Krótkie przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola. Te słowa wzruszają do łez!

Rok szkolny powoli dobiega końca. Dla części najmłodszych dzieci nadchodzi czas pożegnania z przedszkolem, ulubionymi paniami oraz koleżankami i kolegami, z którymi w ostatnim roku mogli się bawić niemal codziennie. Zakończenie przedszkola to moment, który zasługuje na to, aby uczcić go krótką przemową. Ta powinność spoczywa z reguły na dyrektorze lub nauczycielach danej placówki. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do wybranych przez nas propozycji na krótkie przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola.

Krótkie przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola

Co powiedzieć dzieciom, kiedy kończą pierwszy etap edukacji? Przygotowaliśmy kilka gotowych przemówień dla nauczyciela, które można wygłosić w ostatni dzień przedszkola. Przemówienia te można dowolnie łączyć i modyfikować, aby stworzyć własny tekst, który będzie zawierać wszystko, co najważniejsze – pożegnanie z dziećmi, podziękowania dla rodziców i kilka osobistych słów pożegnania.

Kochani! Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena Waszej pracy. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa  – ważne, a może nawet najważniejsze. Jestem  dumna, że mogłam w tym uczestniczyć. Życząc Wam powodzenia w szkole, życzę, abyście pozostały takie, jakie jesteście.

Drogie dzieci!
Oto nadszedł dzień, w którym opuszczacie nasze przedszkole. Dziś dzwonek wezwał Was tu po raz ostatni w charakterze uczniów. Być może zechcecie nas kiedyś odwiedzić, a może oddacie pod naszą opiekę swoje dzieci? Pewnie pamiętacie swój pierwszy dzień w tym miejscu. Przyszliście tu pełni obaw, ale i ciekawości. Dziś odchodzicie stąd dojrzalsi o lata doświadczeń, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia.
W zdobywaniu wiedzy pomagalismy Wam my, nauczyciele, próbując rozbudzić w Was ciekawość świata, wyjasnić jego zawiłości. Pomagaliśmy rozróżnić rzeczy ważne od błahych. Jednak naszą główną troską było wychowanie Was na wartościowych i uczciwych ludzi. Mamy nadzieje, że będziecie nas dobrze wspominać.
Na koniec chce Wam życzyć powodzenia w nowej szkole i “dobrych wiatrów w Wasze życiowe żagle”.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania.  Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Sprawdź: Szokujące zadanie maturalne. Nawet dorośli nie znają odpowiedzi!

Pożegnanie nauczyciela z rodzicami i podopiecznymi

Każdy nauczyciel zapewne długo zastanawia się, co powiedzieć uczniom na pożegnanie i jak odpowiednio ubrać w słowa te wszystkie emocje, przeżycia, wspólne wspomnienia. Nie zawsze jest to jednak łatwe zadanie. Dlatego poniższe propozycje mogą przyjść z pomocą. Warto pamiętać o tym, że tego typu przemowa na zakończenie przedszkola powinna zawierać przede wszystkim kilka wzruszających słów podziękowania zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Ale zawsze dobrze jest dodać także coś od siebie – jakieś osobiste, szczególne wspomnienie z daną grupą czy rocznikiem.

Zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej przygotować dzieci do przekroczenia progu szkoły – mamy nadzieję, że nam się to udało. Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy się jeszcze spotykać. A dzieci, które idą do pierwszej klas, prosimy o odwiedzanie przedszkola – my zawsze czekamy na was z otwartymi
ramionami.

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom. Jednak był to też rok wyjątkowy, bo nasi uczniowi osiągali znaczące sukcesy. Gratuluję Wam wszystkim wyników w nauce, jesteśmy z Was bardzo dumni!Słowa podziękowania kieruję z kolei do Rady Rodziców oraz do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego przedszkola, na budowaniu jego pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wiele sukcesów. Gratuluję Wam tych osiągnięć. Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat i wiele radosnych chwil. Słowa pożegnania przychodzą mi dzisiaj z trudem, ale mówiąc Wam wszystkim “Do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że w nowej szkole wykażecie się energią i zapałem do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Dziś nastał dla nas czas rozstania. Życzymy Wam, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół. Przez ostatnie miesiące byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie nieznaną – przestrzeń przyszłości. Moment pożegnania to chwila trudna, ale i wspaniała, bo to ona rozpoczyna coś nowego. Dlatego  życzymy, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego życia, było jak najlepsze, byście się nie zawiedli na ludziach, żebyście na każdym kroku spotykali się ze sprawiedliwością i serdecznością.

Zobacz: Podziękowania dla nauczycieli na koniec roku [od rodziców i uczniów]

Pożegnanie dzieci w przedszkolu przez nauczyciela

Chwila, gdy nauczyciel żegna przedszkolaki, z którymi spędził ostatnie lata, to z reguły bardzo podniosły i wzruszający moment dla wszystkich. Do takich maluszków trudno się nie przyzwyczaić, ale niestety kiedyś trzeba się rozstać. Warto więc, aby nauczyciel z tej okazji podzielił się z podopiecznymi oraz ich rodzicami kilkoma miłymi słowami, podsumował miniony czas, podziękował za współpracę i oczywiście życzył maluchom powodzenia na dalszych etapach edukacji. Oto kilka przykładów, jak takie przemówienie na zakończenie przedszkola mogłoby brzmieć.

Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim! Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania, życzymy Wam także, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i bądźcie szczęśliwi, gdziekolwiek Was nogi poniosą.

Szanowni nauczyciele, drodzy rodzice, kochane dzieci. Dziś jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia – nasi podopieczni opuszczają mury przedszkola. Kończąc to przedszkole, wchodzą w kolejny ważny dla nich etap młodzieńczego życia, a przede wszystkim jeszcze większej odpowiedzialności, wytrwałości i pracy, która ich czeka w poszczególnych placówkach edukacyjnych. Mam nadzieję, że w nowym miejscu znajdą przyjaciół, ale i inspirujących nauczycieli, którzy zachęcą ich do odkrywania świata i rozwijania swoich pasji. Drogie dzieci, życzę Wam dziś wszystkiego najlepszego, choć żegnam się z Wami z żalem.

Pożegnanie dzieci przez nauczyciela to nie zawsze przyjemne i łatwe zadanie. Opiekunowie zazwyczaj mocno przywiązują się do swoich podopiecznych i moment rozstania bywa niekiedy wzruszający i trudny. Niestety czas ucieka bardzo szybko i nadchodzi chwila, gdy dzieci muszą pójść dalej. Wyjątkowe przemówienie nauczyciela na zakończenie przedszkola pomoże lepiej uczcić uroczysty koniec roku i będzie stanowiło miłe wspomnienie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Koniec roku szkolnego

Czy przyroda liczy się do średniej w 8 klasie?

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. To szczególnie stresujący moment dla ósmoklasistów. Uczniowie kończący szkołę podstawową czekają nie tylko na oceny i wyliczenie ostatecznej średniej, ale także na wyniki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general