Dobble – świetna gra dla całej rodziny!

Dobble to gra na spostrzegawczość, którą uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci. Istnieje wiele różnych modeli gry dostosowanych do wieku graczy. Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze Dobble.

 

Dobble: zasady gry

Dobble to kultowa gra dla całej rodziny. Polega na odnalezieniu na dwóch kartach takich samych obrazków i jak najszybsze zabranie ich z pola gry, zanim zrobi to inny gracz. Zabawę utrudniają różnej wielkości karty, kolory itp. Rozgrywka nie trwa długo, ale wbrew pozorom jest bardzo emocjonująca. Szybkość gry jest ekscytująca i pobudza zawodników do rywalizacji. Gracze muszą wykazać się refleksem i spostrzegawczością, a tego typu zabawy wspomagają prawidłowy rozwój dziecka.

 

Gra ma kilka wersji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Sprawdź ceny >>>

Gra Dobble: jaką wersję wybrać?

Dobble ma wiele wersji. Te najprostsze są skierowane dla małych dzieci, które nie mają aż tak szybkiego refleksu. Karty modeli przeznaczone dla najmłodszych, są więc dużo większe od tych tradycyjnych. Istnieją wersje dla 3-latków, 4, i 6-latków wzwyż. Gra trwa około 15 minut i jednocześnie może brać w niej udział od 2 do 8 graczy.

Dobble jest na tyle prostą grą, że wystarczy parę minut, aby wytłumaczyć zasady nowym rozgrywającym. Zajmuje również bardzo mało miejsca i jak wiele gier karcianych łatwo ją wziąć ze sobą np. na wakacje.
Dobble można rozgrywać na parę sposobów. Najbardziej popularna jest opcja, kiedy każdy z graczy otrzymuje jedną kartę z obrazkami, a na środku kładzie się dodatkową kartę z puli. Wtedy uczestnicy muszą znaleźć element, który łączy ich talię z tą na środku np. obrazek przedstawiający ten sam kwiat. Grafiki są jednak różnej wielkości, co utrudnia rozgrywkę. Gra toczy się, aż zużyte zostaną wszystkie karty z puli. Osoba, która zgarnęła najwięcej- wygrywa.

 

Urozmaiceniem dla najmłodszych graczy będą Dobble z ich ulubionymi bohaterami w roli głównej. Do wyboru mają Dory, Autka, Gwiezdne Wojny i wiele innych. Zobacz więcej >>>

Opinie i cena gry Dobble

Dobble kosztuje od 35 zł do 48 zł. Jest dostępna w każdym większym sklepie z planszówkami, ale także z zabawkami i w niektórych księgarniach. Grę można dostać także online. Czasem sprzedawane są używane modele, które śmiało można kupować, jeśli są w dobrej kondycji.
Większość rodziców, która zdecydowała się na zakup gry, jest zadowolona. Jak pisze jedna z forumowiczek na forum.gazeta.pl gra idealnie się sprawdziła dla osób w każdym wieku:

Dobble mamy i kochamy wszyscy. Gra mój czterolatek, ośmiolatka, a ostatnio na wycieczce klasowej grali rodzice i zaśmiewaliśmy się do łez. Rywalizacja była WIELKA.

Jednak jak dodaje jeden z graczy w komentarzu na ceneo.pl gra ma swoje minusy:

W grę grałem na spotkaniu u znajomych. Rozgrywki były dynamiczne i dużo się działo. Dużo śmiechu, ale jednocześnie i nerwów. Jako że gra jest dynamiczna i dużo w niej opiera się o refleks, zabieranie, dokładanie kart i podrzucanie innym, wynikało z tego trochę zgrzytów, gdy część graczy brała zbyt serio rozgrywkę. Mnie podobało się bardzo, bo gra pochłania bez reszty i wymaga wiele skupienia. Pudełko jest małe, można schować w kieszeń i czy to na wycieczce rowerowej, pieszej po górach lub zwyczajnie w pracy, pyknąć partyjkę. Dużym plusem jest, że można grać nawet w 8 osób, my graliśmy w 5 i działo się. Gra składa się z 5 mini gier, z których każda ma inne podliczenie punktów, co sprawia, że ciężko przewidzieć finalny wynik, nawet po 4 pierwszych minigrach. Ważnym elementem jest kartka i długopis, na których zapisuje się punkty.

Ogromny minus gry to jej słabe wykonanie, pudełko i estetyka bardzo fajne, ale same karty są z papieru, bez laminatu, co sprawia, że już po pierwszej rozgrywce mogą zostać podarte czy pogniecione. Jak na cenę 40 zł, a w niektórych sklepach 60 zł, to jest to śmiech na sali.
Podsumowując, chciałem kupić tę grę, ale przez jej słabą jakość wykonania poważnie się waham, bo zupełnie nie kalkuluje mi się wydawać 40 zł na jednorazową grę.

Choć opinie bywają podzielone, gry planszowe to zazwyczaj świetne rozwiązanie na rodzinne spędzanie czasu, a gra Dobble zdecydowanie sprawdzi się jako szybka i ekscytująca rozrywka.

Dodaj komentarz

Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo