Od małej księżniczki do królowej rankingu – historia imienia, które podbiło serca Polaków

Jeśli szukasz pięknego i modnego imienia dla swojej córki, warto wziąć pod uwagę Hannę. To imię, które powraca do łask i zyskuje coraz większą popularność w Polsce. W rankingu najczęściej nadawanych imion żeńskich w Polsce, Hanna wskoczyła z piątego miejsca na trzecie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Historia imienia Hanna

Hanna to imię, które pochodzi z hebrajskiego słowa “Hannah”, co oznacza “łaska” lub “wdzięk”. Imię to jest bliźniaczą formą imienia Anna i jest bardzo popularne w krajach skandynawskich i niemieckojęzycznych. W Polsce zyskało popularność w latach 50-tych XX wieku i dziś powraca do łask.

Etymologia i znaczenie imienia Hanna

Współczesna Hanna charakteryzuje się energią, witalnością, optymizmem i niezależnością. Hanna ma wiele talentów artystycznych i może być aktorką, piosenkarką lub malarką. Hanna jest pełna życia, ale potrafi też być wyciszona i spokojna. Znakiem zodiaku, które najlepiej pasują do Hanny są Skorpion, Wodnik i Koziorożec.

Sprawdź: Imię Hanna [pochodzenie, znaczenie i cechy charakteru]

Ranking popularności imion żeńskich

Według najnowszego rankingu popularności imion, Hanna zajmuje trzecie miejsce, a szansę na dalsze awanse ma już w zasięgu ręki. Obecnie przegrywa tylko z Julią i Zuzanną. Imię to w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco zyskało na popularności, skoczyło z piątego miejsca na podium, wyprzedzając Zofię i Maię.

Hanna, czyli jedno z najpopularniejszych imion dla dziewczynki

Hanna to piękne i modne imię dla córki. Ma ono pozytywne skojarzenia i piękne znaczenie, które sprawiają, że jest coraz bardziej atrakcyjne dla przyszłych rodziców. Imię to charakteryzuje się energią, witalnością, optymizmem i niezależnością, co czyni je idealnym wyborem dla małych dziewcząt z dużą osobowością. Warto zwrócić uwagę, że imię Hanna zdobywa coraz większą popularność w Polsce i jest coraz częściej wybierane przez rodziców.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo