Rozpuść w gorącej wodzie i umyj panele. To niezawodny trik na podłogi bez smug i plam

Czym umyć podłogę, by lśniła jak nowa, a na powierzchni nie było smug? To pytanie spędza sen z powiek wielu pań domu. Niestety często drogie detergenty ze sklepu nie radzą sobie z zabrudzeniami, dlatego warto rozważyć prostsze, domowe sposoby. Okazuje się, że pomogą mieszanki, które przygotujesz samodzielnie. Jak myć podłogę?

Często po myciu podłogi możemy zauważyć na powierzchni nieestetyczne dla oka smugi. Na szczęście pomogą domowe płyny do podłóg, a jeden z nich sprawi nawet, że kurz nie będzie osiadał na panelach zbyt szybko. Co należy zrobić, by przygotować preparat do podłóg lepszy niż ten ze sklepu? Wystarczy dodać do wody kilka produktów, które możliwe, że już masz.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym najlepiej myć podłogę? Najpierw odpowiednio ją przygotuj

Przed podjęciem zadań mających na celu umycie podłóg, najpierw przygotuj powierzchnie i nie zapomnij o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Dzięki temu nie uszkodzisz paneli.

  1. Odkurz dokładnie podłogę, by pozbyć się drobinek kurzu, piasku i innych, których pocieranie może doprowadzić do porysowania powierzchni.
  2. Wyżymaj dokładnie mopa, by panele nie puchły od wody.
  3. Nie wylewaj środków czyszczących bezpośrednio na podłogę, by jej tym samym nie uszkodzić.

Sprawdź: Posyp blachę z piekarnika dwoma produktami z kuchni. Szybko zapomnisz o przypaleniach i żmudnym szorowaniu

Jak myć podłogę, żeby była czysta? Dzięki prostemu trikowi zapomnisz o kurzu na panelach

Do umycia paneli nie potrzebujesz środków ze sklepu. Wystarczy ocet z kuchennej szafki, który należy dodać do wody. Optymalną ilością jest około 3 łyżek na 5 l wody. Dodanie połowy zakrętki płynu do płukania sprawi, że po umyciu kurz nie będzie zbyt szybko przyczepiał się do podłogi. Wszystko ze względu na działanie antystatyczne. Stosując taki preparat, zapomnisz też o nieestetycznych smugach i zaciekach.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Co dodać do wody do mycia podłogi? Wystarczy niewielka ilość tego produktu

Okazuje się, że w umyciu podłogi pomoże też tabletka do zmywarki. Dzięki niej zapomnisz o żmudnym szorowaniu i droższych specyfikach. Wystarczy rozpuścić 1 tabletkę w 2 l gorącej wody i umyć dokładnie panele. Warto wykorzystać w tym celu mopa z wkładką z mikrofibry.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo