Najdziwniejsze imiona dla dzieci [RANKING]

Nie jest zaskoczeniem, że w ciągu lat moda na imiona dziecięce ulega zmianie. Podobnie jak z trendami dotyczącymi ubiorów, celebrytów, jedzenia czy sportu, co kilka lat przychodzi nowa fala imion, które rodzice najczęściej nadają swoim pociechom. Jeszcze kilkanaście lat temu imiona takie jak Antoni, Jan, Zofia czy Hanna były wśród małych dzieci niespotykane, a dzisiaj co drugie dziecko otrzymuje tradycyjne, staropolskie imię. Jednakże wraz z modą na stare imiona coraz bardziej popularne są imiona dziwne, zaczerpnięte z gier komputerowych lub inspirowane ulubionymi postaciami z filmów rodziców. Jakie najdziwniejsze imiona w Polsce można spotkać w ostatnich latach?

Najdziwniejsze imiona damskie

Jeszcze 10 lat temu, na pytanie jakie można nadać najdziwniejsze imię córeczce, Polacy odpowiedzieliby, że Hipolita lub Kunegunda. Dzisiaj co prawda, pomimo zmieniającej się mody, imiona te nadal nie zyskały na popularności, jednak wyobraźnia rodziców zaszła dużo dalej. Dziewczęce imiona, zaczerpnięte z języka angielskiego, takie jak Jessica czy Nikoletta nikogo już nie dziwią. Rada Języka Polskiego, która od 2007 roku tworzy aneks wykazu imion, które można nadawać w Polsce, ma w ostatnich latach dużo pracy. Wszystko za sprawą rodziców, którzy co chwilę zgłaszają oryginalne pomysły na imię dla swej pociechy.

Wśród najdziwniejszych imion nadawanych w 2017 i 2018 roku w Polsce dziewczynkom, wyróżnia się: Sindi, Nawojkę, Palomę, Zarę, Aidę czy też Florę, Irmę, Pakitę, Attikę, Chiarę oraz Unę, Theę, Morganę, Lunę i Indię. Dziwnych imion damskich w ostatnich latach jest naprawdę dużo. Okazuje się, że najdziwniejsze imiona nie muszą być zaczerpnięte z obcego języka. Niektórzy Polacy pokusili się o nadanie imienia córce inspirowanego nazwą rośliny lub owocu. W 2017 i 2018 roku do Urzędu Stanu Cywilnego zgłaszali się rodzice z takimi pomysłami (które zostały zrealizowane) jak Poziomka, Dzierżka, Legia, Maciejka, Truskawka czy Mrówka.

Zobacz też:

Najdziwniejsze imiona męskie

Z najdziwniejszymi imionami męskimi sytuacja przedstawia się podobnie, jak z imionami dla dziewczynek. Jeszcze kilka lat temu do grupy najdziwniejszych imion męskich należał Brajan, Nataniel lub Alan, które dzisiaj już nikogo nie dziwią, a co więcej, przez kilka lat w Polsce urodziło się wielu chłopców, którzy zostali zarejestrowani pod takimi imionami. Obecnie pracowników Urzędu Stanu Cywilnego mogą zaskoczyć już tylko takie imiona męskie jak: Rajan, Ruben, Tristian, Tupak, Szon, Godspower, Xander, Lionel, Martyl, Jozue, Bastian, Heidi, Tomasz Akwinata, Quentin, Dexter czy Zahary. Lista jest naprawdę długa. Nierzadko kreatywni rodzice nadają swoim synom takie imiona jak: Czcibor, Opieniek, Żyraf, Ziemomysł, Myszon, Mił, Herbert oraz Sokół, Piołun czy Jaskier.

Najdziwniejsze imiona w Polsce – czym inspirują się rodzice?

Tak naprawdę trudno odgadnąć czym inspirują się rodzice wybierając swej pociesze dziwne, obcobrzmiące imię. Aby zgadnąć, jaką postacią sugerują się rodzice, wystarczy najczęściej wpisać w popularną wyszukiwarkę dane imię i w większości przypadków inspiracją dla młodych mamy i taty okazuje się postać z gry komputerowej, książki fantasy lub z filmu anime.

Niektórzy rodzice, którzy swoje niemowlęta nazywają najdziwniejszymi imionami okazują się bardzo romantyczni lub poprzez imię swego potomka chcą nawiązać do miejsc, które wspominają z sentymentem. Bo jak inaczej wytłumaczyć imiona takie jak Sycylia, Malta, Milano, Santiago czy Cyprus? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ojcem Legii jest kibic znanego polskiego klubu piłkarskiego. Z kolei imię żeńskie Irma mogło być inspirowane morderczym huraganem, który przeszedł przez Amerykę. Może marzeniem rodziców było, aby Irma szła tak pewnie przez życie? Coraz częściej pojawiają się również imiona inspirowane postaciami z Biblii, takie jak: Zahariasz, Izaak, Mariam, Barnaba czy Tomasz Akwinata.

Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd

Polskie gwiazdy również ulegają pokusie nadawania najdziwniejszych imion swoim dzieciom. Córka popularnej restauratorki, Magdy Gessler, ma na imię Lara. Według jej matki, imię wywodzi się od Larissy, nazwy starożytnego miasta. Niedawno nie bez echa obeszła się wiadomość o imieniu syna popularnego polskiego piłkarza, Wojciecha Szczęsnego. Żona Szczęsnego, Marina Łuczenko, urodziła słodkiego Liama. Z kolei syn prezenterki Doroty Gawryluk otrzymał imię Nikon. W wybieraniu najdziwniejszych imion w polskim show biznesie przoduje jednak Michał Wiśniewski – jego dzieci to Xavier, Etienette, Fabienne oraz Vivienne!

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo