Przeciętny Polak potrzebuje na nią 5 sekund. Sprawdź, ile tobie zajmie ta zagadka optyczna

Ludzki wzrok bardzo łatwo można oszukać. Sprawdź, czy cechuje cię spostrzegawczość i ile zajmie ci rozwiązanie tej zagadki. Czy udało ci się w mniej niż 5 sekund?

Naturalne mechanizmy działania wzroku wręcz pomagają w oszustwach na ludzkim umyśle. Wielu naukowców bada temat rejestrowania obrazu w oku i przetwarzania go przez mózg. Optycznych triów jest bardzo dużo. Jak więc wyćwiczyć spostrzegawczość, aby nie dać się złapać? Jedyną drogą jest trenowanie mózgu i oczu wykonując zagadki optyczne.

Zagadka optyczna. Ile czasu ci zajęła?

Zagadka: Znajdź na planszy literę F i P. Widzisz je? Ile czasu zajęło ci ich odszukanie?

W każdej zagadce optycznej, więc również i w tej, bardzo ważna jest spostrzegawczość. Najczęściej jest ona zaburzana przez zestawienie ze sobą wielu podobnych elementów, w tym przypadku liter. W sytuacji, kiedy w gąszczu podobnych elementów mamy znaleźć jeden, konkretny, dodatkowo wizualnie zbliżony, nasz wzrok nie wyłapuje różnic. Im więcej widzimy podobnych lub identycznych elementów, tym trudniej nam wyłapać inny. Z pomocą mogą przyjść codzienne ćwiczenia wzroku na takich jak ta, zagadkach optycznych.
Rozwiązaniem tej zagadki jest ukryta litera E w trzecim górnym rzędzie na prawie samym początku ciągu. Litera P znajduje się w drugim rzędzie od dołu, mniej więcej na środku. Udało ci się znaleźć je w mniej niż 5 sekund?

Ludzkie oko nie jest idealne. Słabym ogniwem może być siatkówka oka

Plamka ślepa jest miejscem na siatkówce, która jest całkowicie pozbawiona receptorów. Co to oznacza? Obszar ten jest „ślepy” na kolory i światło. To on może łatwo wprowadzać nasze widzenie w błąd. Jednak, co tak naprawdę powoduje możliwość oszukiwania nas optycznie, nie jest tak łatwo wyjaśnić. Ludzkie oko silnie reaguje na światło i barwy, jakie go niego docierają. Jednak należy pamiętać, że mózg sam interpretuje otrzymane bodźce. Tak czy inaczej, aby trenować spostrzegawczość i nie dawać się nabrać na optyczne triki, wystarczy częściej rozwiązywać podobne zagadki.

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo