Prezenty na zakończenie przedszkola dla przyszłego pierwszoklasisty – 7 propozycji

Pożegnanie z przedszkolem to pierwszy tak przełomowy moment w życiu dziecka. Już wkrótce maluchy staną przed nowymi wyzwaniami, wkraczając w świat nauki szkolnej. Warto więc w sposób wyjątkowy uczcić ten moment i świętować wspólnie – zarówno w wymiarze materialnym, jak i niematerialnym. Jakie prezenty dla dziecka na zakończenie przedszkola będą najlepsze? Sprawdź 7 naszych propozycji!

Prezenty na zakończenie przedszkola dla przyszłego pierwszoklasisty

Zakończenie edukacji przedszkolnej to ważny krok w życiu dziecka, dlatego warto go wspólnie uczcić, doceniając dotychczasowe osiągnięcia. Świętowanie nie powinno ograniczać się wyłącznie do wręczania nagród i prezentów, ale ważne, aby miało też wymiar niematerialny. Najlepszym pomysłem będzie zabranie dziecka na lody, do ulubionej restauracji, przygotowanie ulubionej potrawy czy wspólna wycieczka rowerowa.Prezent na zakończenie przedszkola dla dziecka powinien stanowić wyłącznie dodatek. Aby jednak porządnie uczcić ten wyjątkowy etap, warto pomyśleć o podarunku, który jednocześnie bawi i uczy.

prezenty na zakończenie przedszkola

Edukacyjny Sześcian

Ta interaktywna zabawka zaprojektowana została z myślą o wszechstronnym rozwoju malucha, dlatego sprawdzi się doskonale jako prezent na zakończenie zerówki dla dzieci. Kostka oferuje 4 różne powierzchnie do zabawy i ponad 10 gier edukacyjnych o alfabecie i słowach, liczbach, zwierzętach i tematyce ekologicznej.


LEGO Creator

Zestawy LEGO Creator to doskonały wybór na prezent dla malucha, ponieważ łączy ze sobą naukę z rozrywką. Tworzenie zapewnia dzieciom niekończące się możliwości zabawy i kreatywnego budowania. LEGO to marka znana z wysokiej jakości swoich produktów. Klocki są trwałe, precyzyjnie wykonane i łatwe do składania i rozkładania, co gwarantuje długą zabawę.


prezenty na zakończenie przedszkola

Czytaj z Albikiem – język angielski

Interaktywny zestaw “Czytaj z Albikiem” to świetny pomysł na upominek dla przedszkolaka na zakończenie roku. Podręcznik zawiera starannie opracowane lekcje, które wprowadzą dzieci w świat języka angielskiego.

Zobacz: Wierszyki na zakończenie przedszkola. Wyjątkowe słowa na pożegnanie!

Upominki na zakończenie przedszkola dla dzieci

Najlepszy prezenty na pożegnanie przedszkola, jaki możemy podarować dziecku, to oczywiście wspólny, wartościowy czas. Poświęcony w stu procentach maluchowi i zaplanowany w zgodzie z jego potrzebami i chęciami. Oprócz zabawek i gier edukacyjnych ciekawą propozycją jest także wizyta w interesującym miejscu, np. w Centrum Nauki Kopernik czy Hydropolis. Aby dobrze zacząć wakacje, warto pomyśleć również o prezentach, które pozwolą spożytkować w ciekawy sposób ogromne pokłady energii młodych ludzi – tutaj świetnie sprawdzą się m.in. akcesoria sportowe, wizyta na basenie czy w parku wodny, wycieczka rowerowa.

Gra edukacyjna Cortex

Wyjątkowo dynamiczna, a jednocześnie dająca mnóstwo frajdy gra, która doskonale trenuje pamięć, koncentrację i zdolność kojarzenia faktów. Gra została zaprojektowana specjalnie z myślą o najmłodszych graczach, ale doskonale bawić się będą przy niej również starsi, dzięki czemu może stać się idealną rodzinną rozrywką.


Inteligentny zegarek dla dzieci

To wyjątkowe, inteligentne urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka, telefonu i nadajnika GPS. Dzięki temu kontakt z małym uczniem, który wkrótce zacznie samodzielne wycieczki do szkoły, będzie zdecydowanie łatwiejszy. Rodzice zapewniają więc dziecku bezpieczeństwo, a sobie jednocześnie spokój ducha. Co ważne, w nagłych sytuacjach dziecko może skorzystać z przycisku SOS, który natychamiast powiadamia rodziców.


prezenty na zakończenie przedszkola

Hulajnoga

Hulajnoga to doskonały prezent dla dziecka, które dysponuje ogromem energii i chciałoby ją spożytkować w ciekawy, aktywny sposób. Pojazd nie tylko daje mnóstwo frajdy, ale przy okazji wspiera rozwój fizyczny i koordynację ruchową. Będzie to również świetny wybór dla przyszłego pierwszoklasisty, który będzie mógł szybciej pokonywać drogę do szkoły.


prezenty na zakończenie przedszkola

Wizyta w parku wodny Suntago

Rodzinna wyprawa to świetna propozycja na rozpoczęcie wakacji z przytupem! Ten ogromny park wodny oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi mogą bawić się m.in. w basenie ze sztuczną falą, na rwącej rzece, a także skorzystać z którejś z licznych zjeżdżalni.

Czytelnicy pytają o prezent na zakończenie przedszkola

Jaki upominek na zakończenie przedszkola dla dzieci?

Jako pamiątka na zakończenie przedszkola świetnie sprawdzi się np. personalizowany medal czy album ze zdjęciami z tego okresu.

Jakie prezenty dla przedszkolaków na zakończenie roku?

Ciekawe, drobne prezenty dla dzieci na zakończenie przedszkola to m.in. zestaw kredek, kolorowanki, książki, jojo, magnesy czy breloczki-maskotki.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo