Wyprawka przedszkolaka [LISTA]

Co powinna zawierać wyprawka dla przedszkolaka? Lista niezbędnych rzeczy może się różnić w zależności od placówki. Jednak są pewne elementy wyprawki do przedszkola, które powinien kupić każdy rodzić.

Wyprawka dla przedszkolaka: lista

Szykując wyprawkę dla przedszkolaka warto sugerować się listą przekazaną przez przedszkole. W zależności od miejsca wymagania bywają różne. Gdzieniegdzie prosi się o przyniesienie przyborów do rysowania, w innych przedszkolach się tego nie wymaga. Podobnie może być z listą niezbędnych artykułów higienicznych. Jednak wymienione poniżej rzeczy powinny się znaleźć w wyprawce do większości przedszkoli.

1. Ukochana przytulanka

Na zdjęciu: mięciutkie przytulanki Teddykompaniet

Pomoże w chwilach smutku i można się w nią wtulić tuż przed snem. Mało które przedszkole nie zgodzi się, by w pierwszych dniach dziecko wzięło swoją ukochaną przytulankę. To taki mały kawałeczek tego co znane i bliskie dziecku zabrany w zupełnie nowe miejsce.

2. Ukochany kocyk

Na zdjęciu: kocyk ze sklepu Pakamera

Niemal każde dziecko go ma: ukochany kocyk. Wraz z ulubioną poduszką zapewni maluszkowi nie tylko spokojny sen, ale też poczucie bezpieczeństwa. Warto dołączyć go do wyprawki do przedszkola.

3. Szczoteczka i pasta do zębów

szczoteczka i pasta dla przedszkolaka - wyprawka
Na zdjęciu: Szczoteczki Jordan 0-2 lat, pasta Elmex dla najmłodszych dzieci oraz elektryczne szczoteczki z bohaterami z bajek Oral-B

Mycie ząbków to stały podpunkt dnia w przedszkolu. Dlatego w wyprawce dla przedszkolaka muszą się znaleźć szczotka i pasta do zębów. Obydwa produkty powinny być dostosowane do wieku dziecka.

Porównaj ceny i modele zabawnych szczoteczek dla dzieci na Nokaut.pl >>>>

4. Kapcie dla przedszkolaka

Na zdjęciu: kapcie Superfit

Powinny być wygodne i pozwalać się łatwo założyć. Na sznurówki przyjdzie jeszcze czas. Na razie najlepszym rozwiązaniem wydają się rzepy albo kapcie z gumeczkami, które utrzymają bucik na nóżce dziecka podczas największych szaleństw w przedszkolu.

Na zdjęciu: urocze balerinki Living Kitzbühel

Chłopcy uwielbiają kapcie imitujące zabawne stworki lub nawiązujące do ulubionych bajek. Dziewczynki natomiast powinny być zachwycone ślicznymi balerinkami. Jednak udając się na zakupy nie zapominajmy, że każde dziecko jest inne. Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie przyszłego przedszkolaka ze sobą, by mógł samodzielnie wybrać kapcie do przedszkola?

5. Piżamka na leżakowanie dla przedszkolaka

Na zdjęciu: piżama Sanetta

Dopóki dziecko leżakuje, będzie potrzebować piżamki. Długość rękawów i nogawek powinna być dostosowana do pory roku. W zimę do przedszkolnej wyprawki wkładamy więc cieplejsze ubranka do snu, zaś latem jak najlżejsze.

6. Przybory toaletowe dla przedszkolaka

Na zdjęciu: Mydło Angry birds, ręcznik do rąk Kraina Lodu; Smyk.com

W tym względzie każde przedszkole ma trochę inne wymagania. Najczęściej rodzice są proszeni o przyniesienie ręcznika do rąk oraz mydła. Zdarza się jednak, że przedszkole zapewnia papierowe ręczniczki oraz mydło w ramach czesnego. Wśród artykułów higienicznych powinien się też znaleźć grzebień do włosów, zapasowa frotka dla dziewczynek oraz pieluszki, jeśli dziecko wciąż ich używa.

7. Ubrania na zmianę w wyprawce przedszkolaka

Na zdjęciu: ubranka Zalando.pl

Ubrania na zmianę przydają się wtedy, gdy dziecko się czymś ubrudzi lub zaleje. A to rozbawionym maluchom może zdarzać się dość często. Idealnym rozwiązaniem jest spakowanie do podpisanego woreczka pełnego kompletu ubrań wraz z bielizną i załączenie całości do wyprawki przedszkolnej. Warto też przygotować na półce ciepłą bluzę na chłodniejsze dni i przewiewny t-shirt w razie gdyby zrobiło się za ciepło.

Dodaj komentarz

Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo