Co podarować maluchom na gwiazdkę? Top najlepszych pomysłów na prezenty na Święta dla dziecka do 6 lat!

Półki sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci wprost uginają się pod ciężarem towarów, a mimo to znalezienie ciekawego prezentu pod choinkę dla dzieci to niezwykle trudne zadanie. Co roku na rynku pojawiają się nowe, coraz bardziej wyszukane gadżety, ale gdy chcemy podarować najmłodszym coś faktycznie wyjątkowego, to pojawia się spory dylemat. Szczególnie że ciężko jest znaleźć zabawkę, które naprawdę zajęłaby malucha prze dłuższy czas. Czym więc kierować się przy wyborze upominków? Sprawdź listę najlepszych pomysłów na prezenty na Święta dla dziecka do 6 lat!

Przeciętny pokój kilkuletniego dziecka często wygląda jakby był częścią sklepu z zabawkami. Nic więc dziwnego, że wybór prezentów świątecznych z każdym rokiem staje się coraz bardziej wymagającym wyzwaniem. Ciężko jest znaleźć coś wyjątkowego, co zaciekawi malucha i nie trafi w kąt po kilku dniach zabawy. Warto więc stawiać na przede wszystkim na prezenty dobrej jakości, które będą rozwijać talenty, uczyć nowych umiejętności, a przy tym inspirować i bawić. Dobra inwestycja w przyszłość to upominek warty swojej ceny. Sprawdź, co najlepiej umieścić pod choinką!

Ciekawe pomysły na prezenty na Święta dla dziecka do 6 lat

Kupując prezent dla dzieci, należy pamiętać, że dzieciństwo jest naprawdę kluczowym etapem, jeśli chodzi o rozwój zarówno fizyczny i emocjonalny, jak i umysłowy. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zapewniać najmłodszym odpowiednie wsparcie i zachęcać ich do poznawania nowej wiedzy i rozwijania nabytych już umiejętności. Ogromnie pomocne będą w tym aspekcie różnego rodzaju gry i zabawki edukacyjne. Kilka najlepszych propozycji znajduje się poniżej.

Czytaj z Albikiem – interaktywny globus

Idealny prezent dla małego człowieka, który jest ciekawy świata. Interaktywny globus przekazuje informacje i ciekawostki o prawie 200 krajach świata. Podczas zabawy dzieci poznają wszystkie kraje i ich stolice, mogą usłyszeć hymny, dowiedzieć się, jakimi językami mówi się w konkretnych państwach, a dzięki dodatkowym quizom będą się świetnie bawić i utrwalać wiedzę. Globus jest podświetlany, a zatem może być używany również jako lampka.


Naklejki wielokrotnego użytku – sprawdzone prezenty na Święta dla dziecka do 6 lat

Naklejki wielokrotnego użytku nie tylko gwarantuje wiele godzin kreatywne zabawy, ale jest przy okazji bardzo bezpieczną i ekologiczną propozycją. Winylowe naklejki można nakleić na wybraną planszę i poćwiczyć projektowanie i zagospodarowywanie przestrzeni, co umożliwia dzieciom trenowanie planowania i logicznego myślenia. Naklejki można spokojnie przykleić również do innych powierzchni, np. mebli, bez żadnych szkód.


Rebel Żółwik Plusk!

Zręcznościowa gra dla najmłodszych, sprawnie łącząca trening pamięci i motoryki małej. Podczas zabawy pstrykamy żetonem żółwicy – im bliżej środka jeziora się znajdzie, tym więcej żetonów zwierząt możemy odkryć. Ważna jest jednak kolejność ich znajdowania, warto więc zapamiętać położenie obrazków.


Alilo Króliczek Big Bunny

Uroczy króliczek to do lat jeden z najlepszych przyjaciół wszystkich dzieci i rodziców. Ta niezwykła zabawka opowiada bajki na dobranoc i śpiewa piosenki, a jednocześnie służy również jako odtwarzacz MP3 czy lampka nocna. Wgrane piosenki to propozycje również po angielsku, więc dziecko ma szansę osłuchać się z tym językiem. Króliczek posiada funkcję nagrywania, dlatego można z jego pomocą stworzyć swój indywidualny zbiór audiobooków dla dziecka.

Zobacz: Jak wybrać odpowiedni prezent na Święta dla niemowlaka? Te upominki bawią i rozwijają

Oryginalne propozycje na prezenty dla dziecka do 6 lat na Święta

Jeśli nie chcemy, aby prezenty świąteczne znudziły się dziecku po zaledwie kilku użyciach, warto zainwestować w coś, co będzie odpowiadało jego indywidualnym pasjom i talentom lub będzie w ciekawy sposób rozwijało i poszerzało te umiejętności, które maluch już zdobył. Właśnie takie pomysły znajdziesz w naszym zestawieniu.

Angielski w nietypowym stylu

Dzieci w wieku 4-5 lat podświadomie pochłaniają ogromną ilość informacji, a języki obce przyswajają intuicyjnie, podobnie jak doznania zmysłowe, co znacznie usprawnia proces nauki. Aby wykorzystać ten potencjał, platforma do nauki angielskiego online – Novakid – wprowadziła nowy kurs Get Ready!, stworzony właśnie dla najmłodszych uczniów – od 4. roku życia. Jest on częścią Świata Gier Novakid – angażującego, opartego na fabule środowiska edukacyjnego, wypełnionego grami edukacyjnymi, piosenkami i zabawnymi postaciami. Podaruj dziecku na Święta łatwiejszy start w przyszłość! Zapisz je na bezpłatną lekcję próbną


Zestaw małego lekarza

Zabawa w odgrywanie ról i naśladowanie dorosłych to jedna z najbardziej rozwijających aktywności dla dzieci. Tego typu zabawa umożliwia coraz lepsze poznawanie i rozumienie otaczającego świata, a przy okazji zaspokaja naturalną potrzebę naśladownictwa, rozwija kreatywne myślenie i koordynację ruchową.


Tablet graficzny

Idealny prezent dla dzieci, które uwielbiają kreatywne zabawy i chętnie rozwiajają wszelkie talenty artystyczne. Tablet może jednak służyć nie tylko do rysowania, ale także stanowić bardzo ciekawe urozmaicenie podczas nauki pisania czy liczenia. Świetnie sprawdzi się w podróży, podczas wyjścia do lekarza czy na wakacjach, kiedy nie chcemy brać ze sobą zbyt wiele przedmiotów.


Moje Pierwsze Monopoly

To gra planszowa, która dzięki dwustronnej planszy i dwóm poziomom trudności dorasta razem z dziećmi!  Została zaprojektowana jako szybka, ciekawa i ekscytująca rozgrywka dla najmłodszych – już od 4 roku życia! Uproszczone zasady przyjazne maluchom umożliwiają łatwe i przyjemne zapoznanie się ze światem Monopoly!


Mikrofon bezprzewodowy

Wspaniały gadżet dla wszystkich maluchów uwielbiających muzykę, śpiew i wszelkie muzyczne aktywności czy zabawy. Teraz będą mogli poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści na scenie. Mikrofon to nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale także zachęta do przełamywania swojej niepewności czy nieśmiałości, jeśli chodzi o występy przed publicznością – może pomóc budować pewność siebie.

W przypadku wyboru prezentów dla dzieci najlepiej stawiać na jakość i ich użyteczność. Nie chcemy przecież kupić kolejnego zbędnego drobiazgu, który będzie tylko zbierał kurz lub leżał zapominany w na dnie szafy. Wybierajmy więc przede wszystkim upominki rozwijające, kreatywne i inspirujące, a to przyniesie dobre rezultaty w przyszłości.

Sprawdź: Jakie prezenty na Święta dla nastolatków? 10 pomysłów, które trafią nawet w najbardziej wymagające gusta!

Czytelnicy pytają o prezenty świąteczne dla dziecka do 6 lat

Jaki prezent pod choinkę dla chłopca do 6 roku życia?

Np. samochód zdalnie sterowany, kolejka/pociąg, kolorowanki wielokrotnego użytku.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo