Narciarstwo biegowe z dzieckiem? Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit pozwala na wiele więcej

Czy wiesz, że przyczepka Thule Chariot może być przydatna także w miesiącach zimowych? Wystarczy zaledwie kilka minut, aby przekształcić Thule Chariot w zimową przyczepkę narciarską.

W mojej recenzji postaram się omówić wszystkie funkcje zestawu narciarskiego Thule Chariot i pokażę w jaki inny sposób można wykorzystać Skiing Kit.

Szybki przegląd zestawu narciarskiego Thule Chariot

Thule Chariot Skiing Kit to osobny zestaw narciarski, który można dokupić do przyczepki (lista kompatybilnych modeli znajduje się poniżej). W zestawie znajdują się dwie lekkie narty, dwa teleskopowe aluminiowe drążki holownicze oraz wyściełany pas biodrowy z uchwytem na butelkę . Czy warto zainwestować w ten zestaw? O tym za chwilę (spoiler alert: absolutnie TAK).

Przyczepki kompatybilne z Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit

Zestaw narciarski jest kompatybilny z następującymi modelami przyczepek Thule Chariot:

 • Thule Chariot Cross
 • Thule Chariot Sport
 • Thule Chariot Lite
 • Thule Chariot Cab
 • Thule Chariot CX
 • Thule Chariot Cheetah
 • Thule Chariot Cougar
 • Thule Chariot Corsaire

Jak przygotować zestaw narciarski?

Rozstawienie Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit i podłączenie go do przyczepki jest dość proste. Przy odrobinie wprawy można to zrobić (nawet na szlaku) w mniej niż 2 minuty.

Narty z zestawu wpina się w przyczepce w miejscu tylnych kół. Teleskopowe drążki holownicze natomiast montujemy z przodu (tam gdzie rowerowy drążek holowniczy). Mają one regulowaną długość, więc można je idealnie dopasować do wzrostu rodzica. Następnie wystarczy zapiąć pas biodrowy i można ruszać na szlak.

Pas biodrowy należący do zestawu Skiing Kit jest bardzo wygodny i jak to zwykle w przypadku produktów marki Thule bywa, ma dodatkową kieszeń w której możemy przechowywać coś do picia lub jedzenia. Regulowane drążki holownicze zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie jeździć na nartach, a Chariot z nartami bardzo dobrze prowadzi się po śniegu.

Cały zestaw (przyczepka + zestaw narciarski) składa się prawie na płasko, co ułatwia jego przewożenie w samochodzie.

Jeśli na szlak wybieracie się z dwójką dzieci, a jedno z nich już samo porusza się na nartach, to wielką zaletą tego zestawu jest odpinana regulowana rączka w Thule Chariot. Kiedy nasz mały narciarz się zmęczy, może chwycić się regulowanej rączki, umieścić narty w śladzie i jechać na holu. Jest to niezwykle pomocne dla dziecka przy pokonywaniu wzniesień, a dodatkowo stanowi dobry trening dla rodzica.

Zastosowania zestawu narciarskiego Thule Chariot


Mimo, że zestaw narciarski Thule Chariot został zaprojektowany z myślą o narciarstwie biegowym, to można dla niego znaleźć kilka innych zastosowań.

Zimowe spacery

Masz ochotę na szybki zimowy spacer za miastem? Nie zawsze musisz zabierać ze sobą narty biegowe. Ty możesz spacerować w zimowym obuwiu, a Twoje dziecko może podróżować jak księżniczka lub królewicz w przyczepce z nartami, którą będzie za sobą ciągnął rodzic. Przy zaśnieżonych ścieżkach Thule Chariot będzie spisywał się zdecydowanie lepiej z nartami niż kołami.

Trekking

Jeżeli jednak wolisz koła od nart, to możesz wypróbować inny sposób trekkingu – ciągnąć przyczepkę z tyłu. Wykorzystaj do tego teleskopowy drążek oraz pas biodrowy.

Osoby, które posiadają przednie koło joggingowe do przyczepki Thule mogą spacerować w tradycyjny sposób (pchając przyczepkę jak klasyczny wózek). Mogę także uprawiać zimowy jogging, chociaż z tej aktywności najbardziej ucieszyć ortopedzi.

Czy cieżko się ciągnie przyczepkę z zestawem narciarskim?

Według mnie ciągnięcie przyczepy narciarskiej jest łatwe, nawet gdy jest wypełniona sprzętem, napojami i przekąskami. Podobnie jak w czasie jazdy z przyczepką rowerem, często zapominam, że mam ją podpiętą do pasa. Łatwo przesuwa się po śniegu i jest odpowiednio wyważona. Na bardziej stromych podjazdach zdecydowanie wspina się wolniej i po dłuższej wspinaczce można odczuć nieznaczny dyskomfort w biodrach.

Czy to w ogóle bezpieczne?

Jak przy każdej aktywności sportowej – tak – pod warunkiem, zachowania zasad bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w instrukcji obsługi do Thule Skiing Kit, ale poniżej najważniejsze z nich:

 • Przed każdą aktywnością należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są do siebie właściwie przymocowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na narty oraz teleskopowe drążki.
 • Należy unikać stromych pochyłości i zachować szczególną ostrożność podczas jazdy na stokach i nierównym terenie oraz przy zatrzymywaniu się.
 • Nigdy nie należy używać przyczepki Thule Chariot z rozszerzeniem Thule Skiing Kit do zjeżdżania ze stoków. Nie można tego zestawu także holować za skuterem śnieżnym ani innym pojazdem silnikowym.

Zalety Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit:

 • Możliwość wykorzystania przyczepki rowerowej w czasie zimy
 • Wiele zastosowań (narciarstwo i jazda na rowerze typu fat bike)
 • Bardzo płynna jazda
 • Lekkość

Wady:

 • Rodzice mieszkający daleko od gór mają mniej okazji do zabawy

Zobacz: Czy wózek do biegania to jedyny, jakiego potrzebujesz? Testujemy nowego Thule Urban Glide 3 (i to w dwóch wersjach)


Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo