Krótkie przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola – przykłady

Rok szkolny 2019/2020 kończy się już w tym tygodniu. Dla części najmłodszych dzieci nadchodzi czas pożegnania z przedszkolem, ulubionymi paniami oraz koleżankami i kolegami, z którymi w ostatnim roku mogli się bawić niemal codziennie. Zakończenie przedszkola to moment, który zasługuje na to, aby uczcić go krótką przemową. Ta powinność spoczywa z reguły na dyrektorze lub nauczycielach danej placówki.

Krótkie przemówienia nauczyciela na zakończenie przedszkola

Co powiedzieć dzieciom, kiedy kończą pierwszy etap edukacji? Przygotowaliśmy kilka gotowych przemówień dla nauczyciela, które można wygłosić w ostatni dzień przedszkola. Przemówienia te można dowolnie łączyć i modyfikować, aby stworzyć własny tekst, który będzie zawierać wszystko, co najważniejsze – pożegnanie z dziećmi, podziękowania dla rodziców i kilka osobistych słów pożegnania.

Kochani! Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena Waszej pracy. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa  – ważne, a może nawet najważniejsze. Jestem  dumna, że mogłam w tym uczestniczyć. Życząc Wam powodzenia w szkole, życzę, abyście pozostały takie, jakie jesteście.

Drogie dzieci!
Oto nadszedł dzień, w którym opuszczacie nasze przedszkole. Dziś dzwonek wezwał Was tu po raz ostatni w charakterze uczniów. Być może zechcecie nas kiedyś odwiedzić, a może oddacie pod naszą opiekę swoje dzieci? Pewnie pamiętacie swój pierwszy dzień w tym miejscu. Przyszliście tu pełni obaw, ale i ciekawości. Dziś odchodzicie stąd dojrzalsi o lata doświadczeń, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia.
W zdobywaniu wiedzy pomagalismy Wam my, nauczyciele, próbując rozbudzić w Was ciekawość świata, wyjasnić jego zawiłości. Pomagaliśmy rozróżnić rzeczy ważne od błahych. Jednak naszą główną troską było wychowanie Was na wartościowych i uczciwych ludzi. Mamy nadzieje, że będziecie nas dobrze wspominać.
Na koniec chce Wam życzyć powodzenia w nowej szkole i “dobrych wiatrów w Wasze życiowe żagle”.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania.  Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej przygotować dzieci do przekroczenia progu szkoły – mamy nadzieję, że nam się to udało. Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy się jeszcze spotykać. A dzieci, które idą do pierwszej klas,  prosimy o odwiedzanie przedszkola – my zawsze czekamy na was z otwartymi
ramionami.

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom. Jednak był to też rok wyjątkowy, bo nasi uczniowi osiągali znaczące sukcesy. Gratuluję Wam wszystkim wyników w nauce, jesteśmy z Was bardzo dumni!Słowa podziękowania kieruję z kolei do Rady Rodziców oraz do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego przedszkola, na budowaniu jego pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

Szanowni nauczyciele, drodzy rodzice, kochane dzieci. Dziś jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia – nasi podopieczni opuszczają mury przedszkola. Kończąc to przedszkole, wchodzą w kolejny ważny dla nich etap młodzieńczego życia, a przede wszystkim jeszcze większej odpowiedzialności, wytrwałości i pracy, która ich czeka w poszczególnych placówkach edukacyjnych. Mam nadzieję, że w nowym miejscu znajdą przyjaciół, ale i inspirujących nauczycieli, którzy zachęcą ich do odkrywania świata i rozwijania swoich pasji. Drogie dzieci, życzę Wam dziś wszystkiego najlepszego, choć żegnam się z Wami z żalem.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wiele sukcesów. Gratuluję Wam tych osiągnięć. Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat i wiele radosnych chwil.  Słowa pożegnania przychodzą mi dzisiaj z trudem, ale mówiąc Wam wszystkim “Do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że w nowej szkole wykażecie się energią i zapałem do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Dziś nastał dla nas czas rozstania. Życzymy Wam, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół. Przez ostatnie miesiące byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie nieznaną – przestrzeń przyszłości. Moment pożegnania to chwila trudna, ale i wspaniała, bo to ona rozpoczyna coś nowego. Dlatego  życzymy, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego życia, było jak najlepsze, byście się nie zawiedli na ludziach, żebyście na każdym kroku spotykali się ze sprawiedliwością i serdecznością.

Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim! Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania, życzymy Wam także, aby doświadczenia zdobyte
w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i bądźcie szczęśliwi, gdziekolwiek Was nogi poniosą.

Przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola. Czy opiekunowie będą mogli je wygłosić?

Ten rok szkolny był wyjątkowy m.in. ze względu na epidemię koronawirusa, z którą wciąż walczymy. Czy nauczyciele będą mieli okazję, aby pożegnać się ze swoimi podopiecznymi osobiście? Nie jest to do końca jasne, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej zabroniło organizacji uroczystych akademii. To dyrektor każdej placówki z osobna podejmie szczegółowe decyzje na temat rozdania dyplomów i formy, jaką przyjmie pożegnanie z dziećmi. Niewykluczone więc, że przemówienia nauczycieli na zakończenie przedszkola będą musiały przyjąć formę elektroniczną lub pisemną.

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia

Jak nauczyć dziecko mówić?

Młodzi rodzice z niecierpliwością czekają na pierwsze słowa swojego dziecka. Czy będzie to “mama” czy “tata”? A może coś całkiem innego? Co jednak, jeśli oczekiwanie się wydłuża?  Czy istnieją sposoby...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia

Czy nauczyciele mogą sprawdzać zeszyty 2021?

Prowadzenie zeszytu z każdego przedmiotu jest bardzo ważną składową procesu edukacji. Trudno sobie wyobrazić skuteczne przyswojenie wiedzy bez notatek z lekcji. Niektórzy uczniowie, zwłaszcza w starszych klasach mają problem z...

Czytaj dalej →
Cotygodniowy Łamacz Głowy

Cotygodniowy Łamacz Głowy #2: Waga Szalkowa

Tak jak obiecywaliśmy tydzień temu, publikujemy drugą odsłonę naszego Cotygodniowego Łamacza Głowy. Tym razem mamy dla Was zagadkę logiczną. Niedziela to idealny dzień, żeby rozruszać trochę szare komórki mózgowe. Cotygodniowy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general