Kolor sukienki na wesele

Kolor sukienki na wesele powinien być dobrany do Twojego typu urody oraz do charakteru uroczystości.

Na liście kolorów zakazanych znajduje się biel, która jest zastrzeżona dla panny młodej oraz czerń kojarzona z żałobą. Z palety dostępnych kolorów wybierz taki, który najlepiej podkreśli Twoją urodę.

Kolor sukienki na wesele dla Pani Lato

Lato to blondynka z chłodnym odcieniem cery. Jest to zimny typ kolorystyczny, który rozkwita w pastelach oraz w słabo i średnio nasyconych barwach tęczy. To twarzy jej w niebieskim (przede wszystkim w błękicie), chabrowym, zielonym (z naciskiem na zieleń pistacjową), cytrynowym, fuksji, fiolecie. Ciepłe kolory takie jak żółty, pomarańczowy czy kolory ziemi sprawiają, że Pani Lato szarzeje i niknie.

Kolor sukienki na wesele dla Pani Jesień

Jesień to bardzo kontrastowy typ kolorystyczny, co oznacza, że służą jej zdecydowane, nasycone kolory. Jej przedstawicielki to zazwyczaj szatynki o oliwkowej cerze lub rudzielce z mnóstwem piegów i jasną karnacją. Służą im takie kolory jak czerwień, żółty, pomarańcz, zieleń, brąz, lazurowy i śliwkowy. Zimne barwy, jak niebieski, różowy czy szary odbierają cały urok Pani Jesieni.

Kolor sukienki na wesele dla Pani Zimy

Klasyczną przedstawicielką tego typu kolorystycznego jest Królewna Śnieżka. Ciemne włosy, jasna, prawie przezroczysta cera i mocno zarysowane usta sprawiają, że Zima świetnie wygląda w mocnych kolorach i gaśnie w ich rozmytych wersjach. Służą jej jedynie zimne barwy, jak czerwień amarantowa, niebieski, ciemna zieleń, szarości oraz fiolet. Powinna unikać kolorów ziemi oraz ciepłych odcieni.

Kolor sukienki na wesele dla Pani Wiosny

Włosy Wiosny są jasne i mają złocisty połysk. Jej cera jest bardzo ciepła, a źrenice najczęściej mają ciemniejszą obwódkę. Ten ciepły typ kolorystyczny dobrze wygląda w nasyconych pastelach (morelowy, groszkowy, liliowy). Wiośnie pasują koralowy czerwony, jasny fiolet, zieleń, jasne lazury i turkusy. Jednym słowem właściwe dla niej kolory możemy spotkać w przyrodzie właśnie na wiosnę.

Udało Ci się określić, jaki jest Twój typ kolorystyczny? Jaki kolor sukienki na wesele kupiłaś?

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo