Jak rozciągnąć za małe buty?

Masz w domu za małe buty i nie wiesz w jaki sposób rozwiązać ten problem? W tym artykule znajdziesz najlepsze sposoby na rozciąganie i rozpychanie każdego rodzaju butów.

Jak rozciągnąć za małe buty?

Materiały partnerów

Jak rozepchać buty?

Znalazłaś swoje wymarzone buty na wyprzedaży, ale o pół rozmiaru za małe? Mimo wszystko nie mogłaś się powstrzymać i je kupiłaś? Spraw, żeby nie leżały w szafie. Sprawdź w jaki sposób możesz je rozepchać. Poniższe sposoby możesz wykorzystać do każdego rodzaju obuwia. Nie musisz martwić się, że coś będzie nie tak. Są one polecane i stosowane przez wiele kobiet, które posiadały za małe buty. Posiadają wiele pozytywnych opinii. Znajdź swoją wymarzoną metodę, abyś nie musiała wyrzucać za małych butów.

Materiały partnerów

1. Wkładki

Podstawowy sposób, który możesz wykorzystać przy każdym rodzaju butów.
Sprawdź, czy Twoje za małe buty nie posiadają podwójnych lub grubych wkładek. W przypadku, gdy w Twoich butach znajdują się dwie wkładki, wystarczy wyjąć jedną z nich. Jeżeli jednak posiadają one grube wkładki, należy je wyjąć, a następnie włożyć nowe, cieńsze wkładki. W ten sposób uzyskasz więcej miejsca w swoich butach.

2. Krem

Jeśli chcesz rozciągnąć za małe buty, to smaruj je od wewnętrznej strony tłustym kremem. Po pierwszym stosowaniu nie będą widoczne zbyt wielkie efekty, ale po kilku noszeniach Twoje za małe buty powinny dopasować się do Twojej stopy.

3. Młotek

Często polecanym sposobem jest również pukanie młotkiem w miejscu, które Cię uwiera wewnątrz buta. Powoduje to rozszerzenie i rozluźnienie butów.

4. “Kopytka” – prawidła do butów

Specjalny przyrząd, który rozbije i ukształtuje Twoje za małe buty. Dzięki niemu Twoje stopy nie muszą cierpieć i w łatwy sposób rozciągniesz swoje buty.

5. Szewc

Najbezpieczniejszym sposobem, aby rozepchać buty jest po prostu pójście z nimi do szewca. Posiada on specjalne przyrządy, dzięki którym bez komplikacji rozciągnie Twoje za małe buty tak, aby pasowały do stopy. Masz wtedy pewność, że nie zostaną one uszkodzone i będą wyglądały jak nowe.

Materiały partnerów

Jak rozciągnąć za małe skórzane buty?

Poniższe sposoby można wykorzystać tylko w przypadku butów z naturalnej skóry. Inne rodzaje mogą popękać lub ulec deformacji. Dlatego lepiej nie ryzykować. W przypadku, gdy Twoje buty nie były zbyt drogie i masz zamiar je wyrzucić oczywiście możesz spróbować.

Materiały partnerów

1. Chodzenie

Niestety przeważnie bolesny sposób. Najlepiej wykonywać go, jeżeli Twoje za małe buty lekko uwierają.
Dzięki temu, że nasze stopy pocą się i wydzielają ciepło, skóra staje się bardziej elastyczna i jest możliwość rozciągnięcia ich. Niestety ten sposób jest bardzo ryzykowny i tylko dla kobiet, którym bardzo zależy na ich butach.

2. Woda

Ten sposób jest odpowiedni tylko w przypadku szytych butów. Jeżeli Twoje za małe buty są klejone, to użycie wody jest bardzo ryzykowne, ponieważ mogą się one rozkleić. Poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na pytanie jak rozciągnąć za małe buty przy użyciu wody:

  • Najczęściej spotykany sposób to delikatne zwilżenie butów wodą, założenie grubych skarpet i noszenie na nich obuwia. Dzięki temu buty powinny się rozciągnąć i idealnie dopasować do Twojej stopy.
  • Przytrzymaj buty nad wrzącą wodą, tak aby je zwilżyć. Następnie załóż je na bosą stopę i chodź w nich dopóki nie będziesz pewna, że są odpowiednio rozciągnięte.
  • Możesz również zmoczyć swoje buty, a następnie chodzić w nich do czasu wyschnięcia.
Jak rozepchać buty?

Jak rozepchać buty? | Źródło zdjęcia

3. Lód

Foliowy worek należy napełnić zimną wodą, szczelnie zawiązać i wsunąć do butów. Tak przygotowane obuwie należy wsadzić do zamrażarki na kilka godzin. Woda w stanie stałym zwiększa swoją objętość i rozciąga obuwie. Należy pamiętać, aby wody w woreczku nie było zbyt dużo. Najlepiej jak jej ilość dopasowana jest do czubka Twoich butów.

Materiały partnerów

Inną opcją na rozciągnięcie za małych butów są specjalne preparaty, odpowiednio do tego przystosowane.

Która z wymienionych metod najbardziej odpowiada Tobie? A może chcesz podzielić się z nami swoją metodą jak rozciągnąć za małe buty? Skomentuj powyższy artykuł. 🙂

rozepchac-zszyw-pin

Sprawdź:  Dodatki do sukni ślubnej

Dodaj komentarz

Makijaże ślubne
Ceny makijażu weselnego
Ceny makijażu weselnego są bardzo zróżnicowane w zależności od rejonu Polski, wielkości miasta oraz osoby, która taki makijaż wykonuje. Czego możesz się spodziewać? Najważniejszym wyznacznikiem ceny makijażu ślubnego są kwalifikacje i
Czytaj dalej
Sukienki na wesele
Jak się ubrać na wesele?
Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na wesele, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego co nieco o dress code, kolorach i fasonach. Wybierasz się na wesele? Na
Czytaj dalej
Dodatki ślubne
Torebki na wesele
Torebka, ubiera kobietę... Torebki stanowią niezbędny element damskiej garderoby. Ich ilość w szafie nigdy nie jest zbyt duża. Jej wybór zazwyczaj powinien być dostosowany do odpowiedniej okazji. Inną torebkę zabierzemy
Czytaj dalej
Dodatki ślubne
Dodatki do sukni ślubnej
Dodatki do sukni ślubnej Dodatki do sukni ślubnej są nie mniej ważne niż sama sukienka. Dlaczego? To od nich zależy, jak będzie wyglądała ostateczna stylizacja ślubna. Wyobraź sobie długą koronkową suknię
Czytaj dalej
Dodatki ślubne
Buty do sukni ślubnej: wiemy, co będzie modne!
Buty do sukni ślubnej: jak je wybrać? Buty do sukni ślubnej są jednym z najważniejszych dodatków w stylizacji panny młodej. Muszą być piękne, oryginalne i wygodne. Czy taki ideał w ogóle
Czytaj dalej
Dodatki ślubne
Dodatki ślubne: 4 pozycje, o których nie możesz zapomnieć
Dodatki ślubne: dlaczego są aż tak ważne? Dodatki ślubne to drugi po sukni ślubnej element stylizacji panny młodej. To one decydują o ostatecznym charakterze całości. Mogą być klasyczne lub z pazurem.
Czytaj dalej