Życzenia na wakacje dla uczniów – podziękowania dla dzieci i dla nauczycieli

Życzenia na wakacje dla dzieci to już polska tradycja. Nauczyciele składają je swoim podopiecznym przy okazji zakończenia toku, dziękując przy tym za sumienne wypełnianie obowiązków ucznia przez cały rok szkolny. Czego nauczyciel może życzyć swoim pupilom? Życzenia mogą być poważne, wzruszające bądź zabawne i z przymrużeniem oka, ale zawsze powinny nieść w sobie morał i wskazówki na najbliższe dwa miesiące. Przedstawiamy zestawienie najpiękniejszych życzenia dla uczniów na koniec roku szkolnego od pedagogów i od wychowanków dla nauczycieli.

Życzenia od wychowawcy dla uczniów

Wychowawcę łączy z uczniami szczególnie głęboki związek. To właśnie wychowawca jest najbardziej dumny z osiągnięć swoich podopiecznych i cieszy się każdym ich sukcesem. Życzenia dla uczniów na wakacje powinny mieć więc wyjątkowo osobisty wymiar.

Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł długo wyczekiwany przez was czas zasłużonego odpoczynku – czas wakacji. Dziękując za wasz wysiłek i włożony w naukę trud, pragnę wam życzyć, aby zbliżające się wakacje były dla was czasem odpoczynku, radości i beztroski. Korzystajcie z każdego promyka słońca, cieszcie się każdą spadającą z nieba kroplą deszczu. Zachwycajcie się każdą tęczą, każdym rozkwitającym kwiatem i każdym zachodem słońca. Bawcie się wspaniale w leśnej głuszy, na złocistych plażach i w cieniu górskich szczytów. Głęboko wierzę, że niebawem wszyscy znów się spotkamy – przepełnieni wspaniałym humorem, wypoczęci i pełni sił, by przez kolejny rok szkolny zdobywać nową wiedzę. Wspaniałej zabawy i samych radosnych chwil!

Oto po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nastał zasłużony czas odpoczynku. W ciągu mijającego roku szkolnego stawialiście czoła wielu trudom. Nie zawsze było łatwo. Pamiętam, że nie brakowało chwil zwątpienia. Ale dumą napawa mnie, że zawsze potrafiliście wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Że żadne wyzwanie nie okazało się dla was zbyt trudne. Że zawsze wierzyliście w swoje możliwości i że nieustannie dążyliście do pogłębiania pokładów wiedzy. Z głębi mego serca życzę wam, aby nadchodzące wakacje były przepełnione ciepłem i radościom. Niech każdy kolejny dzień przynosi wam wspaniałe przygody. Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych wakacji!

Zobacz też: Krótkie przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola – przykłady

Życzenia na wakacje dla dzieci

Życzenia na koniec roku szkolnego dla uczniów to jeden z najważniejszych elementów uroczystości rozdania świadectw, trudno sobie wyobrazić to wydarzenie bez punktu. Mogą wygłosić je nauczyciele, ale także członkowie komitetu rodzicielskiego.

Niech wam nie zabraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom wspólny się zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
by młody umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie dopiero zrozumie
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
Głęboko wierzymy, że czas wakacyjny,
da wam dużo siły, gdy rozbrzmi dzwonek lekcyjny,
wracajcie do nas zdrowi, wypoczęci, uśmiechnięci
i z całego serca błagam –
nabierzcie do nauki chęci!

Nigdy nie zbaczajcie z drogi, którą obraliście – drogi wiedzy. Wędrujcie wszędzie tam, gdzie czekać na was będą nowe doświadczenia. Kreślcie ścieżki na mapie w taki sposób, żeby dotrzeć do upragnionego celu. Za wami trudny rok. Przed wami kolejny, być może trudniejszy. Ale na razie czeka was czas zasłużonego odpoczynku. Zasłużonego, bo ogrom pracy, jaki włożyliście w zdobycie wiedzy, zasługuje na najwyższy podziw. Z całego serca życzymy wam, aby kolejne dwa miesiące przyniosły wam najwspanialsze przygody pod słońcem. Wróćcie do nas szczęśliwi i uśmiechnięci, z nowymi siłami, abyście mogli podołać nowym wyzwaniom.

Życzenia wakacyjne dla uczniów 2022

Jak powinny wyglądać życzenia na wakacje dla uczniów? 2021/2022 to kolejny trudny rok, w którym zdarzały się dłuższe okresy nauki zdalnej. Wszystko to mocno odbiło się i na poziomie edukacji i na psychicznej kondycji uczniów. Warto więc ostatniego dnia docenić wszystkie ich starania i poświęcenie, mimo trudnych nieraz warunków. Pięknie mogą wyrazić to poniższe życzenia dla uczniów od wychowawcy.

Drodzy uczniowie! W mijającym roku szkolnym mogliście przekonać się, jak bardzo nieprzewidywalne jest życie. Przyszło wam zdobywać wiedzę w warunkach szczególnie trudnych. Mimo że musieliście przekroczyć swoimi nogami wiele kłód, wywiązaliście się z tego zadania wzorowo i kiedy patrzę na wasze twarze, nawet nie próbuję kryć dumy! Należy wam się solidna porcja odpoczynku. Przed wami dwa miesiące beztroski. Wykorzystajcie je mądrze. Zregenerujcie siły, bo przed nami kolejny trudny rok szkolny. Cudownej zabawy i wielu przygód!

Sprawdź: Gotowe dedykacje do książki dla dziecka

Życzenia wakacyjne dla dzieci

To zaskakujące, jak bardzo zmienia się każde kolejne pokolenie. Dzisiejsze dzieci i młodzież w wieku szkolnym to nad wyraz rozsądni młodzi ludzie, jednak życzenia dla dzieci na wakacje, które nauczyciele składają swoim podopiecznym od wielu lat, nadal pozostają aktualne.

Drodzy uczniowie! Mijający rok szkolny zakończycie bogatsi o nową wiedzę. To dorobek, który gromadziliście w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Cieszcie się tym kapitałem, podobnie jak ja cieszę się, że mogłam przyczynić się do poszerzenia waszych horyzontów. Zasłużyliście na wspaniały odpoczynek. Wykorzystajcie ten czas mądrze! 

Zobacz też: Pomysł na prezent dla nauczyciela

Życzenia na wakacje dla nauczycieli

Uczniowie powinni odwdzięczyć się nauczycielom za piękne życzenia. Słowa wdzięczności za poświęcony trud można zapisać na kartce, ale w dobrym tonie jest też osobiste złożenie życzeń, choćby grupowo.

Słowo miłości – za ich troski.
Słowo wdzięczności – za ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski –
wyśpiewany z serc jak z nut.
Dziękujemy za wszystkie starania, 
które wkładacie w naszą edukację,
bo to właśnie ten trud uczyni nas mądrzejszymi i szlachetniejszymi. 

Życzenia dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Życzenia na koniec roku dla uczniów to bardzo miły gest, którym przyjemnie zakończyć wszystkie miesiące współpracy. To obowiązkowy punkt programu, szczególnie jeśli mówimy o zakończeniu klas ósmych, których wychowankowie rozstają się z wychowawcą, kolegami i innymi nauczycielami już na zawsze. Do życzeń warto dołączyć także gratulacje dla dzieci na zakończenie roku szkolnego.

Gratuluję Wam tegorocznych osiągnięć w nauce oraz wysiłku, który podejmowaliście przez minione dziesięć miesięcy. Życzę naszym kochanym uczniom udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych, pełnych zabawy, ale i odpoczynku. Inspirujących podróży i ciekawych znajomości, niezapomnianych wrażeń, mnóstwa uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Życzenia dla dzieci na koniec roku szkolnego są tradycją, ale ich znaczenia nie można sprowadzać wyłącznie do wymiaru symbolicznego. Rola nauczyciela nie kończy się przecież wraz z dzwonkiem oznajmiającym koniec ostatniej lekcji w roku szkolnym. Dobry pedagog powinien udzielić swoim uczniom cennych wskazówek, jak miło i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Dlatego właśnie życzenia na wakacje dla dzieci są tak bardzo istotne.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo