisko homonimii, które słowa i dlaczego piszemy wielką literą i wiele innych skomplikowanych zagadnień. Na końcu każdej książki zamieszczone są ćwiczenia utrwalające poznany materiał.

Masz już pomysł na prezent pod choinkę dla swojego dziecka? Zamów najpiękniejsze kolorowe książeczki i pozwól dziecku rozwijać wiedzę poprzez zabawę. W szerokim asortymencie Księgarni PWN znajdziesz różnorodne propozycje dla każdego młodego pasjonata nauki!

Dodaj komentarz

Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general