Ceny makijażu weselnego

Ceny makijażu weselnego są bardzo zróżnicowane w zależności od rejonu Polski, wielkości miasta oraz osoby, która taki makijaż wykonuje. Czego możesz się spodziewać?

Najważniejszym wyznacznikiem ceny makijażu ślubnego są kwalifikacje i doświadczenie osoby, która go wykonuje. Jest mało prawdopodobne, by wizażystka w dużym mieście w cenie 50-80 zł za makijaż ślubny była w stanie dojechać do klienta, kupić kosmetyki i zapłacić za bardzo drogie szkolenia i kursy. Dlatego płacąc za makijaż ślubny warto pamiętać, że nie jest to tylko godzina pracy, ale wiele godzin przygotowań i nauki.

Ceny makijażów ślubnych zaczynają się w okolicach 80 złotych za makijaż, choć zdarzają się tańsze propozycje. Standardowa cena mieści się w widełkach 120 – 200 zł. Bywają też znacznie droższe oferty sięgające nawet 400 lub 500 zł za wykonanie jednego makiajżu weselengo. Takie ceny znajdziecie na stronach osób od wielu lat związanych z mediami, posiadających liczne publikacje i malujących celebrytów.

Materiały partnerów

Warto wiedzieć, że ceny makijażów weselnych można negocjować. Większość wizażystek zgodzi się udzielić rabatów w przypadku większej ilości makijaży (np. dodatkowe makijaże dla mam pary młodej, świadkowej itp.). Będzie to zazwyczaj upust o 10-20 zł/make-upie.

Ile kosztuje makijaż u kosmetyczki?

Makijaż ślubny oraz wieczorowy bardzo często mają w swojej ofercie kosmetyczki. Wizaż jest częścią programu w przeważającej większości szkół kosmetycznych, ale najczęściej jest traktowany po macoszemu. Niektóre kosmetyczki po ukończeniu technikum lub kosmetologii kontynuują naukę wizażu i robią naprawdę fantastyczne makijaże. Warto na kilka tygodni przed ślubem sprawdzić kwalifikacje kosmetyczki podczas makijażu próbnego. To samo zresztą tyczy się wszystkich wizażystek.

Dlaczego makijaż próbny jest ważny?

Celem makijażu próbnego jest nie tylko stworzenie make-upu na dzień ślubu. Jest to okazja ku temu, by wizażystka poznała pannę młodą, jej upodobania i spokojnie porozmawiała z nią o elementach stylizacji ślubnej.

Nawet najpiękniejszy makijaż ślubny nie spełni swojej roli, jeśli panna młoda będzie się w nim źle czuła. Dlatego ważne jest, by podczas makijażu próbnego szczerze informować co nam się podoba, a co nie. Tylko w ten sposób wizażystka jest w stanie dopasować makijaż do osobowości panny młodej.

Ceny makijażu próbnego kształtują się bardzo różnie. Część wizażystek sprzedaje “pakiet ślubny”, a w nim makijaż próbny. Wiele z nich traktuje makijaż próbny na równi z make-upem ślubnym. Przemawia za tym fakt, że do jego wykonania używa się tych samych kosmetyków, w takiej samej ilości, a czas poświęcony na makijaż próbny jest o wiele dłuższy niż na makijaż ślubny. Zdarzają się też makijażystyki, u których cena makijażu próbnego jest niższa niż makijażu weselnego. Tak więc jest to bardzo indywidualna sprawa.

Czy istnieje standardowy makijaż ślubny?

Tak naprawdę nie powinien istnieć standardowy makijaż ślubny. Ogólne zalecenia mówią, że make-up na wesele powinien być świeży i delikatny. Musi naturalnie wyglądać, ale jednocześnie idealnie prezentować się na fotografiach.

Co jednak, jeśli panna młoda doskonale czuje się w ciemnym smokey eyes i tak maluje się na co dzień? Zmuszenie jej do umalowania się słodkimi pastelami może odebrać jej pewność siebie i sprawić, że nie będzie czuła się naturalnie. Tak więc w dniu ślubu powinno być dozwolone wszystko, co jest zgodne z przyzwyczajeniami panny młodej oraz jej wyobrażeniami o własnym wyglądzie. Jest tylko jedno ale…

Materiały partnerów

Jeśli nie miałaś makijażu próbnego, nie naciskaj na wizażystkę, by wykonała makijaż, który spodobał Ci się w gazecie. Make-up to bardzo indywidualna sprawa. Musi pasować do kształtu oka, typu kolorystycznego, całej stylizacji itd. Doświadczona wizażystka będzie otwarta na Twoje propozycje, ale też powinna powiedzieć Ci, jak konkretny makijaż będzie wyglądał na Tobie. Warto słuchać jej rad, ponieważ makijaże do sesji w gazetach w rzeczywistości wyglądają na mocno przerysowane.

Makijaże w perfumeriach

Wiele sieciowych perfumerii zatrudnia wizażystki, które wykonują makijaż na miejscu. Ich zadaniem jest przede wszystkim zaprezentowanie sprzedawanych w perfumerii produktów i nałożenie ich na twarz klientki. Makijaże ślubne i wieczorowe są najczęściej dodatkowym zadaniem.

Plusem makijaży wykonywanych w perfumeriach jest ogromny wybór kosmetyków. Nie ma możliwości, by wizażystka dojeżdżająca do klientki miała je wszystkie ze sobą. Wiele Pań ceni również kosmetyki selektywne, które są sprzedawane w Douglasie czy Sephorze i chce by makijaż ślubny został wykonany właśnie nimi. Nie mniej ważne jest to, że wizażystka pracująca w Sephorze, Douglasie lub hebe przechodzi szereg cyklicznych szkoleń. I na koniec: cena… Koszt makijażu w perfumerii Douglas, Sephora czy hebe jest znacznie niższy niż u indywidualnych wizażystek.

Niestety makijaż ślubny w perfumerii ma też swoje minusy. Najważniejszym z nich jest to, że bardzo trudno zadbać o higienę wykonania. O ile pędzle powinny (i zapewne są) dezynfekowane i prane, o tyle problem jest z kosmetykami. Wizażystka umaluje Was testerami wystawionymi w sklepie, których codziennie dotyka kilkanaście osób. Na ich dłoniach są zarazki z całego centrum handlowego i zostają na kosmetykach. Każdy dotyka np. cienia do powiek palcem, aby sprawdzić kolor.

Jedynym sposobem dezynfekcji prasowanych kosmetyków kolorowych jest przetarcie ich chusteczką higieniczną. Jak łatwo sobie wyobrazić nie usuniemy w ten sposób wszystkich nieczystości. Co się może zdarzyć? Mało prawdopodobne, abyś np. zaraziła się jakąś chorobą. Osoby o wrażliwej cerze mogą jednak zareagować podrażnieniami, a nawet opuchlizną. Warto więc zwrócić uwagę, czy osoba wykonująca makijaż (również wizażystka, która pracuje u klientki w domu) dba o higienę: dezynfekuje pędzle i dłonie, przeciera kosmetyki chusteczką lub wacikiem itp.

Materiały partnerów

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że makijaże w perfumeriach są lepsze lub gorsze od tych wykonywanych przez wizażystki w salonach kosmetycznych lub dojeżdżające pod wskazany adres. Wiele zależy od umiejętności i wiedzy osoby wykonującej makijaż ślubny.

Skorzystasz z usług wizażystki w dniu ślubu? Jeśli tak, to czy wiesz już, gdzie wykonasz make-up ślubny? A może masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, na które zabrakło odpowiedzi w artykule? Napisz koniecznie!

 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo