Maleńkie dziecko leżące w wózku marznie podwójnie. Dlatego zakup kombinezonu dla niemowlaka nie powinien być dziełem przypadku. W dużej mierze to od niego zależy, czy naszemu maluszkowi będzie ciepło nawet podczas zimowych przymrozków. Ruszamy na zakupy!Najlepszy kombinezon zimowy dla niemowlaka

Najlepszy kombinezon zimowy dla niemowlaka to taki, który nie krępuje ruchów dziecka, utrzymuje ciepło oraz nie przepuszcza wilgoci. Kombinezon najprawdopodobniej posłuży nam przez jeden sezon, lecz mimo to warto w niego zainwestować. Ubranie możemy też kupić używane od innej mamy (niemowlak nie niszczy aż tak ciuszków, jak starsze już dzieci, więc na pewno znajdziemy coś w dobrym stanie), albo przeszukać internet w poszukiwaniu dobrego, a jednocześnie niedrogiego kombinezonu. Nie należy kupować jednak za dużego, z myślą, że starczy nam na dłużej, ponieważ zbyt luźne nie trzymają odpowiednio ciepła. Zbyt małe – krępują ruchy maluszka.

W sklepach znajdziecie kilka typów kombinezonów. Pierwszy i najważniejszy podział to na jedno i dwuczęściowe. W przypadku najmniejszych dzieci najwygodniejszy będzie kombinezon jednoczęściowy dla niemowlaka. I to wciąż nie koniec wyborów, przed jakimi staniecie podczas zakupów. Część modeli zapinana jest na obie nóżki, część ma zapięcie idące po skosie tylko na jednej nóżce. Wydawałoby się: ot, tak szczegół! Ozdoba i nic więcej! Praktyka szybko pokaże, że szczególnie mniej wprawieni rodzice łatwiej poradzą sobie z kombinezonem zimowym dla niemowlaka z symetrycznym zapięciem na obu nóżkach. Zwyczajnie łatwiej jest go niemowlęciu założyć.

Depositphotos


Kombinezon dla niemowlaka: puchowy czy polarowy?

Materiał, z jakiego wykonany jest kombinezon, powinien być naturalny, tak by nie drażnił skóry dziecka. Sztuczne materiały sprawiają również, że ubranko nie przepuszcza powietrza, a tym samym przegrzewa maluszka. Zewnętrzna warstwa nie powinna przepuszczać wilgoci ani wiatru, zaś wewnętrzna musi być delikatna i przyjemna w dotyku.

Polarowy kombinezon dla niemowlaka będzie dobry na lżejsze chłody, jednak kiedy za oknem panuje już głęboka zima, a my wybieramy się z dzieckiem na dwór, lepiej wybierać cieplejsze ubranka. Ważne, aby kombinezon był zaopatrzony w “buciki” i rękawiczki (najwygodniejsze są te odpinane), ponieważ to właśnie nóżki i rączki dziecka są najbardziej wrażliwe na zmianę temperatur. Należy też chronić główkę niemowlęcia, ale jeśli kombinezon nie ma kapturka, wystarczy zaopatrzyć się w ciepłą wełnianą czapeczkę.

Kiedy kombinezon jedno- a kiedy dwuczęściowy?

Rynek ubranek dla dzieci oferuje szeroką gamę kombinezonów dla dzieci w wielu kolorach i wzorach. Na pewno każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy. Kombinezony mogą być zarówno jednoczęściowe, jak i składające się ze spodni oraz kurteczki. Jednoczęściowe idealnie sprawdzają się dla młodszych dzieci, śpiących w wózku w czasie spacerów. Starszaki na pewno będą chciały bawić się w śniegu, a wtedy lepsze są dwuczęściowe ubrania, które nie krępują ruchów dziecka. Należy jednak upewnić się, że dolna część pleców jest zawsze zakryta, ponieważ śnieg może się dostać za kurtkę i wyziębić maluszka.W kombinezon dla niemowlaka najlepiej zaopatrzyć się już teraz, tak by dać sobie trochę czasu na jego wybór i przetestowanie, zanim na dobre zawita zima.